Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

3. ročník 40-dňovej výzvy Harmónia tela a duše je tu! Nenechaj si ju ujsť!

hamronická výzva
Pred vyše 2 rokmi prišla naša Lucka Švaral s myšlienkou, že by sme okrem výziev na chudnutie mohli spraviť aj výzvu, ktorá by sa zameriavala nielen na telo, ale aj na dušu. Tak sme poradovali, vymýšľali a na jeseň roku 2018 vyšli von s prvou výzvou Harmónia tela a duše. Úprimne sa priznávame, že sme sledovali, ako vás to osloví. Či to vyskúšate, zacvičíte si, objavíte čaro meditácií. No a nielenže sa vám táto výzva zapáčila, po jej skončení nám začali chodiť fantastické príbehy o tom, ako ste prekonali vyhorenie v práci, stresové obdobie, našli si čas na seba, ale aj sa zbavili rôznych bolestí či dokonca vám výzva pomohla pri vážnejších zdravotných stavoch. Po prvom ročníku bolo teda rozhodnuté, že táto harmonická výzva musí byť v našom harmonograme aktivít každý rok. A dnes ti prinášame už jej tretí ročník. Čo všetko vo výzve bude, na koho sa môžeš tešiť, ako to bude celé prebiehať, sa dočítaš nižšie.

# 1: Naše telo budeme posilňovať a zveľaďovať pri joge a pilatese

Práve joga a pilates sú skvelé cvičenia pre ľudí, ktorí s cvičením ešte len začínajú, ale aj pre tých, ktorí chcú od cvičenia viac. Hodí sa pre všetky vekové kategórie žien a dokonca i mužov. Tieto formy cvičenia nás upokojujú, zameriavajú sa na dych, ale zároveň spevňujú ochabnuté svalstvo. Niektoré pozície sú jednoduché a zvládne ich úplne každý, iné môžu byť výzvou.
Chceme ťa však upokojiť. Nemusíš sa báť náročnejších pozícií. Ak nebudeš zvládať, odcvičíš si ľahší variant alebo jednoducho tento cvik vynecháš.
Okrem mnohých benefitov, ktoré tieto druhy cvičenia prinášajú − zlepšenie držania tela, odstránenie bolestí chrbta či zlepšenie fungovania hormonálneho systému −, sú tieto formy  skvelé na prepojenie cviku s mysľou.
Napr. taká pozícia bojovníka v joge netrénuje len našu stabilitu, otvára bedrové kĺby, spevňuje nohy, ale týmto postojom dávame telu signál, že sme silní a máme v sebe odhodlanie bojovníka.
Pri cvičení sa počas týždňa stretneš s 3 trénerkami − Andrejkou Peniakovou, Nikol Chovancovou a novou českou trénerkou Zuzkou Klingrovou. Bude sa stávať, že niektoré polohy (napr. poloha dieťaťa, poloha strechy a pod.) sa budú nachádzať v tréningoch každej jednej z nich. No napriek tomu ti každá trénerka aj pri rovnakom cviku dokáže priniesť čosi iné zo seba. Odporúčame ti dať šancu všetkým trom, zatrénovať si s každou aspoň 3 tréningy a potom sa rozhodnúť, či chceš niečo vymeniť. Ak prídeš na to, že ti niečo nesedí, je to v poriadku. Bez problémov si môžeš odcvičiť čokoľvek iné, na čo budeš mať chuť.
Harmonogram tréningov od nás bude len odporúčaný. Takto sme to nastavili my, lebo takto by sme to cvičili my samy. Je v poriadku, ak budeš mať iný názor a poprehadzuješ si to alebo vymeníš. Všetko je dovolené ;-).
zuzana klingrová
 

# 2: Naučíme sa spomaliť pri meditácii

Ak si ešte nikdy nemeditovala, nemusíš mať obavy. Nečaká nás nič nepríjemné. Naopak. Kto objaví čaro meditácie, raz-dva si ju zamiluje. Nájsť si totiž 10-15 minút ticha, relaxovať, sústrediť sa na dych, upokojiť myseľ a nervový systém, zahodiť na chvíľu starosti, to všetko sú veľmi príjemné benefity, ktoré so sebou meditácia prináša.
Ak si začiatočníčka, neobávaj sa toho. Daj sa sprevádzať hlasom tréneriek a užívaj si túto čarovnú chvíľku, ktorú máš len pre seba.
Meditácia
 

# 3: Každý týždeň s novou témou a novým hosťom

Oproti minulým ročníkom je táto výzva iná tým, že k jednotlivým témam sme si pozvali aj hostí, ktorí sú v danej téme odborníci.
Prvé 2 týždne sa budeme venovať ozdravovaniu tela. Prvý týždeň to bude téma zharmonizuj sa pomocou hormonálnej jogy, kde bude našou hostkou Mirka Bartošová. A druhý týždeň si posvietime na tému tvárovej jogy s Ivetkou Štecovou.
Tretí a štvrtý týždeň sa bude niesť v téme mysle. Konkrétne to bude o tom, ako zvládať strach − to rozoberieme s Katkou Kovalčík, a ďalej téma pevnej vôle, o ktorej nám príde porozprávať tréner Matúš Špirko.
Posledné 2 týždne pred Vianocami otvoríme tému ženskosti s Kristínou Budajovou a tému sebaprijatia ako formu sebalásky s Katkou Runa.
tvárová joga
 

# 4: Budeš patriť k Fitshaker rodinke

Aj keď je táto výzva online a môžeš sa jej venovať v ľubovoľnom čase, ktorý vyhovuje práve tebe, nebudeš mať pocit, že si na to celé sama. Kedykoľvek nám môžeš napísať, či už do správ na Facebooku, Instagrame, alebo aj na náš email. Budeme sa snažiť odpovedať ti čo najskôr, povzbudiť ťa, potešiť.
Rovnako tak sa môžeš pridať do našej facebookovej skupiny, kde sa môžete povzbudzovať, vymieňať si rady a iné s ostatnými žienkami navzájom.
Zároveň ťa počas výzvy budeme zásobovať bohatou zásielkou emailov, kde ti budeme posielať rôzne tipy na hodnotné články, inšpirácie na varenie, vždy pred novým týždňom ti pošleme harmonogram, čo nás čaká a pod.
Okrem spomínaného Facebooku a Instagramu môžeš nahliadnuť aj na náš Youtube kanál či Pinterest a načerpať inšpiráciu tam.
Harmónia
 

# 5: Na Mikuláša dostaneš do svojej virtuálnej čižmičky DARČEK

Už pár dní pracujeme na tom, aby si sa na Mikuláša mohla potešiť zásobe nových zdravých receptov, ktoré si budeš môcť pripraviť na vianočný stôl alebo nimi osláviť príchod nového roka. Nebudú tam chýbať rôzne inšpirácie na raňajky, zdravé hlavné jedlá vrátane polievok na sviatočný stôl, chutné vianočné pečivo, horúce nápoje či rôzne slané mňamky.
Do príprav sa zapojili naše redaktorky, trénerky, tréneri aj výživové poradkyne. E-book získa každá naša PREMIUM členka (čiže aj všetky účastníčky harmonickej výzvy), recepty v ňom na našom blogu nenájdeš, budú pripravené čisto do e-booku.
vianočné recepty

Malá ochutnávka receptov, ktoré sa objavia vo vianočnom e-booku.

 

# 6: Si zapojená do súťaže o ceny v hodnote viac ako 2 500 €

Pozri, aké famózne ceny sme spolu s partnermi pripravili. Ponúkame až 2 hlavné ceny.

 • 1. hlavná cena –pobyt pre celú rodinu(až 12 ľudí) na 2 noci v Kolíske pokoja v hodnote 400 € - Lucia F.

 • 2. hlavná cena − pobytový víkendový kurz pre 2 osoby „Liečivé bylinky a výroba domácej kozmetiky“ na Horskom Ranči v hodnote 286 € - Mária M.


Odmeníme však oveľa viac ako iba 2 žienky. Toto všetko máme pre vás pripravené:

 • 1. cena – 5-týždňový online tréning Nad vodou od Katky Runa v hodnote 195 € - Gabriela S.

 • 2. cena – kniha Hormonálna joga a online kurz Hormonálnej jogy od Mirky Bartošovej v hodnote 108,90 € - Jindra K.

 • 3. - 4. cena – 2 x 100 € poukážka na výber legín, šport. podprsenky (možnosť ušitia na mieru) v eshope Simply Fit -Jana T.Mária K.

 • 5. cena – super mixér MultiFresh Basic Delimano v hodnote 99 € - Daša B.

 • 6. cena – ročné Fitshaker premium členstvo v hodnote 79 € - Zuzana P.

 • 7. cena – obliečka na vankúš z jedinečného 100 % prírodného morušového hodvábu najvyššej kvality 6A od Dreamlove v hodnote 74,99 € - Zuzana F.

 • 8. - 10. cena – 3x HairCell Therapy kolekcia od Expert na vlasy v hodnote 3 x 69 € - Eva B., Anna Z.Gabriela K.

 • 11. cena – súprava proti celulitíde a jesenný balíček od Renovality v hodnote 65,10 € - Katarína K.

 • 12. cena - kolekcia kuchárskych kníh Z Fitka do kuchyne 1, 2 a 3 od Fitshakeru v hodnote 63,80 € - Monika F.

 • 13. cena - konjaková hubka, bylinný kúpeľ ryžové otruby a zázvor, washi kúpeľná utierka na telo od Sakura Cosmetics v hodnote 62 € - Linda A.

 • 14. cena - kozmetický balíček od Two cosmetics v hodnote 60 € - Kristína P.

 • 15. cena - balenie pleťových masiek Rosehip Peeling Mask a Shea Hydratation Mask s kozmetickou čelenkou od Marina Miracle v hodnote 59,70 € Nadežda M.

 • 16. cena - kolekcia kuchárskych kníh Z Fitka do kuchyne špeciál I, II a III od Fitshakeru v hodnote 58,70 € - Frederika N.

 • 17. cena - keramický hrnček Molly Blue 400 ml, vonná sviečka Yoga - Healing, ovocný čaj - Very Berry, darčeková taška od Bella Rose v hodnote 57,69 € - Kateřina Š.

 • 18. cena - 3x lahodný lieskovo-orieškový krém Fitnutka v hodnote 41,70 € - Lenka B.

 • 19. - 23. cena - 5 x 2 ks omladzujúca maska s kyselinou glykolovou od značky prírodnej kozmetiky Dulcia v hodnote 19,90 € - Lenka H., Andrea P., Markéta M., Monika K. T.Kristína L.

 • 24. cena - balíček obsahujúci kvalitné rastlinné oleje a sprchové gély Nobilis Tilia v hodnote 37 € - Eva U.

 • 25. cena - prírodný termofor, soľ do kúpeľa, prírodná silica a relaxačná maska na oči (kolekcia sleep well) od e-shopu Ezo v hondote 35 € - Jitka P.

 • 26. cena - kniha Zdraví papkáči od Fitshakeru v hodnote 28,50 € - Katka K.

 • 27. cena - balíček Psyllium corn snack od Vemica v hodnote 28 € - Michaela B.

 • 28. cena - súprava tričko s nápisom Každý deň si obliekam úsmev v limitovanej edícii + fitness nálepky 2021 od Fitshakeru v hodnote 27,80 € - Mária P.

 • 29. cena - súprava 2 CD KOLO ROKA od Kristínky Dubajovej v hodnote 26 € - Klára P.

 • 30. - 34. cena – 5 x 2 ks 250 g kávy Mallay v hodnote 5 x 20,80 € - Tánička V., Monika K., Eva P., Paulína P.Dominika D.

 • 35. cena - darčeková súprava od Matúša Špirka v hodnote 17 € - Simona B.


Pozri si podmienky zapojenia sa do súťaže.
výzva
 

# 7: Účasťou vo výzve pomáhaš

Už len tým, že sa zapojíš do výzvy, zvyšuješ sumu, ktorú premeníme na voucher na pobyt do rehabilitačného centra ADELI. Ty nemusíš platiť nič navyše, no budeš vedieť, že aj vďaka tebe môžeme pomôcť Zuzke, o ktorej sme písali nedávno. Veríme, že v rukách odborníkov a za pomoci ADELI Medical Center spraví pekný posun vpred, aby sa jej život o niečo zjednodušil. Toto centrum má ľudí s veľkým srdcom, ktorí nám tiež prisľúbili pomoc a priložia ruku k dielu. Spojíme sily a Zuzke darujeme pred Vianocami voucher na pobyt v ADELI Medical Center.
rehabilitácia
 

# 8: Čo na harmonickú výzvu hovoria jej účastníčky?

 

Pre Mišku (45 r.) znamenala výzva spustenie procesu premeny:

„Na FITSHAKER som narazila náhodou na FB. Zaujala ma upútavka na harmonickú výzvu 2019. Povedala som si, že to skúsim, veď cena na mesiac je skvelá, kedykoľvek môžem skončiť, takže nemám čo stratiť.
Predtým som približne rok cvičila jogu, ktorú som si zamilovala, no podľa cvičení na YouTube som sa nijak extra neposúvala ďalej. S harmonickou výzvou som zaznamenala výrazný posun dopredu a aj sa mi výrazne zvýšila motivácia a chuť do každodenného cvičenia. Veľmi sa teším na všetky nové cvičenia, ktoré pomaly, ale iste spevňujú a formujú moje telo.“
kurzy jogy
 

Andrejka vďaka výzve zvládla aj pozície, ktoré na začiatku ofrflala, že nemožno spraviť

„Reklama na harmonickú výzvu na mňa ‚vyskočila‘ ako na zavolanie v období, keď som bola 2 mesiace po druhom pôrode. Doma ma vyčerpávali dve malé deti (2-mesačné a 2-ročné), s ktorými som väčšinu času sama, keďže bývame ďalej od rodiny.
Mala som pocit, že od prvého pôrodu, t. j. viac ako 2 roky, som sa nezastavila.
Stále bolo niečo treba súrne riešiť, všetko bolo dôležitejšie než ja. Už som začínala cítiť, že meliem z posledného, bola som (odhliadnuc od každodenných bežných starostí každej matky) na konci so silami, nemala som energiu už ani na to, čo ma kedysi bavilo. A zrazu som sa dočítala, že mám byť sebecká a venovať sa každý deň len sebe 😊. Paráda, beriem! Ako sa vraví, šťastná mama = šťastná celá rodina. Tak som sa bez váhania prihlásila, pretože som cítila, že toto mi pomôže, že toto ma opäť naštartuje.
Po pôrode mi zostali aj mnohé kilá navyše a s tým boli spojené zdravotné problémy, o ktorých som vedela, že stačí len viac pohybu a na začiatok najmä spevnenie tela, a budú minulosťou.“
tvarova joga
 

Monika si aj s rodinou vybudovala zvyk hýbať sa, cvičiť, robiť niečo pre svoje telo

„Kamarátim sa s vami už od roku 2018 a začínala som vtedy tiež harmonickou výzvou. Natoľko sa mi zapáčila, že som pokračovala s vami aj ďalej novoročnou výzvou a výzvou do plaviek. Fitshaker je už takým mojím verným priateľom :-).
Na vašich cvičeniach sa mi veľmi páči tá pestrosť, možnosť výberu cvičení, pohodlie domova, nikam nemusím cestovať.“
joga
 

Peťka hltala výzvu každým dňom viac a viac a cvičenie sa stalo pre ňu prirodzené:

„Keď som sa dozvedela, že pred sviatkami bude harmonická výzva, neváhala som a hneď sa prihlásila a tešila sa, ako zregenerujem hlavne svoju myseľ. Už len to, že sa môžem nerušene 30 minút venovať sebe samej, bolo dokonalé. Popritom uvoľním aj telo, keďže sa stále niekam naháňame. Počas cvičenia jogy a pilatesu som sa naučila spomaliť, vnímať svoj dych a upriamiť pozornosť na svoje telo, ktoré volalo po zmene. Každým dňom som cvičenia hltala viac a viac a stalo sa pre mňa prirodzené prezliecť sa do legín, dať si tenisky a zapnúť Fitshaker každý deň.“
joga na chrbat
Toto je len malinká ukážka toho, čo harmonická výzva niektorým z vás priniesla. Ak si chceš prečítať ďalšie, pozri si odkazy na konci článku ;-).
Neváhaj a poď si venovať ten najkrajší darček pred Vianocami. Pripoj sa k ženám, ktoré pracujú na zdravom rozžiarenom JA!
fitshaker vyzva
 
Ako sme sľúbili, aj toto sú príbehy žien, ktoré harmonickú výzvu absolvovali:
Ako chrípka zmenila pani Ľubici život a ako jej pomohla harmonická výzva?
Výzva Harmónia tela a duše ma naučila dôležité – byť neustále vďačná“, hovorí Veronika
Inšpiratívny rozhovor s pani Dankou: Čo jej dodáva silu a je jej liekom na dušu?
Zuzkina premena: „Mám štíhlejší a vypracovanejší postavu, než jsem kde měla.
Aj teba trápi stres, syndróm vyhorenia a tetánia? Čo pomohlo Lujze?
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.