Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako sa podarilo schudnúť Barborke 12 kilogramov?

V roku 2017 sa v januári zapojila do našej Novoročnej výzvy aj Barborka. Aká bola jej cesta odvtedy? Čo sa jej podarilo dosiahnuť? Pokračuje v ďalších výzvach aj naďalej? My sme sa pýtali, ona nám odpovedala. Veríme, že jej príbeh bude inšpiráciou aj pre ďalšie ženy, ktoré sú na podobnej ceste ako bola Barborka pred rokom. Poď sa začítať do rozhovoru a nabi sa novou motiváciou. ;-)

Kto je vlastne Barborka? Čo nám o sebe na začiatok prezradíš?

Volám sa Barbora a mám 28 rokov. K športu mám veľmi blízko, pretože už 18 rokov hrám basketbal. A práve ten ma priviedol až do Francúzska.
schudnúť
 

Dá sa odolávať lahodnej francúzskej kuchyni, keď sa niekto rozhodne, že chce zdravo žiť? Čím sa vlastne líši život vo Francúzsku od toho na Slovensku?

Je pravda, že Francúzi su veľkí gurmáni, veľa jedia a vôbec neriešia cukry a ich biele bagety (ktoré majú trvanlivosť až jeden deň, nie ako tie naše rožky
?
). Takže keď sa zídeme partia kamošov a známych, je veľmi ťažké odolať tomu skvelému jedlu a ešte ťažšie vysvetľovať, že si ten dezert nemôžete dovoliť. A keď idete na menu do reštaurácie, tak musíte počítať s tým, že budete musieť zvládnuť predjedlo, polievku, hlavné jedlo, dezert/syr, kávu. A popritom zase tie bagety a víno.
Preto ja sa radšej vyhýbam reštauráciám a varím si sama svoje zdravé dobroty.
A aký je rozdiel životného štýlu medzi Slovákmi a Francúzmi? Zásadná charakteristika je, že majú na všetko čas, nikam sa neponáhľajú, všetko im trvá večnosť. Často a radi sa stretávajú a chodia na dovolenky, lebo si to môžu dovoliť, pretože je tu lepšia životná úroveň (či už rôzne podpory, príspevky od štátu, alebo skoro až trojnásobne vyššia minimálna mzda oproti Slovensku).
cuketa
 

Sme nadšení z tvojej premeny. Určite to bola dlhá cesta, kedy si sa rozhodla na ňu vydať? Kedy prišiel ten zlomový moment?

Moju premenu som začala realizovať od januára 2017. Zlomový moment bol, keď som po zranení kolena pribrala na škaredých 85 kg a už som sa naozaj zle cítila vo svojom tele. Po každej väčšej námahe som dostala migrénu a ani s mojim trávením to nebolo bohviečo. Tak som sa rozhodla niečo s tým robiť. :-)
chcem schudnúť
 

Ako to všetko začalo? Čo všetko si musela zmeniť vo svojom živote?

Začalo to tak, že mi na Facebooku z ničoho nič vybehla Novoročná výzva od Fitshakera a povedala som si, že to skúsim, veď nemám čo stratiť. Tak som sa k vám pripojila a zistila, že sa to naozaj dá.... schudnúť a zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu. No bez vašej motivácie by to vôbec nešlo, pretože chudnúť som už skúšala viackrát, ale neúspešne.
Vy ste mi ukázali ako sa to robí správne a hlavne rozumne, bez nejakých diét. Začalo to každodenným cvičením a uprataním si v chladničke. Postupne som skúšala variť jedlá z vašich kníh a blogu a zistila, že sa naozaj dá stravovať zdravo a chutne.
Ten pocit, keď vám vaše telo poďakuje za to, ako sa oň staráte je nadovšetko!

Odišli bolesti brucha a aj migrény a samozrejme aj kilečká navyše. :-D
 
zdravá strava
 

Pri chudnutí je veľmi dôležitá strava. Ako si zmenila svoj jedálničiek? Čo z neho zmizlo a čo si naopak do neho pridala?

Áno strava je veľmi dôležitá, to som hneď zistila. Preto, ako prvé som vymenila a hlavne úplne odstránila z môjho života biely cukorbielu múku. No keďže som veľký labužník a sladké potrebujem, tak som vymenila biely cukor za kokosový cukor, med či agáve sirup. A bielu múku nahrádzam buď špaldovou múkou, alebo pri pečení pomeliem ovsené vločky.
Tiež som začala čítať etikety a vyhýbam sa už spracovaným výrobkom. Začala som naozaj dbať na kvalitu a na to, čo do môjho tela dám. Zameriavam sa viac na BIO produkty a zoznámila som sa s potravinami ako bulgur, pohánka, kuskus či iné. Hlavne som zistila, že všetky zlé potraviny sa dajú nahradiť omnoho lepšími a výživnejšími alternatívami.
 
joga ashtanga
 

Neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu je šport. Aký je tvoj najobľúbenejší a čo ťa práve naopak dokáže poriadne potrápiť?

Šport je neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Už 18 rokov hrávam basketbal. Môžem povedať, že basketbal ma istý čas aj živil, keďže som bola profesionálnou hráčkou. No bohužiaľ už nie som to dievča čo malo 18 a neriešilo nič okrem basketbalu. Ten sa stal už len záľubou a prišiel čas, kedy sa treba začleniť do sveta pracujúceho dospeláka, čiže platí rovnica menej tréningov + menej pohybu = kilá navyše bleskovou rýchlosťou.
No v januári 2017 som vďaka Fitshakeru zistila, že okrem basketu je super si zacvičiť aj HIIT s Olinkou, DynamicPump s Leou, či iné videá, ktoré ma nabíjajú radosťou po dobrej makačke. Milujem ten pocit, keď sa ráno zobudím so svalovicou. :-D
Ale je tu ešte jedna veľká záľuba, ktorú som už dlhé roky chcela skúsiť, ale nejako som vždy od toho upustila. Bola to JOGA. Keď som si pustila vaše videá, kde pekne podrobne Nikol vysvetľuje pozície, zistila som, že je to úžasné cvičenie, pri ktorom telo posilňujete ale aj zrelaxujete. Tak ma to chytilo, že som sa stala veľkou fanúšičkou Ashtangajógy.
A potrápiť ma vie len moja lenivosť. :-/
ashtangajoga
 

Kto bol tvoja podpora v ťažkých chvíľach, keď si nevedela ako ďalej?

Musím povedať, že moje okolie ma moc nepodporovalo. Stretávala som sa s narážkami a nechápavosťou okolia. Nechápali, že už nejem biely cukor a ani múku. Ževraj to moc preháňam, keď pri nákupe pozerám na zloženie a kupujem bio produkty. Ale veľmi som sa smiala, keď sa mi podarilo schudnúť a ľudia mi začali dávať komplimenty a dokonca si pýtali rady ako schudnúť. Moja rada bola jednoduchá: “nejedz blbosti , hýb sa a pôjde to samo“.
Ale našťastie mojou veľkou oporou bola moja kamarátka, ktorá sa na túto cestu dala spoločne so mnou.
A keď prišla slabá chvíľka, tak najväčšou oporou ste mi boli práve vy! Váš individuálny a láskavý prístup, záujem a pohotové odpovede na moje otázky mi boli naozaj veľkou oporou. Všetkým rozprávam, že to vďaka vám sa mi podarilo.
beh
 

Aký je tvoj výsledok? Čo priniesli mesiace driny?

Môj výsledok po polročnej makačke bola váha 73 kg. Mojím cieľom bolo 75 kg, no nejako to išlo ďalej samo. :-) Teraz som sa prihlásila do Novoročnej výzvy 2018 s cieľom pokračovať a vyformovať svoju postavu. Schudnúť, to išlo celkom hravo. Tak uvidím ako sa popasujem s touto novou výzvou.               
Všetko sa dá len treba mať jasný cieľ a nekonečne veľa motivácie, hlavne si uvedomovať prečo to robíme, ako to robí dobre telu, a to, že to telo tu bude s nami až do konca!

bicykel
 

Pomohol ti pri tvojej premene aj Fitshaker? Máš od nás obľúbené recepty alebo ti robí spoločnosť nejaká naša kniha alebo diár?

Musím povedať, že vďaka vám som dokázala túto zmenu. Vaše videá, články, recepty hlavne motivácia mi boli velikánskou oporou a inšpiráciou. Zachránili ste ďalšie trápiace sa telo priberaním. Vďaka vám som nadobudla nové zvyky, nový životný štýl, viem rozoznať čo je dobré a čo zlé. Vďaka vám som mala leto plné komplimentov, úžasného pocitu zdravého tela, výbornej nálady. A samozrejme Fitnessdiárik bol a aj stále je po mojom boku.
fitness diár
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.