Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako dokáže 60 dní vo výzve zmeniť život? Skutočný príbeh Janky

Janka je mladá, 33 ročná mamička, ktorej sa počas tehotenstva podarilo pribrať zopár nechcených kilogramov. Nespokojnosť s nadbytočnými kilogramami a pohodlný životný štýl ju nakopli prihlásiť sa do Plavkovej výzvy 2017 spolu s ďalšími tisíckami bojovníčok. Dva mesiace poctivého cvičenia, inšpirujúcich webinárov a motivačných mailov jej priniesli nádhernú premenu, ako aj výhru vo výzve. Prečítaj si Jankin príbeh a inšpiruj sa. ;-)

Niečo o mne

Mám 33 rokov, aktuálne som na materskej dovolenke so synčekom (čo ma trošku aj psychicky zabíja, keďže som dosť aktívny typ človeka). Syn mal počas výzvy 1 rok a 4 mesiace. Momentálne čakám druhé dieťatko, čiže od augusta ma opäť čaká tá istá cesta. Medzi moje záľuby by som zaradila hlavne pohyb a šport - volejbal, fitko, turistika, bicykel a kolieskové korčule.
Stravujem sa úplne bežne, neuprednostňujem žiadne alternatívne smery v stravovaní.
Počas prvého tehotenstva sa mi podarilo získať zopár nechcených kilogramov (viac ako 10), ktoré zapríčinila hlavne moja lenivosť hýbať sa a začať sa zdravšie stravovať.
skutočný príbeh
 

Život pred výzvou

Ako som už spomínala vyššie, som na materskej dovolenke. Môj bežný deň bol plný materských povinností, ktoré okrem veľkej radosti boli plné zhonu, vyčerpanosti a tiež lenivosti cvičiť. Vôbec som vtedy nevedela ako z toho nevyhovujúceho životného štýlu von. Športovala som minimálne, pohyb tvorili len prechádzky s kočíkom a nejaké tie domáce práce. Dni išli rýchlo, synček rástol, ale kilogramy a únava od tehotenstva zostali. Po psychickej a fyzickej stránke som sa cítila ako stará žena, bez energie. Zjedla som len všetko, čo som rýchlo ulovila z chladničky alebo zo špajze. Bola som si plne vedomá, že sa stravujem zle. Dopriala som si veľa rafinovaných cukrov a málo čerstvej zeleniny.
Moja psychika bola na úplnom dne.

Jedného dňa prišlo rozhodnutie absolvovať diagnostiku tela v známej spoločnosti, ktorá sa venuje problematike zdravého životného štýlu a potom na základe výsledkov vám spracuje stravovací plán za nie lacné peniaze. Zlé výsledky som očakávala, ale že môj aktuálny metabolický vek je 42 rokov bol zlý sen. To bola konečná.
„Ja, čo som celý život športovala, idem takto dopadnúť?“, pomyslela som si. Toto bol hlavný spúšťač a veľká motivácia pustiť sa do boja za krajším telom a dať sa opäť do formy, sama a bez nadbytočného platenia peňazí.
Približne v tom čase som sa dozvedela Výzve do plaviek s Fitshakerom. Internetovú stránku www.fitshaker.sk a https://fitshaker.sk/vyzva/ som si naštudovala tesne pred začatím výzvy s cieľom získať dostatočné informácie a zaregistrovať sa.
Neváhala som ani chvíľu, hneď som sa prihlásila a tešila sa, že konečne so sebou niečo urobím.

Vedela som, že chcem naspäť svoju váhu a aj aktívny spôsob života.
výzva do plaviek 2017
 

Život počas výzvy

Ani som sa nenazdala a bol tu prvý deň výzvy a bolo treba urobiť menšie zmeny. Tie však v mojom prípade neboli až také extrémne, hlavne čo sa zloženia potravín týka. Začala som opäť hýbať, poctivo cvičiť, pravidelnejšie sa stravovať a dodržiavať pitný režim. Tiež som sa snažila dopriať si viac spánku, ale veľmi sa mi to nedarí ani teraz.
Čo sa týka stravovania, dbala som, aby som jedla pravidelne päť jedál denne.
Na raňajky to boli väčšinou müsli s bielym jogurtom, pečivo s maslom, šunkou a syrom, vajíčka na všetky spôsoby. Na desiatu som si vždy dala ovocie, rôzne oriešky. Obedy sa skladali z polievky a hlavného jedla. Večera bola podľa chuti. Všetko som dopĺňala veľkým množstvom zeleniny. Jedla som naozaj hocičo, s výnimkou potravín obsahujúcich rafinované cukry – čokolády, nezdravé dezerty, tyčinky, sladké limonády a iné.
Obsah našej chladničky tvoria bežné potraviny ako u iných ľudí. Čo by ste u nás doma nenašli sú nízkotučné potraviny, tie nejeme vôbec. Nakupujem iba kvalitné, plnotučné maslo, mlieko a jogurty. Základom môjho jedálnička je zelenina a ovocie, ktorého máme doma vždy dostatok.
Celá výzva prebehla bez komplikácii. Možno to bude zniesť neuveriteľne, ale nenastala žiadna kríza. Každý deň som vstávala s tým, že tréning na daný deň musím nejako odcvičiť. Oprava: nie musím, ale chcem! Do cvičenia som sa pustila vždy, keď synček zaspal. Aj keď sa občas v priebehu cvičenia zobudil, zvládli sme to. .-)
Veľkým pomocníkom mi bol aj Fitness diár®, do ktorého som si zapisovala všetky aktivity, úbytok váhy a inšpirovala sa čítaním citátov.
Po každom cvičení som sa cítila naštartovaná, cítila som, že každým dňom som silnejšia a krajšia. 

S Fitshakerom plánujem cvičiť pravidelne aj po narodení druhého dieťatka, pustím sa pravdepodobne do programu Happy mom. Aby som nevyšla z cviku, rozhodla som ísť do aktuálnej výzvy aj napriek tehotenstvu. S tým rozdielom, že sa budem viac šetriť, prípadne vynechám náročnejšie HIT tréningy. Čím skôr by som chcela vyskúšať gravid yogu.
chcem schudnúť

 

Ako hodnotím výzvu, ktorú som úspešne absolvovala a vyhrala?

Výzvu by som určite odporučila všetkým slečnám, ženám, mamičkám, ktoré nie sú spokojné so svojím telom.
Cvičenie s Fitshakerom ušetrí veľmi veľa času, ktoré môžete investovať do iných aktivít. Baby sú profesionálky, vysvetlia techniku cvikov, upozorňujú na správne dýchanie a podobne.
Všetky videá vo výzve hodnotím pozitívne. Boli super, rýchle a bez zbytočných slov. Neboli náročné na prevedenie, a preto je vhodné aj pre začiatočníkov. A najväčším plusom bola rozmanitosť cvičení - striedanie rôznych štýlov cvičenia od jógy, HIIT tréningov, Sexy body, Six pack, pilatesu a iných. Pri jóge a pilatese prišlo vždy parádne uvoľnenie.
Výsledky z výzvy sú dôkazom toho, že sa dá dosiahnuť krásna zmena aj pri 20 minútovom cvičení denne. Dôležitá je hlavne pravidelnosť a poctivé cvičenie.
Som veľmi rada, že som sa rozhodla pre zmenu a urobila prvý krok a držím palce aj ostatným. :-)
 
Janke veľmi pekne ďakujeme za to, že sa s nami podelila o svoj príbeh. Ak cítiš, že si na tom podobne a chceš získať aj ty krásne telo, zapoj sa do našej výzvy:
výzva
 
Prečítaj si aj:
Fitness diár 2019: čo všetko v ňom nájdeš?
Chceš zdolať výzvu z jogy? Skús tieto 3 pozície
Rozhovor s Ivkou Eľkovou - výživovou špecialistkou, s ktorou sa budeš stretávať aj v Novoročnej výzve 2019
Fotka autora
Petra Ryšková
Redaktorka vo Fitshaker

Som nadšencom zdravého životného štýlu a rada hľadám nové inšpirácie a teórie z tejto oblasti, ktoré hneď skúšam aplikovať v "praxi" - v kuchyni, cvičení, nákupoch... Najlepšie sa cítim v prírode (prechádzky so psom, behanie, bicyklovanie), kde sa vždy nadopujem pozitívnou energiou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.