Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Terezka (-12 kg): „Mám 36 rokov ale cítim sa na 20 a som plná energie.“

Terézia je príkladom toho, že aj s malého sna sa môže stať veľký úspech. Radi by sme povedali, že to bolo vďaka našim videám a článkom o tom ako sa stravovať. Ale my sme len malá kvapka v oceáne. Terézia si musela uvedomiť, že všetko je len na nej a v nej. Preto sa 2.5.2018 rozhodla, že začne cestu za svojím zdravým JA. Poď a začítaj sa do príjemného rozhovoru s víťazkou našej tohtoročnej výzvy do plaviek. :-)

Na začiatok vám musím pogratulovať k vášmu úžasnému úspechu. Musím povedať že vaša zmena je krásna a víťazstvo ste si naozaj zaslúžili. Rada by som sa opýtala, ako ste sa o výzve dozvedeli a čo vás motivovalo prihlásiť sa do nej?

Ďakujem pekne za gratuláciu. O výzve som sa dozvedela cez facebook od kamarátok, ktoré zdieľali výzvu do plaviek. Dlhšie som to ignorovala, ale nakoniec som sa rozhodla, že to vyskúšam. Motivovalo ma to, že sa mi smiali, aká som tučná, manžel ma tiež stále otravoval, kedy schudnem. Ďalšia motivácia bola moja kmotra, ktorá tiež schudla, síce nie cez Fitshaker, ale vo fitku. A mojou poslednou motiváciou bola relácia najväčší víťaz.
pribehy
 

Začiatky bývajú ťažké, bolo to aj u vás tak? Ako si spomínate na svoje prvé odcvičené video?

No u mňa to bolo dosť ťažké. Musela som variť na dvakrát, pre manžela, deti a pre seba. Po prvom odcvičenom videu som sa cítila skvele, plná energie, síce so svalovicou, ale super.
chudnutie
 

 

 

Zmenilo sa u vás aj stravovanie? Čo do vášho jedálnička pribudlo a čo ste naopak nemilosrdne vyškrtli?

Áno, stravovanie sa u mňa muselo zmeniť, lebo to bol ten najväčší problém priberania. Večer už nejem žiadne pečivo. Keď si potrebujem dobiť energiu, urobím si smoothie, väčšinou zo zeleniny. Snažím sa nejesť čipsy a sladkosti, ale radšej si namiesto toho dám slnečnicové semienka, kešu a na miesto sladkostí ovocie alebo 70% čokoládu. Keď sa mi nechce variť dvakrát, tak nahradím obyčajnú múku špaldovou alebo nejakými zdravšími surovinami.
Hoci, môj manžel sa tomu bránil, že on to jesť nebude, ale mnohokrát ani nezistil, že som tam dala špaldovu múku. :-D


Ako nadchnúť na zdravú stravu aj manžela, deti, či iných ľudí v spoločnej domácnosti?


Raz som si večer upiekla banánový chlieb, aby som mala na ráno do práce. Manželovi tak zachutil, že mi z neho nechal len 3 kúsky. A keď si urobím šalát, tak deti sa pridajú a dáme si spolu. Do jedálnička mi pribudla quinoa, pšeno, kuskus, bulgur, veľa zeleniny a ovsené vločky. Keď si dám ráno ovsené vločky s chia semienkami a ovocím, dokáže ma to zasýtiť aj do obeda, ale keď si dám celozrnné pečivo so zeleninou, hlad mám už po 2 hodinách.
premena
 

Ako ste dokázali skĺbiť cvičenie s bežným dňom? Veľa žien sa vyhovára, že nemá čas cvičiť počas dňa, pretože ma veľmi veľa povinností. Ako to bolo u vás?

No tak to ani sama netuším, ako som si našla čas a stále som cvičila každý deň. Myslím, že to bolo mojou pevnou vôľou. No a keď som videla ako mi kilá ubúdajú a koľko energie mám, hnalo ma to stále viac a viac ku cvičeniu.
Pracujem ako upratovačka v Thermal parku, pohybu tam mám dostatok, prejdem aj 10 km za deň. Keď treba utierať skrinky, tak urobím niekedy aj 100 výpadov. Pred výzvou som pri utieraní skriniek nerobila výpady, ale len som sa zohýnala a preťažovala chrbticu. Keď som začala cvičiť, namiesto ničenia chrbtice som začala robiť výpady.
Teraz už poďme k tomu ako som skĺbila cvičenie s bežným dňom. Keď som prišla z práce, navarila som a potom som išla cvičiť alebo som išla do záhrady, ale predtým som si najprv zacvičila a v záhrade to išlo raz dva. A keď som mala poobedňajšiu smenu, tak som navarila, rýchlo som utekala cvičiť, osprchovať sa a do práce. Občas som cvičila hneď z rána po prebudení. Ak som nestíhala, tak som si dala aspoň jedno video. A keď som mala viac času, tak som si dala aj 2 - 3.
rychle chudnutie
 

Ako vzala premenu vaša rodina? Podporovali vás a fandili vám? :-)

No moja staršia dcéra si myslela, že možno po 2 týždňoch ma to prejde. Manžel chcel, aby som schudla, a tak ma podporoval, ale čo sa týka stravy, provokoval dosť. Prekonala som to pevnou vôľou. A teraz po premene stále počujem od manžela, ty si taká sexy a tiež môj 6 ročný syn mi hovorí: "Mamka ty si tak pekne schudla." Práve môj syn so mnou občas cvičil, on cvičil, aby mal tehličky na bruchu a ja aby som schudla. :-D
 

Nie každý vie, aké ohromné číslo sa vám podarilo schudnúť. Pochváľte sa svojou premenou v kilách aj v centimetroch. :-)

Schudla som -12 kg. Z pásu som zhodila 20 cm, boky – 18 cm a na stehnách mám o 9 cm menej.
ako schudnut
 

Aké zmeny ste na sebe okrem úbytku hmotnosti vďaka cvičeniu vypozorovala?

Okrem úbytku hmotnosti mám veľa, veľmi veľa energie, viac si verím, cítim sa viac sexy. Kedysi ma bolievali kolená a chrbtica, teraz ma už nebolí nič.
ako schudnúť
 

Aké boli vaše reakcie po tom, čo ste zistili, že ste víťazkou našej plavkovej výzvy? Napadlo by vás to, keď výzva začínala?

Keď výzva začínala, nenapadlo mi vôbec, že by som ja mohla byť celkový víťaz alebo vôbec niečo vyhrať. Keď ste mi napísali, že som vyhrala, veľmi som sa tešila. Staršej dcére som ukazovala, že pozri, vyhrala som prvé miesto, tešila sa so mnou. To som ešte netušila, že som vyhrala celkovo výzvu do plaviek. Keď som to zistila, bola som veľmi šťastná, čo som dokázala. WAU! :-)
ako schudnúť z brucha
 

Čo by ste odkázali ženám, ktoré stále váhajú, či sa do výzvy prihlásiť?

Určite odporúčam prihlásiť sa do výzvy a nájsť si tu pol hodinku na cvičenie. Mne vyhovuje, že nemusím utekať do fitka, zabíjať čas cestovaním a tam cvičiť, ale kedykoľvek, keď si doma nájdem čas, môžem cvičiť. A tiež mi veľmi pomohla podpora v skupine na facebooku. Ako žienky podporovali jedna druhú, hoci sa v živote nevideli, to bolo úžasne. A keď som vyhrala, ako sa so mnou všetky tešili, bolo to krásne. Ďakujem vám a tiež Fitshakeru za všetko. Mám 36 rokov ale cítim sa na 20, som plná energie.
chudnutie z brucha
 

Na záver už len rýchlu otázočku, či sa zúčastníte aj našej ďalšej výzvy a či ste rada že sa podstúpili aj túto?

Keďže chudnem ďalej a ďalšia výzva je až novoročná, tak ak budem mať z čoho chudnúť, určite sa prihlásim. :-D
ako schudnut z brucha
Pri spracovaní toho rozhovoru som si musela dať normálne pauzu a zacvičiť si. Tak ma úspech Terky nakopol. Je úžasné, ako spojila prácu s cvičením a odolala aj pokušeniu a vytrvala dokonca. Pri každom pohľade do zrkadla uvidí výsledok svojej driny v podobe krásnej postavy. :-)
 
A ak aj ty chceš zmeniť svoju postavu, vyber si hociktorý program z nášho Fitshakera a poď tiež makať na svojom krásnom zdravom tele. Môžeš si pustiť dokonca aj výzvu do plaviek 2018 zo záznamu, ktorou prešla samotná Terka:
 
Ďalšie premeny, ktoré by sa ťa mohli inšpirovať:
Peťka (-12 kg) schudla v Novoročnej výzve svojich prvých 9 kg a pokračovala s nami ďalej
Slávka (-17 kg) schudla vďaka Fitshaker cvičeniam, ale hlavne svojej motivácii byť príkladom pre svoje deti
Miška (-40 kg) schudla vďaka svojej pevnej vôli, aj napriek tomu, že ju jej okolie nepodporovalo
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.