Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kyra (-22,7 kg): „Pri každom splnení krátkodobých cieľov sa pokojne odmeňte.“

cvičenie doma

Premena, na ktorú sme všetci čakali, keď sme s napätím čítali každý príspevok od úžasnej Kyry!

Máme rozhovor, máme príbeh, máme motiváciu a teraz je len na tebe, aby si si to prečítala. 😊

cvicenie

S obrovskou dávkou motivácie si sa v januári pustila do výzvy s predstavou, že zmeníš raz a navždy svoj život. Je to tak? Povieš nám niečo viac o svojej motivácii, prečo si začala? 😊

Myslím, že pre každého, kto chudne, je vždy najväčšia motivácia nový rok. 😊 Zakaždým som si povedala – tak teraz to už dám, a vždy som začala 1. januára.

Lenže tento rok som chcela vynechať to klasické klišé a nezačala som 1. januára.

Pamätám si, že okolo 3. januára mi na Facebooku vyskočila reklama na Fitshaker. Dodnes netuším, prečo som na ňu klikla, možno som hľadala nejakú motiváciu, inšpiráciu na chudnutie. Už dlhé roky som z blogu Fitshakera sledovala recepty, sem-tam som si niečo zdravé navarila, takže až také neznáme to pre mňa nebolo, len som netušila, že sa tam robia nejaké výzvy.

Keď som uvidela, že vaša výzva sa začína 9. 1. 2023, povedala som si, že toto je taký pekný dátum na začatie chudnutia.

Moja motivácia bola obrovská. Tento rok sa v októbri vydávam a vedela som, že chcem byť krásna nevesta s vysnívanou váhou. Už rok pred tým som sa snažila schudnúť, že mám takmer dva roky do svadby, to dám, ale po pár dňoch som sa vrátila k starým zvykom a neschudla som nič, ešte som aj pribrala.

Takže najväčšou motiváciou bola práve moja svadba. 😊

motivácia

Začiatky – pre niekoho náročné, pre niekoho menej. Aké boli tie tvoje? Prvé odcvičené videá, prvé dni plnej zdravej stravy, ako si si zvykla na nový režim? 😊

Pri tejto otázke si spomínam na 8. január 2023, deň pred výzvou. Určite nie som sama, kto si povie, že od zajtra chudnem, tak sa ešte dnes poriadne najem. 😁

Dodnes neverím, že som sa deň pred výzvou večer okolo desiatej napchávala pizzou, lebo od zajtra diéta. 😃 Teraz, keď si na to spätne spomeniem, strašne sa za seba hanbím.

ALE! prišiel prvý deň Novoročnej výzvy 2023 a mňa asi naozaj niekto počas noci vymenil. Nedokážem si vysvetliť, ako je možné, že som na svoj nový režim prešla tak jednoducho a na 101 %.

Vedela som, že sa budem snažiť, ale netušila som, že to pôjde takto ľahko. Prvé, čo som spravila pár dní pred výzvou, bolo, že som si stiahla vzorový jedálniček a nakúpila si naňho potraviny.

Prvé odcvičené videá si pamätám veľmi dobre. V kalendári mi vyskočili trošku ťažšie cviky a ja som ich vypla 😄, vyhľadala som si tabatu s Matejom, kde cvičil so žienkou, ktorá sa postavou viac podobala mne, a to mi veľmi pomáhalo.

Povedala som si, že keď to dá ona, dám to aj ja. Takže prvé videá som nešla podľa kalendára, ale skôr podľa seba, aby som to zvládla a aby ma to aj bavilo, a keďže Matej je v dobrom zmysle slova šialený človek, s ním to išlo veľmi ľahko.

Počas prvých dní som mala s Matejom videohovor, kde som sa ho pýtala, či podľa neho na schudnutie stačí tá polhodina denne s Fitshakerom.

Povedal, že stačí, ale že uvidím, ako to budem cítiť. No a po 2 týždňoch som to cítila tak, že ma to baví tak veľmi, že práve z toho dôvodu mi nestačí len tá pol hodina denne. 😊

novoročná výzva Fitshaker

Tvoja strava a stravovanie prešli veľkou zmenou, je to tak? Povedz nám niečo o tom, ako si sa stravovala predtým a ako je to teraz. 😊

Moja strava bola pred výzvou katastrofálna. Bola som schopná jesť pokojne aj 15x denne v menších porciách, ale jedla som samé hlúposti. Stále som stála pri chladničke a niečo vyjedala.

Prvé dni som išla podľa vzorového jedálnička od Fitshakera, ktorý mi potom slúžil už len ako inšpirácia.

Vyhradila som si pár dní na to, aby som si prešla všetky recepty z blogu a vybrala tie, ktoré sa mi najviac páčili, a vyskladala som si podľa toho vzorového jedálnička svoj vlastný.

Pri chudnutí bola moja najväčšia chyba tá, že som jedla len šaláty. Telu to síce dodalo trošku viac vitamínov zo zeleniny, no bola som neustále hladná.

Recepty z blogu ma naučili, že môžem jesť zdravo, ľahko, ale zároveň do sýtosti. Nevedela som si predstaviť, ako prejdem zo stravy 15x denne na stravu 3x denne.

Napodiv to išlo šialene ľahko a ja som takto spokojná so stravou nebola ešte nikdy.

Ráno vždy začínam magnéziom a zeleným čajom, raňajky mám 8.30, obed 12.30 a večeru o 17.30. O 19.00 si vždy dám ešte teplý bylinkový čaj, ktorý ma zasýti na noc.

Denne vypijem veľmi veľa vody, cca 4 litre, takže medzi jednotlivými jedlami nemám šancu byť hladná. Na večere mi najviac vyhovujú sýte husté polievky.

Keďže nemôžem mať sladké raňajky, lebo mi je z nich zle, cukor som vynechala z jedálnička úplne a bolo to pre mňa to najlepšie rozhodnutie.

Vôbec mi nechýba v žiadnej forme, mám ho zo zeleniny a ovocie nejem vôbec, lebo ho ani neľúbim. Najviac ma na tejto strave teší, že to nie je žiadna diéta, ale plnohodnotné jedlá, ktoré veľmi chutia aj mojim dvom chlapom.

K diétam so šalátmi by som sa už nikdy nevrátila.

Môj syn dokonca povedal, že brutálne varím, odkedy chudnem. 😊
cvičenie pre ženy

Podpora rodiny a okolia je veľmi dôležitá. Máš okolo seba ľudí, ktorí ťa podporujú a motivujú?

Najviac ma podporujú môj priateľ a môj syn. Oni vidia, ako každý deň na sebe makám, varím a všetko si plánujem. Ja som sa totižto naučila jedlá krabičkovať na dva dni dopredu, aby som to vždy mala poruke, ak niekam cestujeme.

Takže nech ideme hocikam, vedia, že ja si už beriem svoje krabičky so sebou, aby som nemusela rozmýšľať, čo a kde budem jesť, a už sú na to zvyknutí. Môj syn mi pri prvých zhodených kilách začal hovoriť, že to vidno, že som nejaká kompaktnejšia. 😁

Priateľ ma takmer každý deň chváli a mňa to veľmi posúva vpred. Dokonca som ho motivovala, aby začal chodiť každý deň pešo po schodoch do práce na siedme poschodie, a niektoré videá cvičí so mnou aj on. 😊

Ale človek, ktorý ma motivoval úplne najviac, bola Dominika Hudáková, členka skupiny. Pamätám si, ako som si prechádzala príspevky v skupine a objavila som jej premenu.

Bola som z nej taká nadšená, že som ju doma každému ukazovala, že tak toto je bohyňa a toto dosiahnem aj ja.

S Dominikou som sa skontaktovala a síce je z opačného konca Slovenska, sľúbili sme si, že sa stretneme, pretože cítim, že je presne taká ako ja a prešla si tým istým.

Veľkou oporou je pre mňa aj Ivka Obrtalová, s ktorou sme si vytvorili „online priateľstvo“ a po skončení výzvy 2023 sme si spoločne pustili výzvu 2022 a makáme. 😊

online fitko

Občas aj na najsilnejších príde kríza, ako sa s ňou popasovať?

Je takmer neuveriteľné, že si môžem povedať, že prvá kríza na mňa prišla až po 78 dňoch. A to bola taká mini kríza, že sa mi každý smeje, že to kríza ani nebola.

Teraz, keď nad tým rozmýšľam, naozaj ani nebola. Stalo sa len raz, že som bola veľmi unavená z počasia a ostala som ako prikovaná k posteli, nemala som náladu cvičiť ani nič, a stravu som síce neporušila, no bola som v ten deň dosť hladná, pretože deň predtým mi nechutil obed, takže akoby som sa potrebovala dojesť. 😁 Dala som si teda na obed o pár lyžíc viac, ako som mala, takže toto bola jediná moja kríza.

Dokonca som si aj tak v ten deň odcvičila, pretože toto by bola pre mňa len výhovorka.

Keď na mňa kríza neprichádzala ani po prvom mesiaci, zamýšľala som sa nad tým, že ako a kedy príde, či vôbec.

Najviac som sa bála obdobia PMS, pretože predtým by som zjedla aj dvere od chladničky 😁, no odkedy mám nastavenú túto stravu, ktorá mi vyhovuje na 100 %, a cvičím, PMS stavy mi úplne zmizli a nemám žiadnu potrebu vyjedať alebo jesť sladké, slané, ako to bolo predtým.

Myslím, že toto môžem nazvať malým zázrakom. Ak rozmýšľam do budúcna, keď príde kríza, rozhodla som sa zamestnať si hlavu či už cvičením, alebo aspoň prechádzkou a prečistiť si hlavu, sústrediť sa na svoj cieľ.

online cvičenie

Veľmi ma zaujíma aj to, ako si si to nastavila v hlave. Tvoje myšlienky, cieľ a všetko okolo toho. Lebo si naozaj odhodlaná a tvoje výsledky sú úžasné!

Preto ma zaujíma, ako je možné, že po takom dlhom čase si ideš odhodlane za svojím cieľom, lebo s týmto majú mnohé žienky problém.

Tiež som patrila medzi ženy, ktoré sa silno namotivovali a po pár dňoch, týždňoch prestali, ale ako som už spomínala, 9. januára 2023 ma určite niekto vymenil alebo mi zapol nejaký gombík v hlave. 😄

Nedokážem vysvetliť, ako som sa tak silno dokázala prepnúť do svojho nového režimu, no veľkou pomocou mi boli aj motivačné videá počas novoročnej výzvy od Marka.

Priznám sa, zo začiatku som ho počúvala len jedným uchom dnu, druhým von, pretože ja som na takéto motivačné reči nikdy nebola.

Lenže Markove videá som si vždy púšťala pri chôdzi na bežeckom páse, aby som si krátila čas, a začala som ich postupne púšťať do svojej mysle a až potom som zistila, že hovorí naozaj pravdu.

Pamätám si, ako hovoril o sile myšlienok a o tom, ako vnímame sami seba. Celý život som si robila zo seba srandu, že aká som veľká, že je ľahšie preskočiť ma, ako obísť, a podobne 😃.

Toto bola moja komunikácia s každým jedným človekom a ľudia sa na tom síce zabavili, no ja som si neuvedomila, že to, čo o sebe hovorím, sa odráža aj na mojom zovňajšku.

Čím viac som o sebe hovorila, že som veľká, tým väčšia som si pripadala v tom zrkadle.

Začala som používať Markove rady a teraz prechádzam okolo zrkadla s tým, že aká som pekná laňka 😃, a naozaj sa potom cítim chudšie. 😄

Sila myšlienok je veľmi dôležitá a prestala som sa o sebe vyjadrovať týmto štýlom, začala som žiť spokojnejší život.

Pri mojom odhodlaní mi veľmi pomáha facebookova skupina Fitshakera, pretože keby som nebola v tej komunite, sama to nedám.

Môžem tam dávať svoje príspevky, kde sa s dievčatami podelím či už o úspechy, alebo o svoje starosti a stovky žien ma vždy podporia. Bez nich by to nešlo.

chudnutie

Kyra, vieme, že váha je citlivá téma, ale zaujíma nás, na akej váhe si začínala a na akej sa momentálne nachádzaš? 😊

V januári som dala do skupiny Fitshakera príspevok, kde som sa prvýkrát niekomu priznala so svojou váhou. Nevedel o nej ani môj priateľ, proste takmer nikto.

Odhodlala som sa zverejniť to pred 40 000 ľuďmi a neuveriteľne mi odľahlo. Už som sa necítila zahanbená kvôli svojim kilám, ale odhodlaná s nimi bojovať.

Dňa 9. 1. 2023 pri začatí Novoročnej výzvy 2023 som mala 118,7 kg a po 80 dňoch každodenného cvičenia a dodržiavania stravy mám momentálne 99,6 kg.

Túto váhu som mala naposledy hádam na základnej škole. Byť na dvojcifernom čísle bol môj strednodobý cieľ a ja som neskutočne šťastná, že tento cieľ si už môžem odfajknúť.

Mojím dlhodobým cieľom je do októbra schudnúť na 85 kg, čo je pri mojej výške 182 cm podľa mňa taký zdravý ideál. Možno to nakoniec bude aj menej, človek nikdy nevie. 😊

premena

Čo by si poradila žienkam, ktoré začínali na podobnej váhe a mali obavy, či to vôbec dokážu? 😊

Odkazujem im iba toľko, že keď som to zvládla ja, zvládne to naozaj každý. Považovala som sa za najlenivejšieho človeka na svete a teraz si neviem predstaviť jediný deň bez cvičenia.

Áno, motivácia je dôležitá, ale určite by si ženy mali stanoviť jasný HLAVNÝ cieľ a zároveň si stanoviť aj krátkodobé ciele.

Pri každom splnení krátkodobých cieľov sa pokojne odmeňte. Toto všetko ma naučil Mark vo svojich videách a neskutočne to zaberá. 😊

Veľmi odporúčam pridať sa do facebookovej skupiny Fitshakera, kde sa môžete zdôveriť so svojimi problémami a dievčatá v skupine vám určite pomôžu nakopnúť sa tým správnym smerom a podržia vás, keď budete mať pocit, že zlyhávate.

Podľa mňa je dôležité, aby v tom tá žena nebola sama.

fitko doma
cvicenie pre zeny

Povieš nám na záver o svojich plánoch s Fitshakerom a chudnutím do budúcna? 😊

Pri čítaní premeny Dominiky Hudákovej, kde som videla, že chce odcvičiť 365 dní v roku, som si tento cieľ dala aj ja. 😊

Veľmi ma to inšpirovalo a chcela by som to vyskúšať, samozrejme, ak mi moje zdravie dovolí.

Cieľ v chudnutí je jasný – do októbra mať 85 kg a ďalej sa uvidí. 😊

V každom prípade som si vďaka Fitshakeru prekopala život od základov a ja, čo som cvičenie doma považovala za trápne a nudné, si teraz neviem predstaviť bez vás ani jediný deň. Ďakujem!

Poď si s nami zmeniť svoju postavu aj ty vo Výzve do plaviek 2023, ktorú odštartujeme už 2.5. Pridaj sa k nám a prihlás sa ešte dnes:

Vyzva do plaviek 2023
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.