Miška (45 r.): „Ja som si tiež myslela, že som už na cvičenie stará, že je už neskoro.“

Miška ma zaujala na prvý pohľad. Keď som si prečítala jej príspevok v našej výzvovej skupine na Facebooku, vedela som, že rozhovor s ňou bude určite zaujímavý a obohatí nejednu z nás 😊. Čo som sa od Mišky dozvedela sa dočítaš na riadkoch nižšie.

Miška, predstavte sa nám, kto je vlastne Michaela? A ako začala vaša premena? Čo bolo spúšťačom toho, že ste si povedali, takto to ďalej nejde?

Mám 45 rokov a som úplne obyčajná žena, matka, babka… Mám dve dospelé dcéry a jedného vnuka. Dcéry som vychovávala sama, na nič som nemala čas a uviazla som v stereotypnom živote, ktorý pozostával len z práce a domácich povinností.

Až pred 4,5 rokmi sa môj život začal meniť, keď som stretla skvelého muža (už 2.rok môjho manžela), ktorý mi pomohol navrátiť pocit vlastnej sebahodnoty. Ukázal mi cestu, ako sa mať rada, ako sa odmeniť za všetko čo robím, ako sa radovať z každého dňa, aj z maličkostí, ktoré sú súčasťou každodenného života.

Kedysi som si myslela, že SEBALÁSKA=SEBECTVO, ale dnes už viem, že to tak nie je a že ak chcem žiť šťastný a plnohodnotný život, musím najprv milovať samu seba. Tak som sa zmenou myslenia dopracovala k tomu, že som pred 3 rokmi prestala fajčiť (po 30 rokoch/20 cigariet denne), a tým sa spustil proces mojej premeny, ktorá pokračuje dodnes.

Ako mat viac energie

 

Pre niektoré ženy znamená vek 45 rokov, že sa už nič nedá zmeniť. Čo by ste im odkázali? Ako začať bez výhovoriek?

Ja som si tiež myslela, že už som na cvičenie stará, že už je neskoro, že to už nepôjde, ale…

Všetko sú to len výhovorky a obmedzenia, ktoré si vytvárame my sami.

Je to len a len o tom, ako si to nastavíme v hlave. Poznám ľudí, ktorí boli starí už v 20-tke. A takisto poznám takých, čo sú aktívni a vitálni aj v dosť vysokom veku. Každý musí začať v prvom rade od seba. Mať sa rád zahŕňa veľa vecí… starať sa o svoje telo, svoju pokojnú vyrovnanú myseľ, nájsť si v každodennom zhone aspoň chvíľku len pre seba. Všetko sa dá, ak sa naozaj chce.

Ja si hľadám svoju cestu, nikoho nenapodobňujem, s nikým nesúťažím, neporovnávam sa s inými. Každý z nás je jedinečný a ak sa naučíme počúvať svoje telo, zistíme, že je to náš najlepší radca a učiteľ. Naše telo s nami neustále komunikuje, vysiela nám rôzne signály, je to ten najspoľahlivejší indikátor toho, či niečo robíme správne alebo nie. Keď dobre spím, mám dobré trávenie, cítim vnútorný pokoj a som naplnená energiou, tak viem bez akýchkoľvek pochybností, že idem správne.

Joga na doma

 

Mali ste pred premenou nejaké neresti, ktorých ste sa zbavili a rozhodli sa, že toto už do života nepatrí? Nezdravé jedlo, fajčenie alebo iné?

Moja najväčšia neresť boli už spomínané cigarety. Keď som s týmto zlozvykom zabojovala, tak sa na to samovoľne začali nabaľovať ďalšie veci. Postupne som zo svojho života a jedálnička vyraďovala ďalšie potraviny a zlozvyky, ktoré mi len škodili.

Prestala som úplne konzumovať alkohol a praženú kávu, potom prišlo na rad bravčové a hovädzie mäso, biela múka, biely cukor, biela ryža… skrátka všetko, čo mi “nepasovalo” a na čo ma moje telo upozorňovalo zlým trávením, dýchavičnosťou, nedostatkom energie, bolesťami hlavy, zlou náladou, depresiami… celkovým rozladením.

Joga cvicenie

 

Ako ste sa dozvedeli o Fitshakeri a aká bola vaša prvá skúsenosť s ním?

Na FITSHAKER som narazila náhodou na FB. Zaujala ma upútavka na Harmonickú výzvu 2019. Povedala som si, že to skúsim, veď cena na mesiac je skvelá, kedykoľvek môžem skončiť, takže nemám čo stratiť.

Predtým som približne rok cvičila jogu, ktorú som si zamilovala, no podľa cvičení na YouTube som sa nijak extra neposúvala ďalej. S Harmonickou výzvou som zaznamenala výrazný posun dopredu a aj sa mi výrazne zvýšila motivácia a chuť do každodenného cvičenia. Veľmi sa teším na všetky nové cvičenia, ktoré pomaly ale iste spevňujú a formujú moje telo.

Ako cvičiť doma

 

Vyhovuje vám cvičko z domu? Aké videá a inštruktorov máte najradšej? 😊

Áno, cvičenie doma mi úplne vyhovuje, lepšie sa pri ňom uvoľním a ak nestíham, môžem si video stopnúť a vrátiť sa k tomu, čo mi ušlo. Aj keď sú joga a pilates u mňa na prvom mieste, nebránim sa aj inému cvičeniu, napr. teraz v Novoročnej výzve.

Beriem to ako zábavu a dobre využitý čas len pre seba.

Najradšej cvičím s Andrejkou Peniakovou, ktorá úžasne dokáže prepojiť pri cvičení telo s mysľou, a to so mnou maximálne rezonuje.

Cvičenie na doma

 

Čo vám táto premena dala? Ako vás zmenila a čo by ste odkázali svojmu starému ja?

No hlavne sa cítim omnoho lepšie. Zlepšilo sa mi trávenie, držanie tela, mám veľa energie, cítim obrovský vnútorný pokoj, cítim sa mladšie, vitálnejšie, často sa smejem a celkovo sa mi zmenil pohľad na život, svet, ľudí…Všetci sme tu len na výlete a nikto nebude žiť večne. Materiálne veci si odtiaľto nikto neodnesie a na konci našej cesty bude záležať len na tom, aký život sme prežili a či to tu stálo za to.

A na moje staré ja sa nehnevám. Všetko bolo tak, ako malo byť a ja som vďačná aj za to zlé v mojom živote, lebo bez toho by som nebola tým, kým som dnes.

ako omladnut

 

Zmenil sa aj váš jedálniček? Aké sú momentálne vaše najobľúbenejšie jedlá? 😊

Žiadny špeciálny jedálniček ani diétu nemám. Vyradila som niektoré potraviny, čo som už spomenula a jem veľa ovocia, zeleniny, ryby, hydinu, domáce vajíčka, milujem rôzne kaše nasladko s ovocím a škoricou ,vyhýbam sa priemyselne spracovaným a konzervovaným potravinám, menej solím.

Pre mňa je dôležitý hlavne pitný režim. Denne vypijem 3-4 litre čistej prefiltrovanej vody zo studne a pijem aj zelenú (nepraženú) kávu, zelený a čierny čaj a rôzne bylinkové čaje. Bylinky a šípky si zberám a suším aj s mojím manželom, tiež často chodíme do prírody, na dlhé prechádzky k rieke Morava, do lesa na hríby a našou najväčšou vášňou je rybolov.

harmónia

 

Čo by ste odkázali kočkám, ktoré ešte stále váhajú, či sa do toho pustiť s nami?

FITSHAKER je tá najlepšia voľba pre každého, kto chce pozitívne zmeniť svoj život. Nie je len o cvičení, je o celkovom životnom postoji a zmene životného štýlu.

Zahoďte všetky výhovorky, zvedomte a rozpustite všetky bloky, ktoré vám bránia začať s lepším životom. Majte sa radi také aké ste, počúvajte svoje telo a doprajte mu všetko, čo potrebuje a čo si zaslúži. Možností ako na to je nekonečne veľa, nájdite si svoju vlastnú cestu, ktorá vám bude najlepšie vyhovovať a smelo do toho!!!

Netreba si pri cvičení nastavovať latku hneď príliš vysoko. Seknutý chrbát, či natrhnutá šľacha alebo sval za to naozaj nestoja, len vás to zbytočne demotivuje a odradí od ďalšieho cvičenia.

Tak držím všetkým palce!

NAMASTE

premena

Však aj teba tento rozhovor pohladkal po srdiečku? Mňa až tak, že som si ho prečítala rovno viackrát. Slová pani Mišky ma krásne upokojujú a nabíjajú pozitívnou energiou.

 

Vyskúšaj aj ty cvičenie na doma. Napríklad spomínanú jogu, pilates, prípadne si skús zapnúť niektoré naše výzvy. ;-)

pilates na doma

 

Aké ďalšie príbehy priniesla Harmonická výzva?

Ako chrípka zmenila pani Ľubici život a ako jej pomohla Harmonická výzva?

“Výzva Harmónia tela a duše ma naučila dôležité – byť neustále vďačná”, hovorí Veronika

Inšpiratívny rozhovor s pani Dankou: Čo jej dodáva silu a je jej liekom na dušu?

Aj teba trápi stres, syndróm vyhorenia a tetánia? Čo pomohlo Lujze?

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 11/02/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre