Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Majka (-4,9 kg): „Moja cesta premeny sa ešte len začala“

premena

Motivácie nie je nikdy dosť a o poriadnu dávku tej dnešnej sa postará práve krásna Majka 😊.

Majka, potešil vás email o tom, že ste medzi víťazmi výzvy? Aké boli vaše pocity, keď ste si ho čítali? Prekvapili sme vás?

Ja som bola taká prekvapená, že som sa rozplakala. Hneď som písala sestrám do rodinnej skupiny, neskutočne ma to namotivovalo pracovať na sebe ešte viac.

cvičenie doma

Bola to vaša prvá výzva alebo s nami cvičíte už dlhšie 😊?

Nebola to moja prvá výzva, Fitshaker poznám od r. 2020, keď som sa spolu so sestrou Annou Lipničanovou zapojila do výzvy do plaviek.

Ona bola vtedy jednou z víťaziek. Pravdupovediac, bola som nadšená, no, samozrejme, nešla som do toho na 100 %, necvičila som pravidelne, potom som musela dobiehať a už to nebolo ono...

O strave ani nehovorím, našla som skvelé recepty, ale vyskúšala som ich len niekoľko a potom som pokračovala v starých koľajach... Tak to bolo aj v ďalších pár výzvach, jednoducho som to nebrala veľmi vážne, neverila som si.

cvicenie doma pre zeny

Splnila výzva vaše očakávania?

Splnila viac, ako som očakávala. Do výzvy som išla s tým, že buď teraz, alebo nikdy.

Ja som vysoká (176 cm), v minulosti som mala skôr opačný problém – pribrať. Mám 2 deti, prvé som mala veľmi skoro, mala som 20 rokov, a v 4. mesiaci som vážila 49 kg. Počas tehotenstva som pribrala cca 12 kg, ani to nebolo na mne vidieť, potom som mala váhu tak od 55 – 58 kg.

Prišla však sedavá práca, veľa stresu, potom podnikanie, hodiny precestované v aute, nezdravý životný štýl (veľa spoločenských akcií, nepravidelná a nezdravá strava...) a ja som pomaly, ale isto priberala.

Športu som sa nikdy veľmi nevenovala, chodila som na jumping, CrossFit, alpinning, ale vždy to bolo iba krátkodobé a vykašlala som sa na to.

V januári 2020 sa mi narodil druhý synček. Počas tohto tehotenstva som pribrala asi iba 7 kg, ale mesiac po pôrode sa to začalo –jedla som veľmi veľa sladkého, zajedala tým únavu, nedokázala som si oddýchnuť a okrem toho som stále pracovala, keďže podnikám a v tom čase som mala aj veľa zamestnancov. „Vypracovala“ som sa na cca 76 kg. Výzvy som viac-menej „flákala“, podarilo sa mi schudnúť metódou intermittent fasting (16/8), lenže to sa tiež neodporúča dlhodobo.

No a keď som videla fotky z Vianoc 2022, povedala som si dosť! Prihlásila som sa do novoročnej výzvy. Okolie mi veľmi neverilo, že to dokážem dotiahnuť do úspešného konca (veď ma poznajú). Mňa neskutočne namotivovala Dominika Hudáková svojimi príspevkami do skupiny na začiatku výzvy, vždy som na to myslela, keď som ešte v daný deň nemala odcvičené, a tú polhodinku som si na seba našla ako nič. Vážila som sa iba raz za 30 dní (predtým to bolo každý týždeň a to ma demotivovalo), merala sa takisto. Viac ako na váhe som videla pokroky na postave – na oblečení, keď mi konečne neprevísali tuky.

Ďakujem, Dominika 😘.

aktívny životný štýl

Aký typ tréningov a trénerov sa vám páčil najviac?

V tejto výzve mi všetko maximálne vyhovovalo. Milujem Matejove tabaty, Honzu, Dianku, samozrejme, pilates...

Veľká výzva sú pre mňa cvičenia s Olinkou, ale chce to len prax a viem, že to dám ľavou zadnou.

Všetky typy tréningov sú pre mňa dôležité a majú svoj význam, nikdy som si nenahrádzala tréning na daný deň iným.

online cvičenie

Cvičili ste pravidelne každý deň alebo ste cvičenie striedali aj s prechádzkami?

Cvičila som pravidelne každý deň, ani raz som nevynechala, poučila som sa z predchádzajúcich výziev (a, samozrejme, Dominikina motivácia). Nič navyše som nerobila, prechádzky s malým vonku som nebrala ako náhradu cvičenia.

zdravie

Kedy ste najradšej cvičili – ráno alebo večer? Aký čas bol pre vás ideálny?

Najradšej som cvičila ráno, najneskôr do 10.-11. hod., lebo som vedela, že mám istotu, že keď si ráno zacvičím, cvičenie nevynechám. Ja mám výhodu, že som „paňou svojho času“.

Rada si pospím, takže keď som vstala, cca o hodinku som si dala espresso z kvalitnej kávy z našich slovenských pražiarní (áno, pre mňa je dôležité aj to, čo pijem), cca o 15 minút som si šla zacvičiť. Snažila som sa vždy aj krátke bonusové videá.

Stalo sa mi, že som cvičila aj poobede alebo večer, ale to len výnimočne.

stastna a fit

Pozerali ste si aj motivačné a stravovacie videá? Pomohli vám niečím?

Pozerala som každé jedno video s Markom aj Ivkou. Motivačné videá – to bolo niečo nové (v rámci mojej práce som mala možnosť byť na motivačných konferenciách a poznám skvelých motivátorov), ale v rámci výzvy som to videla ako viac než potrebné. To mi dávalo silu pokračovať a nikdy sa nevzdať.

Dokonca som si v období pôstu dala osobnú výzvu – 40 dní úplne bez mäsa (áno, ja – milovníčka mäsa) – a dala som to bez akéhokoľvek porušenia.

A stravovacie videá? Mne Ivkine recepty sadli asi najviac zo všetkých, s ktorými som sa doteraz stretla. Už dávnejšie mám od nej dve knižky receptov, z ktorých teraz často čerpám, keď varím (a z Fitshaker blogu, samozrejme).

Hneď som si stiahla vzorové jedálničky a na 90 % som varila podľa nich, samozrejme, vyberala som si a kombinovala jedlá z rôznych dní.

Veľmi oceňujem zoznam obľúbených produktov z našich obchodných reťazcov, dostala som sa ku skvelým, cenovo dostupným a zdravým produktom a dokonca na tom dokážem ušetriť (takže nie, nie je pravda, že zdravá strava je drahá).

životospráva

Plánujete s Fitshakerom pokračovať v cvičení aj naďalej?

Samozrejme, už som prihlásená do plavkovej výzvy – moja cesta premeny sa ešte len začala. Je na čom pracovať, u mňa sú základom úspechu hlavne zdravá a vyvážená strava a minimálne polhodinka cvičenia s Fitshakerom.

Ďakujem, že ste 😘.

Už 4.9. štartujeme s výzvou Reštart po lete ! Poď sa pridať a vyformuj svoju postavu snov. Bude to spoločná, energiou nabitá jazda, ktorá ťa zaručene bude baviť. Už sa na teba tešíme ❤️!

cvicenie s Fitshakerom
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.