Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Evka získala krajšie a zdravšie telo do plaviek za 60 dní. Aká bola jej cesta?

Evička je milá osôbka plná energie a chuti do života. Radosť jej robia dve detičky, manžel a veľa veľa pohybu. Je tiež skvelou kuchárkou a vie piecť výborné zdravé koláčiky. No my sme ju dnes vyspovedali z jej príbehu, ako sa stala fit.

Evička, na začiatok vám chcem pogratulovať k zaslúženej výhre. Vaša premena je úžasná a všetci vo Fitshakeri sme z nej nadšení. Na začiatok nám prezraďte, ako ste sa o výzve dozvedeli a či toto bola vaša prvá?

Ďakujem krásne za gratuláciu a cenu. Je to úžasný pocit dostať sa až na koniec výzvy, splniť cieľ a nakoniec sa dočkať aj uznania v podobe tejto výhry. Krásna BODKA za touto výzvou a zároveň ŠTART k ďalšiemu stanovenému výsledku.
O výzve do plaviek som sa dozvedela na základe Fitness diára, ktorý som si kúpila prvýkrát pred tromi rokmi. Tento rok som sa dostala aj na vašu internetovú stránku a potom to už išlo...
Bola to moja prvá výzva, ale verím, že nie posledná. :-)
ako schudnut
 

Aké boli začiatky? Boli ste odjakživa športový typ alebo ste sa museli do cvičenia nútiť?

V minulosti som sa venovala niekoľko rokov plávaniu, takže sa dá povedať, že som športový typ. Avšak dlhšiu dobu som sa cvičeniu nevenovala vôbec. Točila som sa len okolo domácnosti a venovala dvom deťom.
Teraz sú už samostatnejšie (dcéra má 11r., syn 6r.) takže som sa mohla začať naplno venovať sebe. Postupne som sa dostala do lepšej a lepšej kondície a aj som to cítila, videla.
To bolo pre mňa hnacím motorom, a preto si ani nespomínam, že by som sa do cvičenia musela nútiť, naopak, baví ma to.

cvicenie doma
 

Ktoré z cvičení, poprípade ktorá cvičiteľka bola vaša obľúbená a vy ste sa potešili, keď ste videli, že dnes sa cvičí práve s ňou? :-)

Pred výzvou som vyskúšala cvičenie podľa Jillian Michaels, (podľa jej videí cvičím aj dnes), no na cvičebnom pláne vo výzve do plaviek sa mi páčila rozmanitosť a striedanie foriem cvičení (pilates, joga, HIIT, jeden deň zameraný na brucho, druhý na nohy....).
Našla som zmenu, ktorú som hľadala a som rada, že som sa na to dala, prinieslo mi to veľa nových poznatkov a som za ne vďačná.

Všetky cvičiteľky boli úžasné, každá iná, každá dobrá v tom svojom... No zamakala som si najviac pri Olinke :-) , videá s Jankou Budayovou boli tiež fajn, obľúbila som si aj relaxačné cvičenia s Andrejkou Peniakovou. Sranda bola s Janym Landlom a potešila som sa aj videám so Zorou.
cviky na chrbat
 

Z čoho sa skladá váš jedálničiek?

Snažím sa nakupovať a jesť zdravé potraviny. Stotožňujem sa s tým, čo prezentovala aj Mirka Luberdová vo svojich videjkách. Učím tomu aj svoje deti a rodinu, snažím sa im pripravovať rovnako ako aj sebe chutné, rozmanité, výživné a pritom zdravé jedlá. Samozrejme veľa zeleniny, sezónne suroviny, kvalitné mäso, ryby, ovsené vločky, oriešky, ovocie.... a veľa iného zdravého jedla máme v obľube.
Sladké nápoje u nás doma nemajú miesto, pijeme čistú vodu (teraz v lete ju zbožňujem s citrónovou šťavou). Iste, robievam aj sem tam domácu „klasiku“ ako segedínsky guláš, halušky, palacinky... No zvyknem používať zdravšie náhrady (namiesto bielej múky volím ryžovú, celozrnnú, špaldovú, pohánkovú, cícerovú, namiesto bieleho cukru trstinový cukor, alebo med, namiesto bieleho pečiva tmavé, ražné alebo kváskové...)
Rada pečiem aj domáce zdravšie koláčiky. Dám si v podstate všetko, na čo mám chuť, no s mierou a bez výčitiek. :-)
zdrava strava
 

Čo bolo vašim hnacím motorom, keď sa vám nechcelo, alebo ste nemali energiu odcvičiť každodenné video?

Vo svojej povahe mám cieľavedomosť a potrebu dotiahnuť veci do konca, splniť plán, práve preto som nemala extra problém s tým, že by sa mi nechcelo cvičiť. Skôr som bola nervózna, keď mi niečo nabúralo program a nestihla som si odcvičiť. Snažila som sa vynahradiť si to neskôr. :-)
joga
 

Cvičíte len s Fitshakerom alebo obľubujete aj iné športy?

Ako som sa už zmienila, v detstve som plávala, preto si aj dnes rada zaplávam a aj počas výzvy som sa párkrát dostala do bazéna a zakaždým odplávala 1 000 - 1 500 m. Vlastním aj fitnes náramok, kde si sledujem počet krokov za deň, snažím sa chodiť veľa peši.
Momentálne som sa zamerala na moje problémové partie (boky, zadok, stehná). Naďalej ostávam verná Fitshakeru a kombinujem si niektoré vaše videá s cvičeniami podľa Jillian Michaels.
cviky na brucho
 

Na záver poraďte ženám, ktoré nemajú ani odvahu začať a dopredu to vzdajú, čo by ste im odkázali?

Začiatky bývajú ťažké...Každá žena chce byť krásna, to si však vyžaduje nejaké úsilie. No ten pocit, keď sa cítite fyzicky silnejšie, odolnejšie, krajšie a každým dňom sa to zlepšuje, keď si zmenu začne všímať aj okolie, keď si môžete obliecť nové pekné šaty, či sa zmestíte do tých starých, keď ste šťastná, tak ten pocit stojí za to!
Je to všetko odmena za drinu a vytrvalosť, ktorá sa časom stane rutinou.

Pre mňa je to všetko už neodmysliteľná súčasť života, hýbať sa, posúvať sa vpred, zdravo jesť, zdolávať výzvy, prekonávať prekážky, byť silná... Milujem byť FIT.
chudnutie
To bola teda poriadna dávka motivácie. Mňa presne takéto články vždy nakopnú makať na sebe ešte viac a pomalými krokmi sa dostať k svojmu cieľu. Presne tak ako Evička. :-)
 
Chceš na sebe makať aj ty? Vyhľadaj si program Výzva do plaviek alebo hocijaký iný (HIT, Pilates, Tonning Interval,... ) a cvič s nami v pohodlí domova. ;-)
cviky na chudnutie
 
Naber ďalšiu motiváciu aj týmito príbehmi:
Terezka, víťazka Výzvy do plaviek 2018, schudla 12 kg. Aká bola jej cesta?
Peťka pochopila, že netreba držať žiadne diéty, najľahšie sa chudne zmenou životosprávy a postupnými krokmi
Slávka, mamička 5 detí, schudla 17 kg aj vďaka cvičeniam na Fitshakeri
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.