Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Nora (- 6,9 kg): „Výrazne sa mi napravilo zdravie, až je to neskutočné, normálne som sa do svojho tela zaľúbila, začala som ho rešpektovať, aké je a aké chce byť."

cvičenie doma

V nasledujúcich riadkoch sa možno nájdeš aj ty. Začala si cvičiť, podarilo sa ti splniť svoj cieľ, no po nejakom čase si sa vrátila do starých koľají a je jedno, z akého dôvodu. Nie, nie si v tom sama a táto situácia nie je koniec sveta 😊. Nech je ti príbeh Nory príkladom, že vždy sa dá začať znova a znova 😊.

Na úvod nám povedzte, ako dlho poznáte Fitshaker a koľko výziev už máte za sebou 😊.

Od roku 2021, keď som začala novoročnou výzvou, ale nedostala som sa ani k piatemu videu a nevedela som sa dokopať k cvičeniu.

V roku 2022 mi boli motiváciou svadobné šaty, tiež som začala novoročnou výzvou a odvtedy ste mojou súčasťou stále. Aj keď som po svadbe dosť povolila, snažila som sa cvičenia odcvičiť poctivo.

Mimochodom, za 10 mesiacov som schudla vo výzvach 2022 krásnych 13 kg, hoci som nikdy nemala pocit, že som tučná. Napriek tomu som nebola v takom komforte, proste som sa chcela v šatách cítiť pohodlne, mať najmä krásny vyšportovaný chrbát, aby nepôsobil zhrbene, pekný driek, menšie boky.

Ono to tak možno nebolo vidieť, ako som to ja cítila. Potom prišiel január 2024 a šup +15 kg. Strašidelné, však? Našťastie som vďaka vašej motivácii späť, silnejšia a s dlhodobými cieľmi.

kardio cvičenie doma

Január 2022

cvicenie doma pre zaciatocnikov

Október 2022

Život nie je vždy ružový a občas nám hodí nejaké to polienko pod nohy. Bolo to tak po prvej úspešnej výzve aj u vás? Čo sa stalo?

Po Novoročnej výzve 2022 som mala všetky výzvy úspešné, posledná bola Reštart po lete 2023, a keď sa skončila, išlo to so mnou dole vodou.

Teda začalo sa to skôr, keď som v apríli odovzdávala bakalárku, popri tom práca, sťahovanie do nového, zvykanie si, znova škola – magisterské štúdium, a mnoho iného, pomalé priberanie, do toho zdravotné problémy, pol roka striedania antibiotík, až kým som nestratila čas na seba.

A dokonca aj ten čas, čo som mala, som nevypĺňala plnohodnotne. Moja psychika tiež rezignovala alebo skôr zlenivela. A na Vianoce som to už úplne vzdala, keď nebolo hodiny, že by som niečo nevyjedala.

Moje telo na to začalo reagovať –s mojím „novým životným štýlom“ prestalo spolupracovať a začalo so mnou zdravotne bojovať ešte viac. Ale našťastie si telo veľmi dobre pamätá a vedela som, že sa treba vrátiť z kratšej cesty.

cvičenie doma pre ženy

Január 2024

náradie na cvičenie doma

Marec 2024

Je úžasné, že napriek všetkému, čo sa vám stalo a ako ste sa cítili, ste dokázali to, čo predtým. Veľa žienok sa vráti k starým návykom, ale už sa nedokáže vrátiť späť k tým dobrým. No vám sa to podarilo. Povedzte nám ako? Bolo to v nastavení mysle?

Áno, prvé boli zdravotné problémy spojené s lenivosťou, a keď som po prázdninách 8. 1. 2024 prišla do práce, hanbila som sa alebo som nevedela, čo si obliecť.

Obliekla som si svoje obľúbené rifle, ale v momente som ich vyzliekla a stali sa mojím postrachom. Zrazu môj šatník nemal význam, z tej kopy oblečenia som si nemala čo obliecť. Vtedy som už našťastie bola nastavená, že dnes cvičím, dnes sa začala novoročná výzva, dnes idem pešo domov, že varenie sa stane opäť mojou záľubou a že čas pre mňa bude naozaj mojím časom.

joga cvičenie doma

Ako sa vám páčila Novoročná výzva 2024 😊?

Pre mňa doposiaľ najlepšia zo všetkých výziev, vyhovovalo mi striedanie trénerov aj cvičenia, plus som pridala rýchlu chôdzu, ktorou ma inšpirovala moja sestra.

Chodím pešo z práce 6 km a pridala sa ku mne aj mamka. Kým sa začne plavková výzva, vytvorila som si na Fitshakeri vlastný kalendár približne podľa jednotlivých výziev, ale tak, že som si pridala trénerov, ktorí mi vyhovujú najviac, samozrejme, so striedaním cvičení jednotlivých partií, a k tomu stále pokračujem s rýchlou chôdzou, snažím sa 4-, 5-krát do týždňa.

Skúšala som aj bez chôdze, ale to mi nevyhovovalo kvôli zadýchavaniu, aj cvičenia mám na Fitshakeri radšej silovejšie ako kondičné. A takto čakám na plavkovú výzvu. Popri tom objavujem nové recepty, skúšam, pridávam, odoberám a prispôsobujem tak, aby to mne chutilo, milujem kváskovanie, je to moja druhá nová záľuba.

Jedálniček si zostavujem sama podľa vašich odporúčaní a plnohodnotnejšie ako počas prvej výzvy.

pomôcky na cvičenie doma

Kto bol vašou najväčšou oporou? Mali ste kamarátku, manžela, rodinu alebo niekoho iného, kto vás podporoval 😊?

Najväčšou oporou bol manžel. Aj on začal znovu cvičiť, a tým, že si našiel čas pre seba, nemám žiadne výčitky kvôli času, ktorý venujem sebe, aj keď pri každej výzve ma povzbudzoval, ale akosi som potrebovala vidieť, že aj on pre seba niečo robí.

Inšpiráciou bola pre mňa aj sestra, ktorá sa dlhšie venuje rýchlej chôdzi, a skúsila som to aj ja a popri cvičení je to moja nová veľká záľuba. Dokonca sa s rýchlou chôdzou ku mne pridala aj mamka, keď idem z práce pešo, ona pracuje pár metrov odo mňa, býva tiež pár metrov, takže cestu máme rovnakú a plnohodnotnú.

cvičenie doma chudnutie

Vraveli ste, že vaším cieľom je zdravý životný štýl a celkovo zdravie tela 😊. To je úžasné uvedomenie, lebo je to dlhodobý cieľ.

Ako ste sa k nemu psychicky dopracovali? Pretože práve pri krátkodobých cieľoch je väčšia možnosť zlyhania. No váš cieľ je na celý život 😊.

Možno môj krátkodobý cieľ schudnúť do šiat ma tentoraz presvedčil stanoviť si dlhodobý cieľ. Za dva mesiace, ako som znovu začala plniť nový cieľ, sa mi výrazne napravilo zdravie, až je to neskutočné, normálne som sa do svojho tela zaľúbila, začala som ho rešpektovať, aké je a aké chce byť. Teraz viem, že svojmu telu už nechcem ubližovať.

Čo bolo pre mňa zaujímavé, že doteraz som brala rôzne doplnky stravy – vitamíny C, B, D, zinok a iné, a po ich vysadení s upravením stravy, najmä zeleninou, sa cítim oveľa lepšie a zdravšie.

Čo je pre mňa najviac pri cvičení, je psychická rovnováha a nastavenie mysle. Veci rešpektujem, ako sú, nastavujem si limity, čiže cvičenie a správne stravovanie veľmi pomáhajú aj z tej psychickej stránky.

ranne cvicenie doma

Január 2024

cvicenie doma brucho

Marec 2024

Čo by ste poradili iným žienkam, ako majú začať 😊?

Každá jedna žena má iné životné nastavenie, každá sa vníma inak, každá má rada niečo iné. Niekto má krátkodobé ciele, niekto dlhodobé. Začala by som tým počúvať svoje telo, rešpektovať ho, čo chce, čo zvládne, stanoviť si cieľ, nevzdávať sa.

A ZAČAŤ práve vašou výzvou, to je pre mňa najväčšia inšpirácia.

Pozývame ťa do tohtoročnej 60-dňovej Výzvy do plaviek 🤗.

Ani tento rok nebude chýbať naša spoločná jazda, na ktorej odhalíš svoju silu, odvahu a sebavedomie ❤️. Čaká ťa nielen nadupaný program pre začiatočníkov aj pokročilých, ale takisto stravovacie videá s výživovým odborníkom Mgr. Michalom Páleníkom a rozhovory s fitshakeráčkami, ktoré sa podelia so svojimi silnými príbehmi.

Tak si nenechaj nič ujsť a pridaj sa k nám! Už 6. mája začíname 👇.

Plavková výzva
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.