Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Lucka (- 7 kg): „Najväčším benefitom pre mňa je, že ma nebolí chrbát, zlepšilo sa držanie tela, čo je pri mojom sedavom zamestnaní naozaj veľké plus. “

premena

Lucku na cvičenie s nami namotivovali premeny iných žienok, ktoré cvičia s Fitshakerom. Oplatilo sa, premena Lucky je krásna 😊.

Nechaj sa motivovať aj ty.

Lucka, ako ste sa dozvedeli o Fitshakeri a prečo ste sa rozhodli pridať do novoročnej výzvy 😊?

Fitshaker sledujem odvtedy, čo začala Kyra Statev pridávať svoje príspevky. Obdivovala som ju ako fotografku, a keď začala cvičiť a chudnúť prostredníctvom vás, ticho som ju sledovala a snažila sa odhodlať. V auguste pridala fotku, ako s vami začala cvičiť, moja kamarátka Jarmila Koháryová, a keď som zbadala jej úžasnú premenu, okamžite som sa prihlásila aj ja.

Keď to zvládne ona pri troch deťoch, ja si ten čas jednoducho musím nájsť.

pomôcky na cvičenie doma
cvičenie doma pre ženy

Čo sa vám na výzve páčilo? Povedzte nám o svojich pocitoch z tréningov, motivačných či stravovacích videí 😊.

Páči sa mi hlavne rozmanitosť tréningov, snažila som sa ísť podľa plánu a vtedy som vedela, že mám odcvičené celé telo počas týždňa. Tréningy rýchlo ubiehajú a väčšinou sú aj zábavné.

náradie na cvičenie doma
joga cvičenie doma

Veľkou oporou bývajú rodina, kamaráti, skupina na FB, ako ste to mali vy? Našiel sa niekto, kto vás vo vašom úsilí podporoval, alebo ste boli sama sebe hnacím motorom 😊?

Samozrejme, moja rodina ma veľmi podporuje. Zvykli si na to, že o 19.00 prichádza môj čas a venujem sa chvíľku iba sebe. Prejsť vtedy cez miestnosť, kde cvičím, môžu len na vlastné nebezpečie 😄.

kardio cvičenie doma
cvicenie doma pre zaciatocnikov

Ako vyzerala výzva v číslach? Koľko kg a cm sa vám podarilo stratiť 😊?

Toto je moja druhá výzva, aj keď prvú som pre zdravotné problémy úplne nedokončila, snažila som sa aspoň udržať v pohybe prostredníctvom prechádzok.

Na začiatku som mala v páse 93 cm, dnes je to 78 cm. Čo sa týka kg, pred Fitshakerom som mala vyše 68 kg, teraz po ukončení tejto výzvy mám 61,7 kg. Takže od septembra som schudla približne 7 kg.

plan na cvicenie doma

Objavili sa okrem váhy aj iné benefity? Lepšia kondícia, nálada alebo závislosť od Fitshakera? To sa, bohužiaľ, stáva, tomu nevieme nijako zabrániť 😄.

Najväčším benefitom pre mňa je, že ma nebolí chrbát, zlepšilo sa držanie tela, čo je pri mojom sedavom zamestnaní naozaj veľké plus. Kondícia je určite oveľa lepšia a hlavne príval dobrej energie a nálady po cvičení.

Iní pozerajú večer televízne seriály, ja som sa rozhodla čas venovať sebe a neviem si to vynachváliť. Cvičenie doma mi naozaj veľmi vyhovuje, žiadna výhovorka, že dnes nestíham, neexistuje. Lebo tých 30 minút denne by si mal pre seba nájsť naozaj každý.

ranne cvicenie doma

Strava a jedálničky – ako ste sa stravovali vy? Upravili ste svoj jedálniček?

Stravu som, samozrejme, upravila, zo začiatku som jedla 5x denne, ale do niektorých jedál som sa musela naozaj nútiť, lebo mi to bolo naozaj veľa. Teraz jem väčšinou 3x denne, ak mám chuť, samozrejme, dám si aj mimo toho.

Na raňajky milujem rôzne druhy ovsenej kaše s ovocím, moje telo si ráno žiada sladké.

Do práce si obedy nosím v krabičkách a vtedy viem, že zjem iba to, čo tam mám. Cez víkend je doma viac pokušení, ale keď mám chuť, dám si aj niečo viac, veď večer zapnem Fitshaker a môj prehrešok je zažehnaný. Pridala som určite viac zeleniny, vylúčila smažené jedlá a fast foody, sladké nápoje nepijem vôbec a jem dostatočné množstvo bielkovín, začali mi veľmi chutiť strukoviny a snažím sa navariť tak, aby bola spokojná celá rodina.

Môj manžel zje všetko a deti zmenu ani nepostrehnú, keď namiesto smotany pridám do varenia napr. kokosové mlieko. Naopak, chvália, že objavujú nové chute. V tomto sú naozaj super a som za nich veľmi vďačná.

Novoročná výzva sa síce skončila, ale neskončili sa vaše plány. Aké sú 😊?

Novoročná výzva sa skončila, ale moja osobná ešte určite nie. Môj cieľ je 58 kg, takže v cvičení pokračujem a videá si vyberám podľa nálady. Vždy sa snažím vyhľadať videá podľa vyššej obtiažnosti, aby som prekračovala svoje vlastné limity. Ešte je naozaj na čom pracovať a predo mnou je veľký kus práce, no verím, že vďaka vám sa mi to podarí.

Komu by ste odporučili cvičenie s nami 😊?

Odporúčam všetkými desiatimi a naozaj každému. Ja som vyskúšala už veľa cvičení aj trénerov, ale toto jediné zatiaľ funguje. Čas je v dnešnej dobe naozaj vzácny, a krátke a veľmi účinné videá mi v tomto naozaj vyhovujú.

Pozývame ťa do tohtoročnej 60-dňovej Výzvy do plaviek 🤗.

Ani tento rok nebude chýbať naša spoločná jazda, na ktorej odhalíš svoju silu, odvahu a sebavedomie ❤️. Čaká ťa nielen nadupaný program pre začiatočníkov aj pokročilých, ale takisto stravovacie videá s výživovým odborníkom Mgr. Michalom Páleníkom a rozhovory s fitshakeráčkami, ktoré sa podelia so svojimi silnými príbehmi.

Tak si nenechaj nič ujsť a pridaj sa k nám! Už 6. mája začíname 👇.

výzva do plaviek
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.