Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Nikolka (- 5,3 kg): „Zmeny potrebujú svoj čas a každá sme iná, a teda aj chudneme iným tempom.“

cvičenie doma

Zo začiatku to bolo frustrujúce, človek by chcel, aby sa výsledky objavili už na druhý deň, no takéto zmeny potrebujú svoj čas a každá sme iná, a teda aj chudneme iným tempom.“ V tejto vete od Nikolky sa skrýva veľká pravda. Zmeny nikdy nenastanú cez noc, je dôležité vytrvať a uvedomiť si, že každá sme iná 😊.

Nikolka, ako ste sa dozvedeli o Fitshakeri a prečo ste sa rozhodli pridať sa k nám 😊?

O Fitshakeri som sa dozvedela úplnou náhodou, dlho som sledovala fotografku Kyru Statev, fotila nás aj so synom, keď bol ešte v liečbe.

Videla som jej post o tom, že začína chudnúť, ale nevenovala som tomu veľkú pozornosť. Potom však začali pribúdať fotky jej premeny a ja som bola nadšená. Vedela som, že chcem so svojou postavou niečo robiť, a toto bol podnet vyhľadať si Fitshaker, že toto by mohla byť cesta.

S dvoma malými deťmi, z toho starší syn odliečený leukemik, na fitnesko proste nebol žiadny čas. Veľmi som tomu neverila, pretože nie som zrovna človek so silnou vôľou a pri ničom dlho nevydržím. Myslela som si, že to po mesiaci vzdám a proste so sebou nejako budem žiť. Na moje prekvapenie Reštart po lete 2023 bol presne niečo, čo ma bavilo, a bez problémov som odcvičila každé jedno video vo výzve.

Naučila som sa pracovať so svojou stravou a nájsť si čas na cvičenie. Už sa to nejako stalo súčasťou každého dňa.
kardio cvicenie doma
cvicenie doma pre zeny

Ako sa vám páčia naše videjká a tréningy? Našli ste si už medzi našimi trénermi obľúbencov, s ktorými cvičíte najradšej 😊?

Je pravda, že výzva Reštart po lete 2023 mi sadla celá, ako keby bola pre mňa, ťažko sa mi hľadala náhrada, ako vyplniť čas do ďalšej výzvy, od začiatku mi sedeli videá Mateja Olejára a Janka Cahu.

Najhoršie to bolo s pilatesom a jogou, teda harmonickú výzvu som tiež vynechala. O to viac som sa tešila na novoročnú výzvu, predsa len, výzva je výzva, viac ma to tlačí do cvičenia, keď mám videá nalinkované a viem, že kopa žien cvičí so mnou to isté.

V skupine je potom krásne živo a vieme si medzi sebou vymieňať dojmy a skúsenosti. Človek vidí, že sme tam všetky na jednej vlne. Je to povzbudzujúce.

Nikolka, ako často ste cvičili? Mali ste pravidelné časy alebo dni na tréningy? Zúčastnili ste sa aj na nejakej výzve?

Ako som už písala, zúčastnila som sa na výzve Reštart po lete, tou som to vlastne s Fitshakerom odštartovala.

Harmonickú výzvu som vynechala, na mňa to boli príliš ladné cvičenia, ja mám dosť hrubé pohyby. Vyhradený čas na cvičenie som nemala, nemám ho ani teraz, proste keď deti spali alebo bola chvíľka času, zapla som a cvičila. Keď som nestihla nejaké cvičenie cez týždeň, využila som nedeľu s náučným videom.

videa na cvicenie doma

Po akom čase ste na sebe začali pozorovať zmeny – nielen na váhe, ale aj lepšiu kondíciu, ohybnosť a podobne?

Trvalo to asi mesiac. Zo začiatku to bolo frustrujúce, človek by chcel, aby sa výsledky objavili už na druhý deň, no takéto zmeny potrebujú svoj čas a každá sme iná, a teda aj chudneme iným tempom.

Čo sa týka kondície a ohybnosti, každým dňom a cvičením to bolo lepšie. Zo začiatku som si to ani neuvedomila, až neskôr mi trklo, že som oveľa ohybnejšia. Kondičku som zlepšovala aj na bežeckom páse, takže tam to šlo rýchlejšie.

program na cvicenie doma

Upravili ste aj svoju stravu 😊?

Voči strave som mala najväčší rešpekt.

Mám proste svoje neresti, ktorých nebolo jednoduché sa vzdať. Napr. laskonky boli pre mňa niečo, čo keby som si zakázala, nevydržím ani mesiac, zjem krabicu aj s obalom a na všetko sa vykašlem.

Bolo mi jasné, že so stravou musím opatrne, teda zmeny boli postupné, tak aby boli pre mňa trvalo udržateľné.

Zo začiatku som stravu nemenila skoro vôbec, len som pridávala zdravšie potraviny, menila tie, ktoré mali zdravšie alternatívy. Neskôr, keď sa mi zvýšil príjem bielkovín, prešla ma aj chuť na tie neodmysliteľné laskonky.

Dosť mi pomohli aj kalorické tabuľky, kde som si aspoň približne strážila príjem, nijako som to s nimi nepreháňala, ale približný prehľad mi stále pomáha posúvať svoju váhu smerom dole.

tipy na cvicenie doma
cvičenie doma s vlastnou váhou

Aké máte ďalšie fitnes ciele do budúcna 😊?

Do cvičenia som išla v podstate len s tým, že by som mohla svoje telo trošku spevniť a vyformovať, keďže som veľmi neverila, že vydržím viac ako mesiac.

Neskôr prišiel cieľ 56 kg, ktorý mám už teraz v podstate na dosah, a ďalším je určite spevnenie, posilnenie a vyformovanie mojich najproblémovejších partií, čo sú hlavne spodné bruško a boky.

Tiež by som chcela začať pracovať na posilňovaní zadku, keďže po schudnutí z neho veľa nezostalo.

Z môjho pohľadu je dôležité dávať si krátkodobé a ľahšie dosiahnuteľné ciele a netreba vešať hlavu, pokiaľ ich človek nesplní na 100 %.

Pre mňa je hlavné to, že som to skúsila a že ma cvičenie začalo baviť. Mojím najväčším úspechom je, že som svojím cvičením dokázala motivovať k pohybu aj svojho manžela, a mám veľkú radosť, že teraz v tom už ani doma nie som sama.

pomôcky na cvičenie doma
cvičenie doma pre ženy

Blíži sa Valentín a my máme pre teba skvelý DARČEK!

Nakúp do 14.2. v našom e-shope nad 70 € a my ti pribalíme kuchárku Z fitka do kuchyne 3, ktorá v sebe ukrýva niekoľko sladkých inšpirácií na valentínske pečenie 🎁😍.

kuchárska kniha
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.