Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Mária (- 18 kg): „Motivovať sa navzájom je super hnací motor, ako ísť spoločne vpred.“

cvičenie doma

Majka, kedy ste sa rozhodli, že začnete cvičiť s Fitshakerom? A ako si spomínate na svoje začiatky v cvičení 😊?

S Fitshakerom som začala cvičiť vďaka mojej super kamoške (veľké ďakujem, zlato), ona začala výzvou do plaviek, a keď sme sa stretli, rozprávala mi o Fitshakeri, či to nechcem vyskúšať, keďže vedela, že dlhodobo nie som spokojná so svojou váhou. Videla som na nej výsledky a chcela som to skúsiť aj ja, ale je pravda, že som sa na to dlhšie odhodlávala 😄. Začala som presne 11. júla 2023.

Prešla som stránku a zaujala ma Novoročná výzva 2022, čiže som začala presne tou. Mojím cieľom bolo schudnúť do plaviek pred blížiacou sa dovolenkou. Do odletu zostávali necelé dva mesiace. Začiatky cvičenia boli náročné, keďže som nebola zvyknutá cvičiť. Popri domácnosti, starostlivosti o 3 malé deti som síce bola zvyknutá nezastaviť sa celý deň, ale necvičila som, nemala som motiváciu, často to bola aj únava, nedostatok spánku, pre ktorý som nemala pomyslenie na cvičenie.

Ale popri prezeraní fotiek som si uvedomila, že takto to ďalej nejde a takto nechcem vyzerať, čiže hneď ako som si nastavila výzvu, išla som poctivo a cvičenie ma začalo baviť.

Bol to čas, ktorý som si našla sama pre seba, často cvičili so mnou aj všetky deti.

Postupne sa aj kondička zlepšovala a ja som mala zo seba lepší a lepší pocit ako na začiatku, keď som nevládala plne odcvičiť všetky opakovania. Som cieľavedomá a neúspech je to, čo si nepripúšťam, išla som do toho na 100 %.

videa na cvicenie doma

Zúčastnili ste sa aj na niektorej z výziev? Ako sa vám páčili? Pridali ste sa aj do práve prebiehajúcej novoročnej?

Výzva, ktorou som začínala ako úplný nováčik, bola práve Novoročná výzva 2022, sadla mi, páčili sa mi cvičenia a naučila som sa veľa užitočného zo stravovacích videí.

Priznám sa, že som sa prihlásila aj do harmonickej výzvy, ale na tú som si nenašla priestor, keďže som v tom čase nastupovala do práce po 6 rokoch z materskej, deti ráno do dvoch škôlok a v práci, samozrejme, veľa povinností a doháňania, študovania.

Pridala som sa aj do novoročnej výzvy, ktorá aktuálne prebieha, už som sa v práci zabehla, s deťmi som našla systém, a tak som si konečne našla aj čas na seba.

A musím sa priznať, že z práce sa teším domov, aké nové video na mňa čaká.
program na cvicenie doma

Ako sa vám podarilo nájsť si počas dňa čas na seba? Mnoho žienok to popri povinnostiach, rodine a iných aktivitách nedokáže. Ako ste dali čas na cvičenie na popredné miesto 😊?

Keď som sa rozhodla konečne so sebou niečo robiť, bol akurát čas letných prázdnin, čiže deti som mala doma stále, popri domácnosti sa im bolo treba aj venovať, aby počas dňa mali aktivitu, čiže sme sa okrem iného začali bicyklovať.

Raz, dvakrát denne po hodine, takže už tu bol pohyb, ale bola to tak isto spoločná denná aktivita. Čas na cvičenie som si urobila väčšinou v čase obedného spánku detí, prípadne poobede cvičili so mnou. Vždy som sa prispôsobila podľa aktuálneho dňa, je to náročné, ale dá sa to.

Tá polhodinka ubehne rýchlo, mala som vždy na mysli, že niekde v priebehu dňa chcem zmestiť aj polhodinku pre seba. Keď bol manžel doma, bolo to jednoduchšie, keďže vtedy som deti nechala jemu a ja som sa vytratila odcvičiť si 😄.

cvičenie doma s činkami

Upravili ste aj stravovanie? Aké potraviny alebo jedlá ste pridali do svojho jedálnička a aké, naopak, vyškrtli 😊?

Strava bola to prvé, čo som vedela, že musím upraviť. Môj problém bol, že som šla dlhodobo pod bazálny metabolizmus, čiže telo si ukladalo všetko. Pred prvým tehotenstvom sa mi podarilo výrazne schudnúť iba za pomoci úpravy stravy, ale tri tehotenstvá dali telu zabrať, plus to, že som sama na seba nemala čas, takže som jedla veľmi málo a to si vyžiadalo svoju daň.

Nie som typ, ktorý vie držať diéty ani striktné jedálničky. Práve preto som si začala sledovať a zapisovať makroživiny, ktoré musím v priebehu dňa prijať. Dbať na dostatočný pitný režim, to bola vždy moja slabosť, zredukovala som počet vypitých káv z 5-6 na dve denne, aj dovtedy som pila len čistú vodu, výnimočne džús, ale v nedostatočnom množstve.

Nič zásadné som nevyradila z jedálnička, ani predtým som nejedávala tučné mäso ani vyprážané... Zaradila som viac zeleniny a ovocia. Pečivo v mojom jedálničku figuruje stále, väčšinou je to celozrnný variant, ale nemám problém dať si aj biele pečivo.

Jem, na čo mám chuť, ale je pravda, že si plánujem jedálniček na deň dopredu, aby som si ho vedela ustrážiť.

Mliečnu čokoládu som vymenila za 70 % a viac, pridala som do stravy proteín aj rôzne semienka, kaše sú moje obľúbené.

efektivne cvicenie doma

Vy ste aktívna aj v našej skupinke na FB, beriete to tiež ako formu motivácie 😊?

Prvé, čo som urobila ešte pred tým, než som začala cvičiť s Fitshakerom, bolo, že som sa pridala do facebookovej skupiny. Chcela som vidieť reálne skúsenosti, skupinu sledujem aktívne, pokroky žienok sú úžasné a motivujúce aj pre ostatné, pre tie, čo makajú, aj pre tie, čo sa na to možno len odhodlávajú.

Motivovať sa navzájom je super hnací motor, ako ísť spoločne vpred.

Prezradíte nám váhový úbytok, ktorý ste zatiaľ dosiahli 😊?

Od júla do decembra 2023 som celkovo schudla 18 kg.

cvicenie doma zeny

Aký je váš vysnívaný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť?

Keď som si zadávala cieľ, ktorý chcem splniť, manžel sa ma opýtal, či naozaj chcem ísť na takú nízku hmotnosť. Sama som mu povedala, že asi nie, po čase, keď začala váha klesať, už sa mi to nezdalo také nereálne. Chcela by som schudnúť ešte tak 5 kíl a hlavne spevniť telo. Keď sa už bude dať, na jar zaradím k cvičeniu aj bicykel.

Môj hlavný cieľ je cítiť sa dobre vo svojom tele, páčiť sa sama sebe, manželovi 😊.

cvičenie doma s vlastnou váhou pre ženy

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Majka.

cvičenie s Fitshakerom
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.