13x lievance pre fit sladké raňajky

Miluješ sladké raňajky? A patria tam aj lievance? Pozri si výber receptov. Občas stačí vymeniť ingrediencie v ceste (napríklad banán za jablko), alebo naopak, urobiť iný typ polevy a razom vykúzliš tie svoje originálne raňajky. Nechaj sa inšpirovať, pokojne kombinuj recept na lievance s receptom na polevu z 2 rôznych receptov. Ide predsa o to, aby ťa to v kuchyni bavilo, všetkým chutilo a skvele zasýtilo. ;-)

Banánovo-čokoládové lievance

Začneme tými najjednoduchšími. Stačí popučiť banán, zmiešať ho s vajíčkom, vločkami, mliekom a pridať do cesta kúsky horkej čokolády a máš na svete hotovú dobrotu. Nezaberie ti to viac ako 10 minút. Sprav si ovocnú zmes navrch a hneď ti začne ráno s úsmevom.

cokoladove lievance

 

Škoricovo-jablkové lievance

Ak je prvá verzia na teba príliš sladká, skús lievance, kde použiješ škoricu a jablko. Typická kombinácia na chladné rána. Recept je takmer identický ako predchádyajúci, ale namiesto celého banánu použi 3/4 jabĺčka. A čokoládu nemiešaj do cesta, ale roztop ju a polej ňou hotové lievance.

jablkove lievance

 

Jablkovo-banánové lievance

Nadýchané, super vláčne a veľmi chutné lievance, kde do cesta dáme nielen banán, ale aj jablko. A navyše, lievancami môžeš ponúknuť aj detičky od 1,5 roka.

lievance pre deti

 

Kokosové lievance

Asi ťa neprekvapíme, ale aj v tomto recepte hrá dôležitú úlohu banán. Tentokrát je do cesta primiešaný kokos a med, vďaka ktorým dostaneš opäť zaujímavú sladkú kombináciu.

fitness lievance

 

Ryžové lievance s domácou marmeládou

Hoci sa v receptoch na lievance často objavuje banán, v tomto to tak nebude. Stačí ti múka, mlieko, vajíčko. Názov ryžové dostali podľa ryžovej múky, ktorú môžeš nahradiť hocijakou inou. Je to na tvojej preferencii. Chceli sme ti najmä ukázať, že lievance môžeš jesť aj s narýchlo pripravenou domácou marmeládou. Stačí ti čerstvé ovocie, citrónová šťava a trošku medu.

ryzove lievance

 

Pohánkové lievance s černicovým krémom

Ďalší dôkaz toho, že múku môžeš použiť podľa svojich preferencií. Dokonca v tomto recepte sú zmiešané až 2 druhy, no ak ich doma nemáš, použi len jednu z nich. Prípadne pomeľ vločky na jemno. A ak nemáš černice, vôbec nezúfaj. S tvarohom môžeš zmiešať akékoľvek ovocie, ktoré máš práve k dispozícii a vieš si na ňom pochutiť. Sú to čučoriedky? Maliny? Alebo si najväčší fanúšik jahôd?

pohankove lievance

 

Malinové lievance s horúcim ovocím

Už sme spomínali banán, jablko a máme tu ďalšie ovocie, ktoré môžeš primiešať do cesta na lievance. Sú nimi maliny. Ak sa medzi tvojimi mrazenými zásobami nachádzajú ríbezle, čučoriedky, josta či černice, pokojne skús experimentovať aj s týmto ovocím. Je to naozaj len na tebe, ako sa s lievancami vyhráš.

malinove lievance

 

Kakaové lievance s banánom a goji

Si čokoholička? Potom stačí pridať do akéhokoľvek receptu na lievance trošku bio kakaa a razom je z toho iná pochúťka. V kombinácii s banánom nič nepokazíš. A dáme ti malý tip. Priprav na vrch lievancov banánový krém. Jeden a pol banána rozmixuj na kašu a pridaj do nej trošku chia semienok. Keď budeš servírovať lievance, polej ich banánovým krémom, poukladaj na ne zvyšné kolieska banánu, polej roztopenou horkou čokoládou a posyp navrch goji. Budeš sa zalizovať. ;-)

kakaove lievance

 

Pohánkové lievance s egrešovým pudingom

Jedny pohánkové lievance sme ti už ukázali. Tieto sú iné v tom, že do cesta ide biely jogurt, najlepšie grécky. Nemusíš naopak použiť žiadne mlieko. No a nakoľko sú egreše sezónne ovocie, určite nič nepokazíš, ak puding skúsiť pripraviť z iného bobuľovitého ovocia. Alebo použi na poliatie tip z iných receptov, ktoré sme spomínali vyššie. ;-)

pohankove lievance

 

Pomarančové lievance

Tieto lievance sú skvelé najmä na zimné obdobie, kedy nemáš doma čerstvé ovocie ako maliny, jahody a pod. Vyskúšaj ich. ;-)

lievance recept

 

Bezlepkové nadýchané lievance s ovsenými vločkami

Vynikajúce nadýchané lievance, kde nepotrebuješ droždie a hotové budú za 20 minút. Paráda, však?

nadychane lievance

 

Citrónovo-ricottové lievance

Skús pridať do cesta na lievance citrón a priprav si ich tak v jemne kyselkavej verzii. Spolu s tvarohom sa jedná o parádne raňajky aj pre všetkých fitnessákov.

citronove lievance

 

Lievance s ricottou a ovocím

Na záver sme si nechali túto špecialitku. Časovo sú možno náročnejšie, ako tie predchádzajúce recepty, určite však stoja za vyskúšanie. Ak máš pocit, že je to hneď na ráno náročné, nikto ti nebráni urobiť ich ako dezert.

lievance z ricotty

Nášho lievancového sprievodcu máme za sebou. Veríme, že si si vybrala a niektorý y receptov vyskúšaš. ;-)

 

Niektoré z týchto receptov sa objavili aj v našich knihách Z fitka do kuchyne špeciál I, II či III, kde nájdeš aj mnoho iných inšpirácií:

fit recepty

 

Pozri aj ďalšie raňajkové inšpirácie:

Jesenná slivkovo-škoricová ovsená kaša

Raňajková malinová ovsená kaša

Tipy od pondelka do nedele na raňajky

Katarína Vrbičanová

Článok bol pridaný dňa 17/09/2017 a zaradený do kategórie: Palacinky, lievance a vafleRaňajkyRecepty   |   Autor: Katarína Vrbičanová

Komentáre