Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Miška (- 10 kg): „Cítim sa zdravšia, mám kopu energie, dokážem si deň užiť naplno.“

cvičenie doma

Úžasná mamička Miška nám porozprávala, ako sa jej podarilo schudnúť krásnych 10 kíl, popasovať sa s diastázou a kto bol jej motivácia a podporovatelia 😊.

Miška, aká bola vaša prvá výzva s Fitshakerom a s akým zámerom ste sa do nej prihlásili 😊?

Mojou prvou výzvou bola Novoročná výzva 2023. Cieľom výzvy bolo jednoznačne schudnúť, cítiť sa lepšie, vyzerať lepšie a už konečne nebyť tá tučná žena, ktorá na mňa pozerá zo zrkadla.

Vždy som bývala štíhle žieňa do 50 kg, no potom prišla tridsiatka, tehotenstvo a ja som po pôrode zostala s hmotnosťou 66 kg. Za rok a pol od pôrodu sa mi podarilo schudnúť len necelých 6 kg a zasekla som sa na váhe cca 60 kg. Vyzerala som strašne a hlavne som sa cítila strašne. Nemala som energiu nič robiť. Stále som sa len vyhovárala, že nemôžem cvičiť: lebo ma bolí to a potom ma bolí tamto a na cvičenie nemám čas, veď som žena na materskej dovolenke a musím sa starať o malé dieťa, manžela, domácnosť.

Cez Vianoce 2022 však už naozaj prišiel zlom a povedala som si dosť. Keď som si pozrela spoločné vianočné foto, až som sa za seba hanbila. To bola tá posledná kvapka. S mojou cvičiacou spriaznenou dušou Erikou Sojkovou sme sa dohodli, že ideme spolu do výzvy a nevzdáme sa, budeme sa podporovať, a keď bude treba, tak jedna druhej aj vynadáme. Obe sme si výzvu užili a krásne sa zmenili.

ranne cvicenie doma

Ako hodnotíte svoju premenu s nami 😊? Aké čísla vám priniesla? A nielen váha je dôležitá, ale aj to, ako sa cítite. Ako je na tom vaša kondícia, stále vás baví cvičenie 😊?

Premena s Fitshakerom mi dala veľmi veľa, schudla som 10 kg, ubudlo 27 cm, ale hlavné je, že sa opäť môžem pozrieť do zrkadla a nehanbím sa za seba, cítim sa zdravšia, mám kopu energie, dokážem si deň užiť naplno.

Takisto som lepšie naladená, často sa usmievam aj počas ťažkých dní. Veľa ľudí sa ma pýta, ako to zvládam a ešte mám aj dobrú náladu, vtedy poviem, že mám pri sebe správnych ľudí a chcem.

Premena s Fitshakerom mi ukázala, že ak niečo chcem, tak to dokážem, naozaj treba len chcieť a nevyhovárať sa.

Fitshaker už beriem ako svoju súčasť, rada čítam príspevky, nájdem si čas napísať aj svojim spolubojovníčkam nejakých pár pekných slov, poslať palec hore. Páči sa mi, aká sme super skupinka a ako iné ženy dokážu povzbudiť jedna druhú. Po pridaní svojich fotiek som tiež dostala neskutočné množstvo lajkov a krásnych úprimných povzbudzujúcich slov, čo, myslím, každú ženu nesmierne poteší a nakopne pokračovať v tom, čo robí.

cvicenie doma brucho

Momentálne prebieha vaša tretia výzva s nami, však 😊? Máte za sebou už novoročnú, plavkovú a teraz ste v reštarte. Ktorá výzva bola pre vás tá naj alebo ktorá bude navždy vašou srdcovou záležitosťou 😊?

Áno, práve si užívam Reštart po lete. Pre mňa je a asi už aj navždy bude mojou srdcovkou Novoročná výzva 2023. Bolo to naozaj ťažké, rozhýbať sa po dlhom čase, ale každý deň bol lepší a lepší. Samozrejme, že prišli aj horšie dni, mala som chuť prestať, bolo aj pár svalovíc, ale vždy ma nejaký príbeh nakopol ďalej.

Vždy som si povedala, že to predsa robím pre seba a svoju rodinu.

V reštarte sa videá opakujú a ja až žasnem, s akou ľahkosťou nimi prechádzam, samozrejme, že sa pri nich riadne zapotím, ale už ich zvládam s prehľadom.

cvičenie doma s činkami
efektivne cvicenie doma

Určite bude mnohé žienky zaujímať jedálniček, upravili ste aj ten? Čím ste sa pri úprave stravy riadili a ako sa teraz stravujete 😊?

V prvom rade som sa musela naučiť jesť zdravšie, do každého jedla pridať aj zeleninu.

Ja si nedokážem odoprieť nezdravé jedlá ani zákusky a s Fitshakerom som sa naučila a pochopila, že ani nemusím, netreba si odopierať, ale treba mať nastavený zdravý pomer.

Naučila som sa, čo s čím kombinovať, čoho sa vyvarovať, veľmi mi v tom pomohli stravovacie videá vo výzvach, jedálničky a začala som používať aj kalorické tabuľky, aby som sa naučila, aké porcie jesť, keďže niekedy som jedla veľa, niekedy zase, naopak, málo, čo je tiež veľmi zlé.

Fitshaker recepty sú úžasné, nenáročné, aj manžel si ich obľúbil a rád z nich varí. Keď si robím overnight kašu, robím 2 porcie, keďže ju zbožňuje. Naučila som sa jesť vyvážene a pravidelne, zdravo a chutne.

cvicenie doma s jednoruckami

Nedá sa nevšimnúť, že vaše bruško má za sebou krásnu premenu. Cvičili ste naň aj nejaké špeciálne cviky alebo ste sa držali len plánu cvičenia, ktorý ste mali v kalendári 😊?

Bruško je moja najproblémovejšia partia. Počas tehotenstva som pribrala až 21 kíl a bruško si to odnieslo najviac, keďže synček sa narodil naozaj veľký (52 cm, 4 160 g – ja mám necelých 155 cm, takže na moju postavu dosť).

Po pôrode som stále vyzerala ako tehotná, zostala mi dosť veľká diastáza, ktorú som aj riešila s fyzioterapeutom, no bez pokroku. Cvičenie som dávala podľa kalendára, plus som si pridala cvičenia na diastázu, samozrejme, som nahradila nevhodné cviky vhodnými na diastázu. Veľmi sa mi páčilo, že aj tréneri upozorňovali, ktoré cviky nie sú vhodné.

Teraz mám diastázu o polovicu menšiu, takže aj bruško je na dobrej ceste, ale na ňom musím ešte popracovať. Rada cvičím s Maggie jej videá na to určené.

pomocky na cvicenie doma

Veľa ľudí má pri takejto premene nejakú psychickú podporu, manžela, sestru, mamku alebo kamarátku. Mali ste takúto podporu aj vy? Kto bola vaša spriaznená duša 😊?

Ja som mala našťastie až 2 opory.

Prvou bol a stále aj je môj manžel, pretože vždy som si mohla ukradnúť čas len pre seba, mohol prísť akokoľvek unavený, vždy ma podporoval v cvičení a v mojej ceste za spokojnejším ja. Vždy bez frflania zjedol aj zdravé veci, čo som navarila, dokonca mu chutia a chváli si ich, neskutočne mi pomáha. Takisto náš malý syn sa mi stará o pravidelný pohyb, keďže je naozaj aktívne dieťa.

Druhá opora je moja spolubojovníčka Erika Sojková, dlhoročná priateľka, s ktorou sme spolu šli do výzvy, posielali si správy, že už máme odcvičené, čo sme v ten deň jedli, čo budeme variť. Som nesmierne rada, že ich mám.

cvičenie doma s vlastnou váhou pre ženy

Na záver nám prezraďte, ako ste si udržali motiváciu, nevzdali to a dosiahli prekrásne výsledky 😊.

Veľakrát na mňa prišla ťažká chvíľa, vždy ma podporil manžel, Erika, pozrela som si príbehy iných dievčat. Sledujem aj premenu Kyry, ktorá začala v rovnakom období ako ja, pomohli motivujúce príbehy a príspevky. A tiež mám jednu fotku, kde som mala 23 rokov a bola som štíhla. Mám ju uloženú hneď vedľa fotky zo začiatku výzvy a pripomínam si, ako už nikdy nechcem vyzerať a k čomu sa chcem priblížiť.

Teraz, keď sa na moju úžasnú cestu s Fitshakerom pozriem spätne, ľutujem len to, že som nezačala skôr. Ale všetko je, ako má byť, všetko sa pre niečo deje a ja som nesmierne rada, že existuje Fitshaker a ja môžem byť jeho súčasťou. Ak je niekto, kto rozmýšľa, či do toho ísť, určite to treba vyskúšať. Tiež som svojou premenou motivovala pár dievčat v mojom okolí a začali s Fitshakerom cvičiť, sú veľmi spokojné. Všetko sa dá, len treba chcieť.

cvicenie doma plan

Poď pracovať na svojom zdravšom tele s nami, tak ako Miška 💚. Ak chceš ešte viac nakopnúť svoju motiváciu peknými kúskami športového oblečenia, môžeš navštíviť náš e-shop. Uchmatni si ten svoj obľúbený priamo tu 👇😍

kolekcia oblečenia
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.