Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Povaľuje sa ti v skrinke forma na bábovku? 16x recepty na jej využitie

bábovky

Vytiahni zo skrine formu na bábovku, lebo po prečítaní tohto zoznamu receptov ju budeš potrebovať. Som presvedčená o tom, že ak máš rada sladké, prípadne nadýchané pečivá na raňajky, tak si minimálne jeden recept z týchto 16-tich vyberieš a pripravíš. Hneď na začiatok ti poradím aj jednu fintu. Ak nemáš doma formu na bábovku, ale máš klasickú tortovú formu, poradíš si aj s ňou. Stačí, ak si nájdeš nejaké čisté sklo (od hocijakej zaváraniny), nasypeš dnu napr. suchý cícer na zaťaženie a vložíš ho do formy tak, aby si vytvorila dutý priestor ako pri bábovke. A máš to. Poďme teda na tie sľúbené recepty. ;-)

# 1: Zdravá domáca bábovka bez výčitiek

Skvelá kombinácia mixovaných ovsených vločiek, kokosu a špaldovej múky. Ochutená poliatou horkou čokoládu a zohriatym lesným ovocím. Dokonalá zdravá bábovka na raňajky, keď máš ráno trošku času, prípadne aj ako dezert pre návštevy.

babovka

# 2: Ovseno-jogurtová bábovka poliata čokoládou

Príprava tejto čoko-orieškovej bábovky je jednoduchá a nepotrebuješ na ňu ani špeciálne suroviny. Väčšinu, možno aj všetky, máš práve teraz doma. Ak máš chuť na niečo sladké, smelo do pečenia. ;-)

jogurtová bábovka

# 3: Bábovka z ovsených vločiek

Veľmi chutná bábovka z ovsených vločiek, kde pridáš aj jabĺčko a jogurt. V tejto verzii ju pokojne môžeš ponúknuť už aj maličkým deťom od 1 roka. Ak to pre ne nerobíš, môžeš do cesta zahrnúť aj rôzne oriešky, prípadne poliať bábovku takisto čokoládou ako v prvých dvoch prípadoch.

babovka recept

# 4: Maková bábovka

Ak máš doma makový olej, práve si našla recept na výbornú bábovku kde ho využiješ. Ak ho nemáš, nezúfaj, dá sa ľahko nahradiť kokosovým. A ak máš rada chrúmanie maku pod zubami, toto môže byť onedlho tvoj obľúbený recept. ;-)

maková bábovka

# 5: Bezlepková tvarohová bábovka

Výborná bábovka, ktorá nezaťaží tvoje trávenie. Môžeš ju pripraviť v bezlepkovej verzii, ale ak nepotrebuješ, pokojne bezlepkovú múku nahraď tou špaldovou. Vychutnaj si bábovku s dobrým čajom a napríklad kvalitným orieškovým maslom (odporúčame mandľové).

tvarohová bábovka

# 6: Ovocná bábovka

Ak máš rada šťavnaté koláče, tak vyskúšaj túto bábovku plnú ovocia. Ide do nej banán, jablko a jablkové pyré. Samoška aj trošku múky a kakaa. Mňam mňam, je to dobrota. :-)

banánová bábovka

# 7: Vanilkovo-citrónová bábovka

Ak chceš svoju klasickú bábovku niečím obzvláštniť, skús do nej pridať citrónovú šťavu a čerstvé sezónne ovocie, prípadne, ak nemáš čerstvé, použi mrazené.

vanilková bábovka

# 8: Šťavnatá cuketová bábovka s ovocím

Ak si ešte neskúšala pridať cuketu do koláča, neobávaj sa toho. Nebudeš v ňom cítiť jej chuť, no dodá koláčom šťavnatosť.

cuketa recepty

# 9: Orechovo-jablková bábovka

Výborná kombinácia jablka a orechov, ktorá je skvelá nielen na jeseň. Každopádne, táto bábovka ti naozaj krásne rozvonia domácnosť, až budeš nedočkavá, kým vychladne a budeš môcť ochutnať. :-)

orechová bábovka

# 10: Tekvicová bábovka s brusnicami

Z tekvice nemusíš urobiť len pyré, polievku či také placky. Využi ju aj na sladko. Dajú sa z nej robiť výborné raňajkové chlebíky, alebo aj bábovky, ako je napríklad táto. Dokonalá najmä na jeseň k teplému čaju. :-)

recept na babovku

# 11: Jednoduchá špaldová bábovka z kvásku

Ak si prepadla kváskovaniu, budeš chcieť určite vyskúšať túto fantastickú bábovku. Jednoduchá, no dokonalá. Natri domácim džemom a o vynikajúce raňajky máš postarané. :-)

recept na bábovku

# 12: Dvojfarebná jogurtová bábovka

Vynikajúca bábovka na raňajky, keď chceš začať deň s úsmevom na perách. Ak si trošku privstaneš a pripravíš ju rodinke, určite ich všetkých potešíš. ;-)

dvojfarebná bábovka

# 13: Bezlepková dvojfarebná bábovka

Mäkkučká a aj pre ľudí trpiacich na celiakiu. Avšak, úplne v pohode si ju môže dopriať každý. Teda, takmer každý. Ak neješ napríklad vajíčka, pre teba tento recept nebude. Tak čo ako ťa osloví táto bábovka úplne bez múky?

bezlepková bábovka

# 14: Nadýchaná dvojfarebná bábovka bez laktózy

Dvojfarebnú bábovku nemusíš urobiť len pridaním kakaa, ako tomu bolo v predchádzajúcich prípadoch. Skús použiť napríklad aj bio puding a zmeň farbu z hnedej čokoládovej napríklad na krásnu ružovú jahodovú. Na veľkú noc skús napríklad zelenú pistáciovú. ;-)

nadýchaná bábovka

# 15: Banánová bábovka s čučoriedkami, bez lepku a bez cukru

Sladkosť tejto bábovke dodávajú banány, preto nie je potrebné pridávať žiadny cukor navyše. Ak máš zmrazené čučoriedky v mrazáku, teraz je ten správny čas vytiahnuť ich a vychutnať si ich.

babovka bez cukru

# 16: Slaná syrová bábovka

Hoci sú všetky recepty vyššie na sladko, v tomto prípade ju pripravujeme na slano. S eidamom, nivou, olivami a sušenými paradajkami ide o perfektný snack do práce, či aj deťom na desiatu do školy.

slaná bábovka

A sme na konci. Tak čo, mala som pravdu? Už máš vybraný recept, ktorý chceš jednoznačne skúsiť? :-)

Inak, množstvo fantastických zdravých receptov nájdeš aj v našich knihách:

zdravé recepty
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.