Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Veronika (- 15 kg): „Cítim, že som oveľa veselšia, optimistickejšia a po dobrom cvičku ma nič len tak nerozhádže.“

cvičenie doma

Veronika je dôkazom, že neuveriteľné premeny sa dajú dosiahnuť aj doma v obývačke 😊. Aké cviky a tréningy cvičila, čím si sťažovala cviky a ako sa stravovala, nám prezradila v rozhovore.

Veronika, nedá sa začať inak ako – wau! Vyzeráte úžasne 😊! Ako sa cítite v novom tele?

Ďakujem krásne! V novom tele sa cítim perfektne. Síce si myslím, že ešte je na čom makať, ale môžem povedať, že je mi super.

Zlepšila sa nielen fyzická, ale aj tá psychická stránka. Cítim, že som oveľa veselšia, optimistickejšia a po dobrom cvičku ma nič len tak nerozhádže 😄.
videa na cvicenie doma

Veronika na dovolenke v roku 2023

Objavilo sa mnoho otázok, či ste túto premenu dosiahli len cvičením doma s Fitshakerom. Je to tak? Cvičili ste len doma? Sťažovali ste si nejako cviky napríklad pomôckami 😊?

Popravde, počas cvičenia s Fitshakerom som bola v posilňovni presne jedenkrát. Takže áno, dosiahla som svoju premenu len s Fitshakerom doma.

Keďže som matka 5-ročného dieťaťa, práca, štúdium – a vlastne všetky určite poznáte ten kolotoč povinností –, ťažko by sa mi hľadal čas, aby som chodila cvičiť niekam mimo domu. Takže váš program mi padol ako uliaty.

Ale ako vravím, som maminka a môj syn rád skúša rôzne športy, čiže okrem Fitshakera sme sa spoločne sem-tam korčuľovali, kolobežkovali, bicyklovali, lyžovali... Dokonca si tak zvykol na to, že mamku vidí ustavične cvičiť, že sám sa ma na konci dňa spýta, či som dnes nezabudla cvičiť 😄.

Čo sa týka sťažovania si cvikov – spočiatku som cvičila bez toho (nechcela som to „prepáliť“), ale postupom času som si niektoré cviky, samozrejme, sťažila. Zásobovala som sa expandermi, overballom, kettlebellom, činkami a pod. Určite to však nie je nutnosť, pretože si myslím, že každý tréner vo videu povie vždy rôzne alternatívy sťažovania si cvikov v prípade, že pomôcky doma nemáme. Takže napr. také kĺzavé disky som vždy nahradila starými dobrými štrikovanými ponožkami od maminky 😄.

kardio cvicenie doma

Koľko kíl a cm ste stratili od začiatku cvičenia s Fitshakerom 😊?

Kg: -15 kg

Boky: -16 cm

Pás: -14 cm

Stehno: -7 cm

(Cvičím od januára 2023 a toto sú miery z augusta.)

Aké tréningy, cviky či tréneri boli u vás číslo jeden?

Všetky tréningy a všetci tréneri majú niečo do seba, no na tréningy s Di som sa vždy veľmi tešila, takisto na tabaty Mateja Olejára či na tréningy s vytiahnutými ponožkami Honzu 😄.

Tiež mi veľmi vyhovovali tie na prvý pohľad nevinné cviky Maggie (po ktorých vedela byť teda kvalitná svalovica 😄).

Cvičili ste pravidelne? Ako často v týždni 😊?

Začínala som u vás minulý rok novoročnou výzvou a cvičila som presne podľa plánu – myslím, že 2 dni v týždni sa necvičilo a pozerali sa náučné videá.

Po výzve som nabehla na program Sexy body a tam som cvičila už každý deň. Ale ako som už spomenula, ak som sa proste necítila na cvičenie každý deň, dala som si deň pauzu alebo som jednoducho zvolila nejakú príjemnú jogu. Ale snažím sa mať v tom pravidelnosť. Keďže som učiteľka, môžem povedať, že aj letné prázdniny som využila naplno a cvičila niekedy aj 2x denne 😄. Jednoducho sa z toho stala závislosť.

Určite bude všetkých zaujímať strava 😊. Ako ste ju upravili a ako ste sa stravovali? Ako vyzerá váš jedálniček počas jedného dňa?

Keďže strava zohráva v tomto celom asi najväčšiu úlohu, samozrejme, že bolo nutné ju upraviť. Aby to však nebolo o nejakej krátkodobej diéte, ale o životnom štýle, s ktorým sa naozaj stotožním, začala som zmeny zavádzať postupne.

Pomaličky som menila jednotlivé potraviny za kvalitnejšie, zdravšie. Písanie si jedál do kalorických tabuliek bolo pre mňa vždy príliš obmedzujúce, takže touto cestou som nešla. Jednoducho som sledovala videá výživových poradcov a inšpirovala sa nimi. V minuloročnej novoročnej výzve dávala aj Ivka Maheľová konkrétne tipy potravín, ktorými som začala. Začala som naozaj vedome jesť.

Rozmýšľala som nad tým, čo zjem, čo to obsahuje, a sledovala som samu seba, kedy už cítim, že som najedená, aby to neprešlo do prejedania sa. Snažím sa jesť vyvážene, aby mal môj tanier dostatočný podiel bielkovín, komplexných sacharidov, vlákniny... Môžem povedať, že odkedy sa stravujem takto, necítim hlad. Nie je to o žiadnej diéte. Kto ma pozná, vie, že ja som typ človeka, ktorý by sa žiadnou diétou týrať ani nedokázal.

Za ďalšie, pre mňa bolo podstatné naplánovať si v hlave, čo budem v daný deň jesť. Napríklad už večer rozmýšľam nad tým, čo by som si dala na raňajky, na desiatu a pod. Tým predchádzam tomu, že by som si stravu volila hladná, a asi všetci dobre vieme, že keď „jedia oči“, zobneme si z hocičoho 😄.

cvičenie doma s činkami

Môj jedálniček počas jedného dňa je zhruba takýto:

Ráno: ovsená kaša (ovsené vločky, rastlinné mlieko, med, škorica, oriešky, banán a ovocie, ktoré mám doma).

Desiata: celozrnný kváskový chlebík (Lučina, kuracia šunka, zelenina, vajíčko).

Obed: polievka, napr. vývar, rizoto.

Olovrant: milkshake (tvaroh, rastlinné mlieko, oriešky, ovsené vločky, škorica, trochu medu a banán).

Večera: volské oko, celozrnný chlieb, zelenina.

Ako sa v novom tele cítite v plavkách 😊?

Toto je skvelá otázka, pretože to je presne jeden z hlavných dôvodov, prečo som si povedala dosť! Totiž ja som nikdy predtým nemala plnšiu postavu, vždy som sa držala na váhe zhruba okolo tých +- 60 kg (moja výška je 172 cm). Ale ako prišlo dieťatko, už som nemala na seba toľko času, po materskej prišla sedavá práca, človek prišiel domov večer unavený, konečne po celom dni videl rodinu a nemal chuť ešte odísť niekam do posilňovne cvičiť.

Strava bola tiež kadejaká, len nie ukážková. A tak som sa vyjedla až na 80 kg. Ale stále som sa utvrdzovala tým, že nikdy predtým som zlú postavu nemala, čiže keď budem chcieť, hocikedy zhodím a budem zas tam, kde som bola. Nuž, klamala som sa. Potom prišlo leto a ja som stále hľadala výhovorky, prečo nejsť na kúpalisko. Celé leto sme sa kvôli mne chodili so synom kúpať len k rodine do bazéna.

Po lete som si povedala, že už stačilo. Kvôli tomu, že ja som na seba kašľala a pribrala, teraz budem oberať svojho syna o zážitky, lebo sa hanbím za svoje telo?!

V ten rok mi na Vianoce kúpila moja svokrička 3-mesačné predplatné u vás a ja som si povedala, že už proste výhovorka nie je. Lebo naozaj nie je. S Fitshakerom človek cvičí doslova, kedy len chce, cvičí program, ktorý len chce, cvičí doma alebo kdekoľvek, kde mu to vyhovuje, a dokonca nepotrebuje ani špeciálne pomôcky – vždy sú alternatívy, ktoré doma máme každá.

Čiže toto bol môj najväčší impulz, prečo s tým začať, a môžem povedať, že som sa tento rok v lete v plavkách cítila konečne naozaj dobre a že tie svalovice stáli za to.

efektivne cvicenie doma
cvicenie doma zeny

Napadla vám niekedy na začiatku myšlienka, že to nezvládnete? Ako ste dokázali motivovať samu seba 😊?

Popravde nenapadla. Ja som celé detstvo pretekársky športovala, čiže hoci som z pohybu na pár rokov vypadla, mám to niekde v sebe, že keď s niečím začnem, nevzdám to. Moja motivácia, ktorú som už spomenula, bola pre mňa silná a vedela som, že nech bude akokoľvek, nevzdám sa. Nechcela som jednoducho oberať moje dieťa o zážitky preto, že sa hanbím za svoje telo.

Ďalšou silnou motiváciou bolo eliminovať moje tráviace ťažkosti, ktoré ma trápili od konca strednej školy. To sa tiež napravilo po úprave stravy a zaradenia pohybu do môjho života. Jediné, čoho som sa trochu obávala, bolo, že ak príde choroba alebo niečo, pre čo príde pauza, bude ťažšie nabehnúť späť. Ale môžem povedať, že veľakrát som už čakala, kedy konečne ten „kašlík“ prejde, aby som opäť cvičila.

A ak by aj také pomyslenie na lenivosť prišlo, mám manžela, ktorý by ma do toho cvičenia rád dohnal, keďže je sám veľmi aktívny 😄. Aj keď netvrdím, že nie sú dni, keď sa mi nechce. Samozrejme, že sú. No keď sa prekonám a zacvičím si, ten pocit PO naozaj stojí za to. (Inak fajn tip, keď sa mi nechce, je cvičiť skoro ráno ešte pred tým, než vstane zvyšok rodiny. Stále žartujem, že je to fajn, lebo cvičenie trvá zhruba 30 minút a ja si prvých 15 minút ešte ani neuvedomujem, čo sa vlastne deje a už mám polovicu za sebou 😄.)

Čo by ste poradili žienkam, ktoré chcú dosiahnuť takýto výsledok ako vy 😊?

Ak váhajú, či do toho ísť, nech to určite skúsia.

Zdravie je len jedno. To telo, v ktorom sme, je s nami od začiatku a bude s nami až do konca. Prekonáva s nami všetko, čím sme si v živote prešli. Myslím, že to minimum, čo mu môžeme dať, je pravidelný pohyb a vyvážená kvalitná strava. Ono sa nám za to odmení, a to nielen lepšou postavou, ale aj zdravím. Denne venujeme toľko času iným ľuďom, povinnostiam, veciam, len na seba akosi čas nezvýši.

Nájdite si na seba tú trochu času, lebo tých 30 minút je naozaj minimum, čo do seba môžete investovať. Začiatky zrejme budú ťažké. Ale som si istá, že ak zotrváte, stane sa z toho záľuba, bez ktorej nebudete vedieť byť.

A naozaj je ten pocit PO dokonalý a viem, že potom budete spokojné. Lebo, ako sa hovorí, keď je spokojná žena, je spokojná celá rodina.

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Veronika.

cvičenie s Fitshakerom
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.