Vieš, že vďaka účasti vo výzve Harmónia tela a duše 2020 pomôžeš Zuzke aj ty?

Ako manažérka šťastia denne odpisujem na množstvo správ. Okrem technických vecí, nastavení kont či kontroly platieb ide veľakrát aj o vaše osobné správy. Vďaka tomu mám možnosť spoznať niektoré z vás aj trošku viac. Poznám vaše starosti, radosti, príbehy. Často sa spoločne s kolegynkami tešíme z krásnych mailov alebo si povieme „táto žena by si zaslúžila viac“.
A presne takto sa začína aj príbeh o Zuzke. Prečo sme sa rozhodli práve jej pripraviť krásne Vianoce? Čítaj a všetko sa dozvieš.

Kto je Zuzka?

Zuzka Kelemecová je 44-ročná cieľavedomá žena, ktorá už 20 rokov trpezlivo cvičí a bojuje s osudom, ktorý jej život priniesol. K nám do Fitshakera napísala v priebehu septembra a poprosila nás o cviky na rovnováhu tela. Keď nám priblížila, že je 21 rokov po ťažkej autonehode a veľmi by chcela posilniť svoje telo a vedieť chodiť bez vozíka, nemohli sme na ňu s kolegynkou Bajou prestať myslieť.

Vymenili sme si so Zuzkou viacero správ, za pomoci našej inštruktorky Andrejky Peniakovej sme jej odporučili balančné cviky, ktorými môže posilňovať rovnováhu. Umožnili sme jej cvičiť aj naše cvičenia vo Fitshakeri a často sme na ňu mysleli.

Veľmi nás zaujala jej bojovnosť, ako na sebe pracuje také dlhé obdobie a nevzdáva sa. Keď sme ju pochválili, že má náš obdiv, vždy smerovala vďaku na svojich rodičov, na maminu, že vďaka jej zásluhe a času, ktorý jej venovala sa dnes takto hýbe a veľkú vďaku otcovi, ktorý vždy pri nej stál a vďaka nemu sa mohla s vozíkom presúvať k lekárom. Rovnako je vďačná aj svojím bratom, ktorý ju prenášali keď len ležala a boli jej oporou.

balančné cvičenia
Zuzka pred autonehodou
vozíček
Zuzka v súčasnosti

 

Čo sa vlastne stalo?

Na Štedrý deň v roku 1999 Zuzka akoby zázrakom prežila ťažkú autonehodu, keď jej do cesty vbehol pes a ona strhla volant a narazila do stromu.

Po autonehode bola 40 dní v kóme a potom v bdelej kóme celý nasledujúci rok. Zostala ochrnutá s čiastočnou stratou pamäti. Jej synček mal vtedy 4 roky a dcérka 3.

Za pomoci svojej maminy sa musela naučiť základné veci, najesť sa, rozprávať, sadnúť si a tiež písať, čítať, čakali ju rehabilitácie.

Najskôr s ňou len poležiačky cvičila jej mamina, potom zapájala cvičenia aj sama, po niekoľkých rokoch začala chodiť poštvornožky a od mája 2010 sa dokáže pohybovať po byte len tak, že prejde pár krokov s pridržiavaním sa držadiel, ktoré má namontované na stenách.

Zuzka cvičí na rotopéde, fitlopte, s chodúľkou i gumeným posilňovačom na ruky aj niekoľko hodín denne, len v nedeľu má oddych.

S úsmevom hodnotí: „Pohyb mi pomáha. Keby som necvičila, ostala by som úplne drevená.“

zuzka
Zuzka so synom pred autonehodou
balančné cviky
Zuzka sa nevzdáva a pravidelne cvičí.

 

Ako chceme Zuzke pomôcť?

Máme sen pomôcť jej, aby raz mohla ísť na prechádzku z bytu bez vozíka a bez pomoci ďalšej osoby. Aby mohla ísť sama von, kedykoľvek bude mať chuť, načerpať silu z prírody, kochať sa pri prechádzke parkom. Alebo ísť navštíviť svoje už dospelé deti.

Preto sme sa rozhodli pomôcť jej práve v harmonickej výzve. Peniaze na pobyt do rehabilitačného centra ADELI vyčleníme z členstiev počas harmonickej výzvy. Ak budeš jej súčasťou aj ty, môže ťa to tešiť, lebo aj vďaka tvojej podpore to spoločne dokážeme.

Veríme, že v rukách odborníkov a za pomoci ADELI Medical Center spraví pekný posun vpred, aby sa jej život o niečo zjednodušil. Toto centrum má ľudí s veľkým srdcom, ktorí nám tiež prisľúbili pomoc a priložia ruku k dielu. Spojíme sily a Zuzke darujeme pred Vianocami voucher na pobyt v ADELI Medical Center.

 

Ak by si chcela Zuzke a jej rodičom finančne pomôcť, na tento IBAN môžeš poslať akúkoľvek symbolickú sumu: IBAN SK03 6500 0000 0000 3549 7547

Veríme, že sa nás spojí veľa a okrem dobrej energie sa nám podarí poslať im aj peniaze na bežné výdavky. Ďakujeme.

zuzana

V priebehu budúceho leta opäť napíšem pár viet o Zuzke, ako sa má, akú liečbu absolvovala a aké pokroky spravila. Už teraz sa všetci tešíme na novú etapu, ktorá ju čaká :-).

 

Venuj nám pár minút denne v tvojich dňoch do Vianoc. My ti za to dáme šťastné, spokojné a milujúce JA.⁠ Pridaj sa do harmonickej výzvy ešte dnes, urobíš niečo skvelé pre seba a zároveň tým prispeješ na pomoc Zuzke:

harmónia

 

Ak máš ešte čas, zostaň u nás a prečítaj si:

Fitshaker podcast s Nikol Chovancovou o tom, ako nám joga a koučing umožňujú žiť plnší život

Ako chrípka zmenila pani Ľubici život a ako jej pomohla harmonická výzva?

Monika: „Konečne som si s vami vybudovala zvyk, hýbať sa, cvičiť, robiť niečo pre svoje telo.“

Martina Kurtulíková

Článok bol pridaný dňa 03/11/2020 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Martina Kurtulíková

Komentáre