Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Peťkina premena (- 4 kg): „V hlave som si nastavila, že budem makať a pôjde to.“

Premena Peťky sa mi veľmi páčila. Je to úžasná mamina, vtipná osôbka a podľa toho, s akou ľahkosťou píše aj neobjavený spisovateľský talent. Ja som odpovede na moje otázky doslova zhltla a verím, že rovnako dobre sa tento rozhovor bude čítať aj tebe. :-)

Peťka, čo ti výzva dala a čo ťa naučila? Popíš nám ako sa teraz v posledných dňoch cítiš pri pohľade do zrkadla?

Fitshaker sledujem od jeho začiatkov, aj som sa snažila cvičiť a zapájať sa do výziev, no nikdy som ich nedokončila.
Keď som sa dozvedela, že pred sviatkami bude harmonická výzva, tak som neváhala a hneď sa prihlásila a tešila sa, ako zregenerujem hlavne svoju myseľ. Už len to, že sa môžem nerušene 30 minút venovať seba samej bolo dokonalé. Popritom uvoľním aj telo, keďže sa stále niekam naháňame.
Počas cvičenia joqy a pilatesu som sa naučila spomaliť, vnímať svoj dych a upriamiť pozornosť na svoje telo, ktoré volalo po zmene.
Každým dňom som cvičenia hltala viac a viac a stalo sa pre mňa prirodzené prezliecť sa do legín, dať tenisky a zapnúť Fitshaker každý deň.

Potom prišla Novoročná výzva a moje odhodlanie dokončiť ju bolo veľké. V hlave som si nastavila, že budem makať a pôjde to.
výzva
Naučila som sa hlavne to, že strava je fakt základ, pretože som prvý mesiac makala a váha sa nepohla skoro o nič. Bola som z toho mierne v šoku, až ma kamarátka nahovorila na mnou zatracované kalorické tabuľky, aby som zistila, že to, čo som si myslela, že jem zdravo a vyvážene a nie veľa, je ďaleko od pravdy. Síce nejem pšenicu (takže mi sladkosti v skrini už nič nehovoria), ale aj tak som mala oveľa väčší príjem ako výdaj.
Keď som sa popri cvičení zamerala aj na stravu, čuduj sa svete, váha sa so mnou znovu kamarátila a ukazovala stále menšie a menšie číslo. To ma nakoplo ešte viac a utvrdilo v tom, že idem tou správnou cestou, za novou zdravou mamou dvoch detí.
V júli sme pozvaní na svadbu a sľúbila som sebe samej krásne sexy šaty, kde nebudem musieť zakrývať všetko, čo sa dá. Takže motiváciu mám veľkú.
ako rychlo schudnut bez tabletiek
 

Koľko kíl a cm si svojou skvelou a poctivou prácou schudla?

Počas výzvy zliezli cca 4 kilá a dokopy 19 cm, keď spočítam úbytky na celom tele.
ako schudnúť 5 kg za mesiac
 

Končí pre teba výzva a tvoja premena aj posledným dňom výzvy? Alebo s nami ideš ďalej? Ak áno, aký program si zvolíš?

Moja premena ešte len začala, takže nekončím určite. Niečo si namixujem a budem sa tešiť na plavkovú výzvu. Veľmi som si obľúbila cvičenia s Diankou, Janym a dokonca Olinka je už kamoška. Nehovorím, že ju zvládnem na 100%, ale zvládnem oveľa viac ako v januári.
Bola to moja prvá 100% dokončená a odmakaná výzva. Cvičili so mnou aj obe deti, pre ktoré sa snáď stane pohyb prirodzeným, keď vidia cvičiť aj mňa. Ešte ich nahovoriť na zdravšiu stravu a sme za vodou.
ako rychlo schudnut cvicenim
 

Naviažem rovno na stravu, ako vyzerá stravovanie u teba doma? Čo počas dňa ješ?

Pri tejto otázke som si spomenula na túto foto.
premena
Môj muž sa dodnes na tom smeje, čo všetko som dokázala zjesť, podotýkam na raňajky (svokrička ma ešte za slobodna vykrmovala).
A teda moje raňajky boli také klasické slovenské - chlieb s maslom, šunkou, občas nejaká paprika (to bol vrchol zeleniny v mojom jedálničku). Alebo mlieko s cereáliami. Nikdy by som neverila, že toto poviem, ale po "spamätaní sa" a úprave stravy je ráno mojou kamoškou ovsená, ryžová, pohánková kaša buď s rastlinným alebo aj kravským mliekom a ovocím + domáce mandľové maslo.
Keď chcem zmenu, tak si dám bezlepkový rohlík (ktorý si upečiem vždy do zásoby a z mrazáku len ráno vytiahnem a dám ohriať a je ako čerstvý) + Lučina + kvalitná šunka a kopec zeleniny.
Väčšinou cvičím doobedu, takže ako desiatu mám proteínový nápoj. Obedy tvoria skoro vždy polievky. Rada robím krémové zeleninové od výmyslu sveta a deckám spravím vždy domáce krutóny a sme všetci spokojní. Hlavne ja som, že do nich dostanem vitamíny a nefrflú, že to a tamto neľúbia, pretože vlastne nevidia, z čoho polievka je.
Druhé jedlo je buď mäsko (kuracie, hovädzie, bravčové) na prírodno, dusené, pečené - nevyprážam už veľmi dlho a som rada, že ani mojej rodine to nechýba. Prílohou je zelenina, a to čerstvá alebo dusená - mám rada mrazené mixy, ktoré len hodím na panvicu, podlejem vodou, pridám koreniny a za chvíľu je to hotové. Nepohrdnem ani ryžou alebo zemiakmi, batatmi, quinoou, polentou..
Olovrant sme naučení na ovocie - syn miluje kivi, dcéra grepy - tak sa snažíme mať vždy k tomuto ešte niečo - jablko, hruška, banán, pomaranč, pomelo, jahody, čučoriedky, maliny.
Večera je buď niečo z obedu, vajíčka na milión spôsobov, šalát, zelenina pečená v trúbe.
U nás ide na odbyt aj sladké, takže, keď je čas, vždy niečo upečiem. Pečiem bezlepkovo a som rada, že sa to ujalo a rodina nerieši a všetko spapajú. Recepty striedam a skúšam - mám veľmi rada knihy Z fitka do kuchyne špeciál I-III.
ako schudnut tuk
 

Na záver nám prezraď, kto bol a je tvojou najväčšou oporou? Kto ťa stále podporuje a stojí pri tebe?

Musím priznať, že moja rodina ma najprv nebrala extra vážne - pretože som už toooooooľkokrát začínala chudnúť a tooooľkokrát som to vzdala. Vždy som to robila kvôli niekomu. Cca takto pred rokom som si ale povedala: „Peťa, už sa spamätaj a začni so sebou niečo robiť!“
V hlave som sa nastavila na zmenu kvôli sebe, kvôli zdravšiemu ja, žiadna diéta, ale zdravší životný štýl. S kamarátkou sme začali chodiť do fitka a bola to super psychohygiena. No nejak to stále nebolo ono, tak som pridala beh (ja antibežec som vyšla zo svojej komfortnej zóny a dokonca som behala aj v januári, keďže bola teplá zima), bicykel s mužom (keď boli decká v škôlke), na jeseň prišla harmonická výzva a po nej novoročná a bola som jasná - toto je to, čo ma baví.
A muž je moja veľká opora. Zje všetko, čo uvarím bez frflania, každý deň mám svoj čas pre seba a cvičenie a on je s deťmi, aby som si vyvetrala hlavu a načerpala nové sily. Ako sa znova oteplí (a skončí to, čo sa tu teraz vonku deje), tak toto je naša spoločná vášeň. Aj keď sme rodičia, tak stále sa snažíme mať niečo, čo je len pre nás dvoch, ten pocit sadnúť na motorku a ísť kam len chceme a nič neriešiť a mať vietor vo vlasoch.
chudnutie
Peťke ďakujem za rozhovor!
 
Aj ty máš teraz rovnakú príležitosť ako Peťka, a to vyskúšať našu Novoročnú výzvu 2021. Začíname už v pondelok 11.1.2021:
ako rychlo schudnúť
 
Mohlo by ťa zaujímať aj:
Lenkina premena (- 30 kg): „Dokázala som niečo, o čom sa mi ani nesnívalo.“
Evičkina premena (- 40 kg): „Niekedy je ťažké skĺbiť 3 deti, domáce práce, no čas na cvičenie si vždy nájdem.“
Ľubkina premena (- 9 kg): „Môj najväčší úspech je asi to, že sa mi začína rysovať bruško, o čom som doteraz len snívala.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.