Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ingrid: „Keď mi hrozili druhou operáciou chrbtice, zaťala som sa a povedala si, že sa nedám tak ľahko.“

Pod každou výzvou, pod každým videom sa objavovali komentáre od Ingrid :-). Neboli to mesiace, ale roky, počas ktorých s nami Ingrid cvičí. Vždy nás veľmi poteší, keď sa k nám pridáte a keď sa staneme súčasťou vášho života. Väčšina z vás začne s cieľom schudnúť, spevniť alebo sa naučiť pravidelnosti.

Začnem hneď otázkou, aký bol váš dôvod pridať sa k nám?

Fitshaker som objavila na internete v roku 2016, keď som si ako vždy hľadala videá na cvičenie. Práca v cestovnom ruchu je časovo náročná, a tak mi neskutočne vyhovuje cvičiť večer. Prečo som s tým začala? Sedemnásť rokov som pracovala ako poštová doručovateľka, zničila som si chrbticu, a tak som v roku 2011 podstúpila operáciu krčnej chrbtice.
Predtým som cvičievala aerobic a zrazu som prestala, dva roky som necvičila a veľmi mi to chýbalo. Navyše keď som nastúpila do cestovnej kancelárie, zrazu som sedela za počítačom často aj 12 hodín denne, a to teda mojej chrbtici dobre nerobilo, svoju prácu som však milovala. Cvičiť chrbticu doma, len tak sama, ma nebavilo, a tak som vás našla a bolo to presne to, čo mi chýbalo ku šťastiu.
zdravá chrbtica
 

Spomínali ste mi, že máte 49 rokov, snáď nevadí, že to píšem verejne. Mnoho žien v tomto veku jednoducho necvičí, nechce sa im, myslia si, že to už nie je pre ne, čo, samozrejme, nie je pravda. Vy cvičíte a zvládate aj naše ťažšie videá − je to o nastavení v hlave? Že ste si povedali, že jednoducho vek je len číslo, alebo ste boli aktívna už odmalička?

Nie, vôbec mi nevadí zverejnenie môjho veku. Mňa cvičenie veľmi baví, zhodím stres z celého dňa, uvoľním si chrbticu, hneď mám lepšiu náladu, neviem si predstaviť, že by som necvičila. Áno, zvládam aj ťažšie videá, ale keby ste ma počuli, ako občas frflem na trénerov... Som zatvorená sama hore v izbe a je to úžasný čas vždy len pre mňa, často sa celý deň na túto chvíľu teším.
Chcem byť zdravá.

Keď mi hrozili druhou operáciou chrbtice, zaťala som sa a povedala si, že sa nedám tak ľahko. Prežila som si toho veľa. Bolo obdobie, keď mi vo februári 2014 praskla platnička pod tými operovanými, kto to nezažil, nevie, čo je bolesť chrbtice. Nič mi nezaberalo, muža som prosila, nech ma tresne po hlave, aby sa to už skončilo, znova som sa dostala do nemocnice, nechceli ma hneď operovať, lebo by som mala tretiu umelú platničku v krčnej chrbtici... Tri mesiace trvalo, kým opuch ustúpil, termín operácie sme odložili a dúfam, že to tak aj zostane. Vtedy som začala postupne a opatrne.
Odkedy som našla vás, už sa nebojím cvičiť pestrú paletu cvičení, poznám seba, svoje telo a viem, že cvičenie mi pomáha a nie naopak. Áno, cvičila som aj predtým, tak od 27 rokov. Pracovala som ako doručovateľka (17 rokov − moja zničená chrbtica), doma tri deti, rozvod na krku, potrebovala som niečo, čo mi pomôže nezblázniť sa, a tak som chodila na aerobic. Chlapci rástli, stretla som úžasného človeka, svojho druhého manžela, sme spolu vyše 20 rokov. Ale čas na cvičenie som si našla vždy. Je to relax.
sedavé zamestnanie

R. 2019: Ingrid a jej chlapci

 

Viem, že vy s nami už nechudnete. Je to dôkaz, že naše cvičenia sú vhodné aj pre žienky, ktoré sa snažia váhu udržať, alebo cvičíte pre radosť a pohodu?

Cvičím kvôli relaxu, pohode, kvôli chrbtici.
Myslím si, že pohyb je dôležitý v každom veku.

Boli časy, keď som aj ja cvičila kvôli postave − napr. keď sme s mužom plánovali svadbu. Preňho to bola prvá a jediná svadba, tak ju chcel mať, ako sa patrí, preto som cvičila viac − klasika, do svadobných šiat, ale to už bolo dávno.
cviky na doma pre ženy
 

Skúšali ste aj iné formy cvičenia? V posilňovni, kruhové tréningy alebo napríklad beh? Alebo ste spokojná práve s cvičením z pohodlia domova?

Po operácii − samozrejme, neskôr, tak po dvoch rokoch −, keď som raz bola na kontrole u pána primára na neurochirurgii, som sa ho pýtala, či môžem začať cvičiť, že mi to chýba. Povedal mi, že samozrejme, že ak nechcem ísť na druhú operáciu, bude najlepšie, ak si nájdem dobrého trénera a fyzioterapeuta. No a tak som šla do posilňovne, žiaľ, síce ma to bavilo, ale nevyhovovalo mi to, stále sa mi vracali bolesti napriek tomu, že tréner, čo mi robil plán cvičenia, vedel všetko potrebné. Proste moje telo posilňovňu nemá rado...
Beh mi nevyhovuje, zrejme tie otrasy mi nerobia dobre, chodím na turistiku s manželom a na dlhé prechádzky. Mne naozaj najviac vyhovuje cvičenie doma podľa videí.
pilates pre začiatočníkov
 

Ak by ste mali zhodnotiť svoje roky s Fitshakerom, ako sa vám v našej rodinke páči?

Pomôžem si reklamou − keď ho miluješ, nie je čo riešiť. Neviem si predstaviť, že by som vás nemala. Muž sa často smeje, s kým sa tam hore hádam, inokedy, čo sa smejem. Ja si tie chvíle s vami neskutočne užívam, keď končím s cvičením, už ma čaká na stole uvarená veľká šálka čaju rooibos... Proste pohodička.
 

Máte za sebou mnoho výziev, určite viete porovnať aj kvalitu obsahu. Posunuli sme sa podľa vás za tie roky k lepšiemu?

Áno, nevynechala som žiadnu výzvu a páči sa mi, že príde vždy niečo nové. Nikdy sa nestalo, že by sa mi niečo nepáčilo alebo ma nebavilo. Ako to robíte?
zdravý chrbát
 

Na výzvach sa zúčastňujete nesúťažne, dávate si teda osobné ciele, ktoré chcete počas výzvy dosiahnuť?

Na začiatku som si ciele dávala, ale ako starnem, už nič neriešim – váhu, ciele, proste si užívam svoj čas, pomáha mi to užívať si život s úsmevom. Všetok stres vyskáčem a hodím do karimatky − už som ich zopár zničila...
 

Vystriedalo sa u nás mnoho výživových poradcov a mnoho trénerov. Vyberiete si z týchto dvoch kategórií svojich obľúbencov, ktorí sú pre vás tí naj?

Popravde výživových poradcov si pozriem, prečítam, ale neriešim − nedržím diétu, ale ani sa neprejedám, vždy som jedla zdravo. Ale ak mám chuť na zákusok, tak si ho dám − veď si to na druhý deň odcvičím. Ale tréneri... No koho nepochváliť, keď ja ich tak zbožňujem.
Začnem Andrejkou, lebo jej pilates je moja srdcovka, často si ju dám ako bonus po dynamickejšom cvičení. Ak boli dni v práci, keď som mala pocit, že už sa ani nepohnem a nezaspím od vyčerpania, práve jej pilates bol balzam na telo a dušu, takže ona je u mňa číslo 1 a obrovské ďakujem, že ste ju oslovili, fantastická žienka.
Janka − jej cvičenia mi neskutočne sedia, aj tie ťažšie ma bavia. Zorka, bože, občas idem vypľuť dušu − a áno, aj s ňou sa hádam, keď kričí, že to dám, a ja fučím, že nie... Veľmi ma bavia Maggie a Lea Vršecká, príjemné ženy a tiež mi ich cvičenie vyhovuje, vedia dobre vysvetliť, ako na cvik. Bez Janyho by nebola zábava, super boli aj Saška Halmová a Olinka, joj, ona je moja výzva. Potešilo ma, keď ste pridali jogu s Fredym, ale aj Nikol je skvelá. Lea Grančič ma veľmi bavila. Veľmi mi sedí aj Dianka a jej cvičenia, dodáva mi energiu, je úžasná... Čo dodať, som Fitshaker telom aj srdcom.
cvičenie na doma
 

Aplikujete niektoré z rád našich výživových poradcov aj v bežnom živote?

Veľa z ich rád som už dávno praktizovala, takže som sa len utvrdila, že je to tak správne.
 

Chceli by ste Fitshakeru niečo odkázať?

Ďakujem, že ste, že sa neustále zlepšujete a robíte naše životy spokojnejšími, krajšími a zdravšími. Neviem si už dni bez vás predstaviť, dokonca aj na dovolenke si zapínam videá a cvičím, ak je dobré pripojenie. Ak nie, cvičím po pamäti. Priala by som si, aby si každá žena našla pre seba pár minút a cvičila s vami ako ja, pomáha mi to nebrať život tak vážne a užívať si každý deň.
Cvičenie nie je len o kilách a veku, je o radosti zo života a o chuti byť zdravý.

pilates
Tieto slová nás neuveriteľne tešia. Že ste zdravé, šťastné a vďačné. Sme radi, že vás máme :-)!
 
Ak je aj tvojím cieľom (čo veríme, je cieľom každého) byť zdravá a cítiť sa vo svojom tele fit, vyskúšaj pravidelné cvičenie doma podľa našich videí aj ty. Ako členka si môžeš vyberať medzi vyše 700 tréningami, cvičiť kedy chceš, čo chceš, koľko chceš. Navyše, teraz v pondelok 11.1. začala aj naša Novoročná výzva 2021, do ktorej sa môžeš pridať aj ty:
cvičenie doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.