Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Barborka (-13 kg): „Si len jeden tréning od dobrej nálady.“

premena

Barborka začala výzvu 4 mesiace po pôrode.

Ako sama vraví, jej kondícia nebola najlepšia, ale výzva všetko zmenila. Barborka má energie na rozdávanie a nielen to…

Všetko si prečítaš v rozhovore 😊.

Ako ste objavili Fitshaker a prečo sme vás zaujali práve my?

Fitshaker poznám už asi od roku 2016, mám doma viacero knižiek, a keď hľadám nejaký recept, vždy hľadám aj na Fitshakeri.

Začala som s vami cvičiť aj po prvom pôrode, ale vtedy som sa ešte nevedela tak uvoľniť, mala som pocit, že nie je dobré venovať sa sama sebe, že bábätko ma predsa potrebuje stále... Postupne som však prišla na to, že je to nezmysel, a pochopila som, že v prvom rade sa musím dobre cítiť ja, aby sa dobre cítili aj moje deti.

Takže po druhom pôrode som presne vedela, že začnem v novoročnej výzve, aby som sa dala do poriadku. Fitshaker bola jasná voľba hlavne kvôli tomu, že mi prišlo jednoduchšie nájsť si doma 30 minút pre seba, než niekam dochádzať.

A navyše, je tam toľko rôznych tréningov, že si každý nájde to, čo ho baví najviac.

cvicenie doma

Výzvy sú vždy plné premien a aj tá vaša sa odohrala počas výzvy. Ako sa vám páčila, ako bola vyskladaná, bavila vás?

Novoročná výzva ma veľmi bavila, každý deň iný tréning alebo video. Mohla som si aspoň vyskúšať rôzne typy cvičení. Aj také, ktoré by som sama od seba nevyhľadávala.

Podľa mňa je super, že sú v rámci výziev zaradené aj videá o stravovaní, každému začiatočníkovi veľmi pomôžu, ale aj pokročilí si v nich vedia nájsť množstvo inšpirácie.

Motivačné prednášky boli zaujímavé, obvykle som si aj tam našla niečo, čo ma povzbudilo a posilnilo.

Ktoré tréningy z Fitshakera sú pre vás top a prečo?

Mám rada najmä silové cvičenia, rada cvičím s činkami a expandermi.

Každý tréner má nejaké cvičenia, ktoré ma bavia, ale vo výzve som sa najviac tešila na Honzu, Mateja, Olinku, Veroniku alebo Jana. Ale odcvičila som všetko, čo bolo v pláne.

Pamätám sa, že som mala veľký rešpekt pred cvičením s Olinkou. Prvý tréning s ňou som si uložila „na neskôr“. Teraz patria medzi moje najobľúbenejšie.

fitko doma

Prezradíte nám, koľko kíl ste zatiaľ schudli 😊?

Od 9. januára je to presne 13 kíl, a teda ani zďaleka nekončím, už teraz sa teším na plavkovú výzvu.

Pracovala som na sebe dosť aj v tomto prechodnom období, ale trochu som poľavila v strave, takže sa potrebujem opäť naštartovať a pred letom ešte zamakať.

chudnutie
cvičenie po pôrode

Ako ste zmenili svoj jedálniček? Inšpirovali vás v niečom aj stravovacie videá 😊?

Stravovacie videá sa mi veľmi páčili, hoci za tie roky plné snahy schudnúť toho viem o strave naozaj veľa, vždy som našla niečo nové na inšpiráciu, bavili ma najmä tipy na nákup, recepty (nerada varím, hľadám vždy niečo rýchle a jednoduché) a aj spôsob, akým sa nám Ivka prihovárala.

Jedálniček som menila pozvoľne, rozhodla som sa nerobiť veľké šoky. Sústredila som sa najmä na viac domácej stravy, nevyjedanie pomedzi hlavné chody a zaradenie väčšieho množstva zeleniny každý deň. Dokonca ani sladkosti som úplne nevynechala.

Najdôležitejšie pre mňa je, že tie zmeny, ktoré som urobila, sú udržateľné. Nie je to síce úplne dokonalé stravovanie, ale je dosť dobré a vyhovuje celej rodine.

jedálniček

Aký cieľ plánujete dosiahnuť vo výzve do plaviek s Fitshakerom?

Odvážny 😊! Mám pred sebou ešte poriadne dlhý kus cesty, takže vo výzve do plaviek by som chcela zhodiť ďalších 6 kíl. Ideálne, ak by som sa dostala pod 70 kg.

Ale to sa zatiaľ aj bojím vysloviť nahlas. Takú hmotnosť som nemala snáď 10 rokov.

Aké zmeny ste si všimli na sebe a čo sa týka zdravia od začiatku cvičenia? Nielen úbytok váhy, ale aj lepšia kondícia, nálada...

Keď sa začala výzva, bola som 4 mesiace po pôrode a moja kondícia bola strašná. Ja som sa pomaly nevedela postaviť zo zeme. A to bol pri dvoch malých deťoch ozaj problém.

Dnes je to však minulosť, vládzem sa s nimi jašiť, koľko chcem. Dnes sa už pohodlne oblečiem do oblečenia spred tehotenstiev, dokážem bežať za odrážadlom, vytlačiť kočík do kopca...

Keďže sa snažím aj o viac prirodzeného pohybu, oveľa viac času s deťmi trávime vonku a to prospieva všetkým.

A čo sa týka nálady, pre mňa platí: Si len jeden tréning od dobrej nálady.

pohyb

Dokáže cvičenie s Fitshakerom prispieť k motivácii a zlepšeniu fyzickej kondície?

Mňa okrem iného motivoval kalendár a to, že cvičenia mám naplánované, nechcela som mať v kalendári žiadny krížik.

V zmenách v stravovaní ma podporovali videá od Ivky. A tiež som rada, že som členkou skupiny na FB, tá spolupatričnosť a úspešné príbehy vedia poriadne nakopnúť aj počas dní, keď sa akosi nič nechce.

pomôcky na cvičenie doma

Čo by ste odkázali žienkam, ktoré nevedia, či majú vôbec začať, lebo sa boja zlyhania?

Ak si myslíte, že to dokážete, alebo si myslíte, že to nedokážete, v oboch prípadoch máte pravdu.

Najväčšou prekážkou sme pre seba my samy. Chudnutie je náročný proces, treba si ujasniť priority.

Každý deň, keď si zapínam cvičenie, namiesto toho, aby som sa venovala deťom alebo robila nejaké domáce práce, si hovorím, že ja som dôležitá, moje zdravie je dôležité a z toho, že sa ja budem cítiť dobre, bude profitovať celá rodina.

Často od seba máme nereálne očakávania, a keď ich neplníme, prichádza sklamanie a pocit zlyhania. S tým treba pracovať.

Ja som si na začiatku výzvy ešte kupovala sladkosti, pretože som vedela, že nemá zmysel sa týrať a nič si nedať.

Raz za čas chodievame na koláčik do cukrárne.

V cvičení som si tiež hľadala svoje tempo. V strave som urobila také zmeny, aby boli udržateľné. Ale toto si musí nastaviť každý sám, lebo svoj život pozná najlepšie. A zlyhá len ten, čo prestane...

Ak aj ty sa chceš začať aktívne hýbať a pracovať na svojom zdravšom ja ako Barborka, máš možnosť sa práve pripojiť k účastníkom Výzvy do plaviek 2023.

Pridaj sa k nám už dnes 😊:

cvčenie doma pre ženy
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.