Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Vajíčkovo-reďkovkový šalát s hráškom a pažítkou

10 min
1 porcia
reďkovkový šalát

Potrebujeme: 

  • 2 vajíčka
  • 100 g červených reďkoviek
  • 40 g hrášku (čerstvého alebo rozmrazeného)
  • čerstvú pažítku
  • 60 g bieleho jogurtu (príp. kyslej smotany)
  • 1 lyžičku dijonskej horčice
  • morskú/himalájsku soľ
  • mleté čierne korenie
  • jarnú cibuľku
reďkovkový šalát

Reďkovky môžeš použiť aj na prípravu tohto skvelého jarného šalátu. Pridaj vajíčka a dresing priprav z jogurtového základu. Jednoduchá sýta večera, prípadne chutný šalát na Veľkú noc bude hotový do 10 minút.

Ako na to?

1

Vajíčka uvaríme natvrdo.

2

Vychladené ich nakrájame nadrobno a reďkovky na tenké kolieska.

3

Pridáme hrášok a ⅔pokrájanej pažítky.

4

Dresing si pripravíme z jogurtu, horčice, soli, korenia a nadrobno pokrájanej jarnej cibuľky.

5

Dresing primiešame do šalátu a nakoniec ho ozdobíme zvyšnou pažítkou.

6

Jedlo chutí skvelo s kváskovým chlebíkom alebo celozrnnou tortilou.

Výživové hodnoty na 1 porciu:

261 kcal

1098 kJ

T:

13 g

B:

19 g

S:

16 g

V:

2 g

vajíčkový šalát

Dobrú chuť!

Zdravé chutné inšpirácie (nielen) na Veľkú noc dostanú naši premium členovia do svojej emailovej schránky zadarmo na stiahnutie už 12. apríla. Budeš medzi nimi aj ty?

zdravé recepty
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktor vo Fitshaker

Výživa a pomoc ľuďom s nadváhou je mojou profesiou už 8 rokov, no v prvom rade je práca s ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl mojou veľkou vášňou. Svoju prácu milujem tak, že som sa jej neprestala venovať ani po narodení môjho úžasného syna, práve naopak - je mojou ďalšou motiváciou. Vďaka nemu som začala pretvárať mnoho tradičných receptov na zdravšie verzie, preto si moje jedlá obľúbilo už mnoho slovenských rodín, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Som naozaj temperamentný a priamy človek, ktorý robí všetko naplno a s vášňou. Som naozaj vďačná za to, že sa môžem venovať práci, ktorá ma baví, napĺňa a pomáha meniť ľuďom (v niektorých prípadoch doslova) životy. Snažím sa byť svojim klientkam nielen najlepšou výživovou poradkyňou, akou viem - snažím sa ich aj pochopiť, podporiť a byť im oporou, ak to potrebujú. Mojou prioritou je odborné vypracovávanie individuálnych stravovacích plánov výlučne z dostupných potravín, individuálny prístup ku každej klientke a neobmedzená podpora. Každý jedálniček píšem ručne a zohľadňujem každý detail, aby som sa ženám, ktoré sa mi zverili do rúk, prispôsobila najviac ako viem. Je to moje poslanie a životná cesta. Som hrdá na každú premenu, každú ženu, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj životný štýl. Milujem svoju prácu a robím všetko pre to, aby som pomohla zmeniť pohľad na stravovanie čo najväčšiemu počtu ľudí. Zatiaľ mám za sebou vyše 1 600 úspešných redukcií hmotnosti rôznych typov klientov. Som autorkou kníh To najlepšie pre tvoje supertelo a Moja štíhla príručka, ktoré nájdete na www.jedalnicky-obchod.sk Nájdete ma na facebooku ako jedalnicky.sk - Ivana Maheľová, na instagrame @jedalnicky.sk alebo na mojom webe www.jedalnicky.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.