Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Lucka (- 18 kg): "Mojou motiváciou na zmenu životného štýlu bolo moje zdravie a hlavne moje dve dcéry."

cvičenie doma

Aj keď sú občas začiatky náročnejšie, o to sladšie výsledky sú, ak to nevzdáme. Lucka je toho príkladom, jej výsledky sú úžasné a za rok je ľahšia o 18 kíl.

Lucka, vy ste sa k Fitshakeru pridali minulý rok v Novoročnej výzve 2023 😊. Ako by ste opísali svoje začiatky s nami? Ako sa vám páčila výzva?

Môj rok s Fitshakerom sa začal presne 1. 1. 2023. Po odporučení kamarátky Moniky som sa zaregistrovala a začala s ľahkými cvičeniami, aby telo dostalo signál, že sa niečo chystá, a 9. 1. 2023 som začala s výzvou.

Bola som nabudená niečo so sebou robiť a celkom ma to aj bavilo. Samozrejme, na začiatku som pri niektorých cvikoch nevládala vôbec. Ale nevzdávala som to. Pocit po odcvičení stál za to. Veľmi sa mi páčili videá s Markom, ale aj výzva celkovo.

pomôcky na cvičenie doma

Január 2023

cvičenie doma pre ženy

Január 2024

Čo vám rok 2023 priniesol, čo sa týka úbytku na váhe a cm 😊?

Cieľ, ktorý som si stanovila, som síce nedosiahla, ale napriek tomu som spokojná sama so sebou.

Za rok 2023 som schudla 18 kíl. Cez prsia som užšia o 18 cm, v páse je to -20 cm, v stehnách -10 cm.

tipy na cvicenie doma

Január 2023

cvičenie doma s vlastnou váhou

Január 2024

Objavili sa okrem schudnutých kíl aj iné benefity? Lepšia kondícia alebo zmizla bolesť z niektorých partií tela 😊?

Samozrejme, že sa mi celkovo zlepšila kondícia.

Prešla bolesť chrbta a hlavne mám oveľa viac energie, čo sa pri 2 deťoch vždy zíde.
program na cvicenie doma

Január 2023

videa na cvicenie doma

Január 2024

Upravili ste aj svoju stravu 😊? Pomohli vám k tomu stravovacie videá alebo recepty z blogu či naše jedálničky 😊?

Stravu som si upravila tak, aby to bolo pre mňa udržateľné dlhodobo.

Do jedálnička som pridala veľa zeleniny a ovocia. Snažím sa variť zdravšie recepty. Inšpiráciu čerpám aj z Fitshakera.

Či už zo stravovacích videí a jedálničkov, alebo z blogu. Ale na návšteve napríklad u babky jem, ako babka navarí. Našťastie to mám v hlave upratané, že raz za čas je to v poriadku.

Mnoho žienok si myslí, že nedokáže cvičiť doma, že si na to popri rodine, povinnostiach či deťoch nenájdu čas. Ako ste to vyriešili vy? Kedy ste cvičili, kedy bol váš čas 🙂?

Najskôr som cvičila ráno, keď sa manžel venoval deťom. Ale postupne som si našla čas na cvičenie počas obedného spánku mladšej dcéry. Ale niekedy to vyjde tak, že cvičím s dievčatami behajúcimi popri mne.

kardio cvicenie doma

Január 2024

Boli videjká vo výzve prispôsobené presne pre vás? Vedeli ste si ako začiatočníčka nájsť varianty pre seba, keď ste vo výzve začínali 😊?

Niektoré boli výzvou a niektoré boli pre mňa ok. Ale vždy sa dal nájsť variant. Či už vo forme ľahšej variácie cviku, ľahšieho videa, alebo len menej opakovaní.

Počas roka mohlo prísť viacero momentov, keď sa začala strácať motivácia alebo sa objavila choroba či iná prekážka. Ako ste sa dokázali motivovať 😊?

No, boli rána, hlavne po prebdenej noci (mladšej dcérke rástli zúbky), keď som sa zobudila s myšlienkou, že v ten deň vynechám. Ale prišiel obed a už som automaticky vyťahovala podložku.

A bola som za to rada, pretože som mala vďaka tomu viac energie. Sama som zo seba prekvapená, ako ma cvičenie chytilo. Samozrejme, milo.

Inšpiráciou/motiváciou mi však boli aj dievčatá, ktorých premeny som sledovala vo FB skupine. Napríklad Dominika Hudáková, neskôr úžasná premena Kyry.

Nakoniec ma na pár dní odstavila iba choroba. Ale hneď ako som sa cítila lepšie, už som vyťahovala podložku. A ďalšou motiváciou boli odmeny počas roka vo forme pomôcok na cvičenie od Fitshakera.

Pod stromček som dostala napríklad podložku na cvičenie 🙂.

Mojou motiváciou na zmenu životného štýlu bolo moje zdravie a hlavne moje dve dcéry, pre ktoré by som chcela byť vzorom a aby som s nimi mohla aktívne tráviť voľný čas.

Momentálne prebieha Novoročná výzva 2024, zapojili ste sa aj do nej 😊?

V roku 2023 som až na pár dní cvičila každý deň. Čiže už som sa nevedela dočkať ďalšieho roka s Fitshakerom a, samozrejme, novoročnej výzvy.

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Lucka.

cvičenie s Fitshakerom
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.