Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Lucia (- 25 kg): „Centimetre idú stále dolu, takže sa viac spolieham na ne ako na samotnú váhu.“

cvičenie doma

Lucka, prezradíte nám, ako dlho ste už s Fitshakerom a prečo ste sa rozhodli pridať práve k nám 😊?

S Fitshakerom som začala od januára tohto roka, keď som sa prihlásila do Novoročnej výzvy 2023. Na FB mi vyskočilo, že pridaj sa do výzvy, ani neviem, odkiaľ to prišlo, a keďže už dlhodobo bojujem s nadváhou, povedala som si – prečo nie, veď už som vyskúšala všeličo, skúsim aj toto 😊.

Predtým som ako mnohé ženy absolvovala rôzne diéty a obmedzenia v strave, ale nikdy som nejako zvlášť necvičila, naposledy možno na strednej škole na telesnej výchove 😊. Už som v minulosti okrajovo počula o Fitshakeri, ale nikdy som sa o to nijako zvlášť nezaujímala, až na mňa vyskočila táto novoročná výzva.

Toto je, priznám sa, asi najdlhšie, čo sa stravujem zdravšie a dokonca aj cvičím. Predtým som vydržala tak dva-tri mesiace a dosť...

Sama som prekvapená, lebo ja a cvičenie sme sa nemuseli, ani keď som bola v minulosti chudá. Naberať kilá som začala tak nejako po strednej škole, dovtedy som bola štíhla. Potom mi v roku 2011 diagnostikovali ochorenie štítnej žľazy (spomalenie) a už to so mnou šlo viac z kopca. Po narodení dcérky v roku 2016 sa to ešte zhoršilo, začala som naberať kilá, až som sa vyšplhala na váhu 123 kg, čo bol môj strop. To som si povedala dosť.

Prvých 10 kíl som zhodila za tri mesiace zdravším stravovaním len tak svojpomocne už v roku 2021, ale bez cvičenia. Potom som si dala pauzu, lebo veľa jedál mi z toho už nechutilo a nebavilo ma stále si variť dokola to isté.

Nakopla ma až táto Novoročná výzva 2023, kde som začínala na váhe 113 kg a schudla som ďalších 15 kg. Aktuálne vážim 98 kg. Už som sa necítila dobre v mojom veľkom tele, boleli ma kolená, nevládala som behať za dcérkou, a keď som si k nej chcela sadnúť na zem, že sa ideme hrať, už som sa z nej nevedela postaviť. Takže ona je okrem môjho zdravia jeden z hlavných dôvodov, že som sa na seba naštvala a povedala si, že sa v mojom živote musí niečo zmeniť. Teraz sama neverím, že váha ukazuje dvojciferné číslo, lebo to som mala naposledy asi pred 10 rokmi.

cvicenie doma na chudnutie

Máte už za sebou nejaké výzvy a momentálne prebieha Reštart po lete. Zapojili ste sa doň? Ako sú podľa vás vyskladané výzvy? Páčia sa vám 😊?

Áno, mám za sebou Novoročnú výzvu 2023 a Výzvu do plaviek 2023. Prihlásila som sa aj do Reštartu po lete 2023, pretože ešte stále nie som v cieli, aký by som chcela dosiahnuť, čo sa týka váhy a celkovo kondičky a výzoru.

Každá výzva bola jedinečná, či už sa to týka cvičení, alebo výživových poradcov. Páči sa mi, ako si viem zameniť videá, keď nemám práve chuť na to, čo je v danom dni zvolené, alebo si dať ľahšiu/ťažšiu verziu, že môžem cvičiť, kedy chcem, koľko chcem a s akým trénerom mám chuť.

Už som dokonca absolvovala dvakrát tabatu naživo s Matejom Olejárom, keď cvičil v mojom okolí, a bol to nezabudnuteľný zážitok, pretože nikdy predtým by som nepovedala, že to vôbec dokážem udýchať, nieto ešte odcvičiť.

Tam som pochopila, že viem prekonávať samu seba, keď chcem.
cvičenie doma

Povedzte nám o svojich začiatkoch, ako sa pravidelným cvičením zmenila vaša kondícia, nálada a či ste zaznamenali rozdiely na váhe 😊.

Začiatky môjho cvičenia boli dosť náročné, keďže som sa predtým roky nehýbala. Fučala som už po prvých 5 minútach a bol pre mňa problém urobiť správne aj základné cviky a spojiť ruky za chrbtom pri strečingu alebo si sadnúť do tureckého sedu.

Tréneri tie cviky vo videách robili s takou ľahkosťou, bez zadýchania a ja som nadávala svojmu notebooku, keď som cvičila na chodbe, že veď vám sa to ľahko povie, keď tak dobre vyzeráte 😄. Ale jasné, že som nadávala aj na seba, ako je možné, že som to sama so sebou dotiahla až sem, že som na tom takto zle – váhovo aj kondične.

Pravidelným cvičením som si všimla, že časom mi už toto všetko šlo, že zrazu aj kolená menej bolia aj mi tie cviky idú ľahšie, už sa toľko nezadýcham, aj keď mokrá ako myš som po tréningu ešte aj teraz.

Zistila som, že mám zrazu viac energie, a to som predtým bola stále unavená, a aj na váhe sa to odrazilo hneď od začiatku.

Hoci teraz váha stagnuje, centimetre idú stále dolu, takže sa viac spolieham na ne ako na samotnú váhu, aby ma to neodradilo ísť ďalej za svojím cieľom.

stroje na cvičenie doma

Všetkých zaujíma najmä strava, preto sa na to musíme opýtať aj vás. Ako ste upravili stravovanie? Pomohli vám v tom napríklad naše recepty na blogu alebo stravovacie videjká 😊?

Áno, strava, ktorá je strašiakom nás žien – koľko čoho musíme obmedziť, aby sme schudli. U mňa sa to začalo Ivkou Maheľovou, ktorá robila v Novoročnej výzve 2023 výživovú poradkyňu a objednala som si u nej individuálny jedálniček a poradenstvo, plus, samozrejme, recepty z blogu Fitshakera.

Veľa som sa v nich inšpirovala a zistila som, koľko jedál je naozaj chutných a pritom aj zdravých, a už to učím aj muža a dcérku doma. Konečne to nie je o diéte a že toto nesmiem a z tamtoho priberiem.

Neobmedzujem sa toľko v strave. Ja som už predtým zhruba vedela, čo áno a čo nie, keďže som svojpomocne schudla prvých 10 kíl, aj keď som mala ešte veľa medzier. U mňa išlo skôr o to množstvo. V práci, keď sme šli s kolegyňami na obedové menu, mi bolo ľúto nechať niečo na tanieri, lebo veď som si za to zaplatila, tak som to nasilu vždy dojedla. Doma som si naložila poriadnu porciu, a keď dcérka nedojedla, samozrejme, som večne dojedala po nej.

Moja veľká neresť boli čipsy po večeroch pri filme, keď som mala konečne čas na seba. Teraz som sa nastavila na menšie porcie a častejšie za deň, do práce si nosím krabičku a čo nechám, to si zabalím a dojem na večeru. Takže som spokojná, že sa to nevyhodí, plus nič po nikom nedojedám, ani keby čo bolo 😊. A tie čipsy som zrušila úplne.

tipy na cvicenie doma

Na Facebooku máme v skupinke veľmi silnú komunitu – Cvičíme doma s Fitshaker 😊. Ste v nej aj vy? Ako sa v našej skupinke (Fitshaker rodinke) cítite? Cítite podporu, ktorá vás tiež motivuje ísť vpred 😊?

Čo sa týka komunity Fitshakera na FB, to sú jedny úžasné baby, ktoré na sebe makajú.

Mňa najviac inšpirovali tri dievčatá: Kyra Brenčičová, Dominika Hudáková a Daniela Vajsová. Obdivujem ich bojovnosť a vytrvalosť ísť si za svojím, aj keby čo bolo. Že to nevzdávajú a idú si ďalej za svojím cieľom a snom aj cez všetky prekážky a ukazujú mi, že všetko sa dá, keď sa chce.

Tak som si povedala – a prečo nie ja, keď to dokážu ony 😊. Takže za mňa je to super skupina, ktorá ma motivuje nevzdať to, aj keď na každého príde občas kríza a má chuť sa na všetko vykašľať. Ale táto Fitshaker rodinka podrží, podporí a nabije energiou ísť ďalej, a to sa mi páči.

Je iné počuť to od rodiny, aj keď, samozrejme, aj ich podpora je dôležitá, ale inak sa to berie, keď ťa podporujú v podstate cudzie ženy, ktoré sú v tom s tebou a chápu, ako sa cítiš, pretože predtým zažívali to isté, čo teraz ty.
cvičenie doma s vlastnou váhou

Vaša premena je viditeľná na prvý pohľad 😊. Vyzeráte perfektne! Ako na vašu premenu reagovalo okolie?

Ďakujem krásne za milé slová. Keď ma doma objal môj manžel, skonštatoval – láska, ty máš nejaký menší zadok 😊. Dcérka, keď ma objala okolo pása, si zrazu vedela za mojím chrbtom spojiť rúčky, že, maminka, už ťa viem objať 😊. Odvtedy ma meriava podľa toho, ako ma vie objať okolo pása 😊.

Kolegyne si tiež na mne všimli zmeny a reakcie boli rôzne – od otázky, či nie som chorá, keď som tak schudla, až po obdivné pohľady a slová uznania, že som sa na také niečo dala a že to zvládam a stíham popri práci, dieťati a domácnosti a že sa viem takto zaťať.

Mám skvelú rodinu, ktorá ma podporuje, od manžela cez dcérku až po rodičov. Pomáhajú mi, podporujú ma a fandia mi 😊.

program na cvicenie doma

Aké sú vaše fitnes ciele do budúcna 😊?

Ešte mám pred sebou dlhú cestu, som asi v polovici, pretože potrebujem schudnúť aspoň 10 kíl. Viem, že je to beh na dlhé trate, ale ani tie kilá sa na mňa nenabalili za pol roka, takže som si vedomá, že musím ísť na to pomaly a že to pôjde postupne 😊.

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Lucka.

Tešíme sa na teba 😊:

online cvičenie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.