Lenkina premena (- 30 kg): „Dokázala som niečo, o čom sa mi ani nesnívalo.“

Predpokladám, že väčšina z vás bude Lenku poznať. Pod jej fotkou v našej skupine na Facebooku sa zdvihla lavína obdivných komentárov a otázok, ako to dokázala. Lenka schudla neuveriteľných 30 kíl. Ako? O tom viac v rozhovore.

Lenka, vašu premenu som si všimla v skupine a musela som vám napísať. Vy ste sa rozhodli začať po pôrodoch. Máte 2 malé detičky a rozhodli ste sa, že tak to ďalej nejde. Predstavíte svoj príbeh aj ostatným?

Ahojte, začnem od začiatku. Nikdy som nemala nejakú skvelú postavu, ale mala som ako sa hovorí “cici aj rici”. Počas prvého tehotenstva som pribrala okolo 17 kg. Rok po pôrode som však mala o 5 kg menej ako pred otehotnením. Ako tak som si túto váhu strážila.

Keď mala dcérka 1,5 roka, znovu som otehotnela. Prvé mesiace mi bolo veľmi zle a jediné, čo som bola schopná zjesť bolo pečivo. Tak som začala pekne “kysnúť” a pribrala som cca 28 kg. Po pôrode mi ostalo okolo 20 kg naviac. A nešlo dole nič. Pri dvoch malých deťoch mi však veľa času na seba neostávalo. Stále som sa utešovala, že veď raz určite schudnem. Oblečenie mi bolo malé, ale napriek tomu som si odmietala ísť kúpiť nové. Veď predsa chcem schudnúť. A tak šiel čas.

Prvý pokus o chudnutie prišiel cca 3 mesiace po pôrode. Vylúčila som sacharidy a jedla len zeleninu a mäso. Vydržalo mi to 2 týždne, potom som sa vrátila k nepravidelnému jedeniu a pojedaniu sladkostí. Prišlo leto a ja som zrazu pocítila, že teraz je ten správny čas, teraz to dám. Začala som odznova. Prestala som jesť chlieb a sladké. Schudla som tak svojich prvých 6 kg a potom sa to zastavilo.

Jedného dňa ma manžel neskutočne nahneval, za čo mu vlastne chcem veľmi poďakovať, lebo ma to nakoplo. Keď odišiel do práce, uspala som mladšiu dcéru, staršej som zapla rozprávky a zaregistrovala som sa na Fitshakeri a odcvičila som si svoje prvé 15-minútové video s Jankou z Tonning Interval. Po tých 15-tich minútach som myslela, že si ma vezme sanitka. Spotená, zadýchaná, ruky aj nohy sa mi triasli, ale ten nával energie a radosti, že som to zvládla, bol skvelý. A odvtedy cvičím…

chudnutie po pôrode

 

Ako to vyzeralo, keď ste si povedali: „Už dosť, idem na sebe pracovať!“. Popíšte nám, čo sa vám vtedy preháňalo hlavou.

Fitshaker som zaregistrovala, keď spúšťali Výzvu do plaviek 2019, ale vtedy som na cvičenie ani nepomyslela. Veď cvičiť doma je nuda.

Tak veľmi som sa mýlila, lebo cvičenie doma milujem.

Vyhovuje mi, že nemusím nikam cestovať, je to kopec ušetreného času. Mám rada tú rôznorodosť cvičení a aj to, že cvičím toľko, koľko času mám. Niekedy sa mi podarí za deň zacvičiť 2-3 videá, ak mám čas. Proste, večer si poviem, že mám chuť si dať ešte jogu, tak len zapnem video a cvičím.

ako schudnut po porode

 

Lenka, vy ste schudli úžasných 30 kg. Teraz to bude znieť ako zo ženského časopisu, ale ako sa vám to podarilo? Cvičili ste len doma alebo aj vo fitku? A čo vaša strava, ako veľmi ste ju upravili? Pridali ste niečo do jedálnička a čo ste naopak nemilosrdne vyškrtli?

Ako sa to podarilo? Veľa ľudí sa ma na to pýta a každý ako keby očakával, že im poviem, že mám nejaký “CHUDNI-DŽÚS” čo popíjam pri tom ako ležím na gauči a jem koláče :-D. Ale nie, teraz vážne.

Strážim si kalorický príjem a cvičím len s Fitshakerom. 

Jedálniček si zostavujem sama deň vopred. Nevylúčila som vlastne nič, len nahradila. Biele pečivo za celozrnné, bielu múku za špaldovú a pod. Občas si kupujem horkú čokoládu a proteínové tyčinky, robím si sladké raňajky, cestoviny jem málokedy (musia sa vmestiť do príjmu), nepijem sladené nápoje a snažím sa dodržiavať pitný režim. Sú však dni, kedy si doprajem. Dôležité pre mňa však je na ďalší deň sa vrátiť znova späť k zdravšej strave.

chudnutie

 

To, že máte dve detičky značne ovplyvňuje aj vaše cvičenie. Ako ste si našli čas na seba? Pridajú sa k vám občas práve aj deťúrence?

Cvičím iba vtedy, keď mi deti spia. Aspoň tá mladšia musí spať, pri nej by som nič neodcvičila. Ak sa občas stane, že sa mi nepodarí zacvičiť počas obedného spánku, cvičím večer. A niekedy mi šibe a keď má mladšia zlé noci a ja som vďaka tomu od 4-5 rána už hore, tak si už neľahnem, ale dám si pilates alebo jogu.

 

Mali ste vo svojom okolí aj psychickú podporu? Kto bol váš najväčší fanúšik a povzbudil vás, keď ste mali chuť so všetkým skončiť? Nastala u vás vôbec takáto situácia?

S čistým svedomím môžem povedať, že nenastala situácia, kedy by sa mi nechcelo cvičiť a ani žeby som chcela prestať. Keď nemôžem cvičiť kvôli chorobe, tak som nervózna a neskôr dobieham videá.

Psychickou podporou sú mi všetky moje kamarátky, ktoré stále otravujem so svojimi fotkami. Hlavne jedna kamarátka, ktorú som aj vďaka cvičeniu našla, je mi denne k dispozícii a navzájom sa podporujeme, posielame si fotky a recepty. (Áno Slávka, o tebe je reč).

 cvicenie doma

 

Na záver nám povedzte, ako sa cítite? Aký je to pocit, keď sa na seba pozriete teraz do zrkadla a vidíte, akú užasnú zmenu ste dokázali?

Cítim sa skvelo. Dokázala som niečo, o čom sa mi ani nesnívalo. Po fyzickej stránke je to super, nebolia ma kolená, kríže a ani päty. Sama si to však uvedomím hlavne až vtedy, keď sa pozriem na staré fotky. Som strašne rada, že som už pár žien aj namotivovala a verím, že ich bude ešte viac. V cvičení pokračujem ďalej, je to moja droga! :-)

premena

Lenke veľmi pekne ďakujem za rozhovor a vy kočky, no povedzte, neodviedla Lenka skvelú prácu? Si pre nás veľkou inšpiráciou. ;-)

 

Ak chceš cvičiť doma aj ty a pracovať na svojej premene, prípadne spevnení tela, odstránení bolestí chrbta a pod., nahliadni tiež do nášho online fitka Fitshaker.sk:

cvicenie doma

 

Mrkni aj na tieto fantastické premeny:

Evička(- 40 kg): „Niekedy je ťažké skĺbiť 3 deti, domáce práce, no čas na cvičenie si vždy nájdem.“

Gabikina premena: „Dala som si predsavzatie, že do svojej 40-tky schudnem 30 kg.“

Veronika schudla 24 kg. Aké je jej tajomstvo úspechu?

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 24/03/2020 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminkyPremeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre