Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Martinka (- 2 kg): „Už prvý týždeň výzvy sa vrátil ten fantastický pocit.“

cvičenie

Martinka sa rozhodla pre vlastnú výzvu. Cvičila len videá s Olinkou, ako zvládala jej tréningy a čo má okrem cvičenia s Fitshakerom ešte rada nám prezradila v rozhovore.

Maťka ako dlho ste už v našej Fitshaker rodinke a čo vás viedlo k tomu sa k nám pridať 😊?

Fitshaker som objavila na Facebooku niekedy v decembri 2021 a hneď som sa prihlásila do Novoročnej výzvy 2022. Chcela som opäť pravidelne cvičiť, keďže behávam, a viem, aký je silový tréning pri behu dôležitý.

Kedysi bola mojou prioritou posilňovňa a tréning s vlastnou váhou, ale narodením dcéry sa to zmenilo.

Kvôli nedostatku času som len behala a posilňovanie mi veľmi chýbalo. Občas som si spravila nejaké drepy, kliky, výpady, skracovačky, ale chýbala tomu nejaká pravidelnosť.

Napriek tomu, že váha sa mi hýbe maximálne + 3kg, aj to je na mne vidieť pri výške 164cm. Fitshaker ma vrátil späť. V neposlednom rade som potrebovala upraviť aj stravu, jedla som dosť nepravidelne.

cvičenie doma plán

Zúčastnili ste sa viacerých výziev, ako ich hodnotíte ako sa vám páčili 😊?

Tento rok som sa opäť prihlásila do novoročnej výzvy. Aj keď som si celý rok držala svoju váhu, v decembri, tesne pred Vianocami, som musela absolvovať menšiu operáciu s 2-týždňovým kľudovým režimom.

K tomu tie Vianoce. Kopec jedla a ja som sa zrazu cítila veľmi zle. Už prvý týždeň výzvy sa vrátil ten fantastický pocit, keď sa človek cíti ľahko a plný energie.

Obidve moje absolvované výzvy hodnotím maximálne pozitívne, človek sa zorientuje a nájde si to svoje, čo mu najviac vyhovuje.

tréning

Vieme že vaša posledná výzva bola o tom, že ste cvičili len s Olinkou. Olinka je, ako ju volajú naše žienky terminátor. Ako sa vám to podarilo a prečo ste sa tak rozhodli 😊?

Olinka bola láska na „prvé cvičenie“. Vždy som mala rada drinu, aj preto radšej behám kopce ako rovinky a toto cvičenie je presne to, čo ja od 30-tich minút cvičenia doma očakávam.

Maximálne úsilie, minimálny čas a maximálne výsledky. Olinku cvičím od minuloročnej novoročnej výzvy, prepla som ju len tento rok v januári, aj to sa priznám, že len kvôli súťaži.

pravidelný tréning

Vaša premena je veľmi pekná a keď ste ju zverejnili v skupine pribudli stovky nadšených reakcií 😊. Videli sme medzi nimi otázku, po akom dlhom čase ste si trúfli na videá s Olinkou a na celú výzvu len s ňou?

A ako sa vlastne zrodil tento nápad 😊?

Ako som spomínala vyššie, hneď od začiatku mi vyhovovala najviac Olinka, práve pre tú drinu.

cvicenie

Máte obľúbených aj iných trénerov? S kým si ešte rada zacvičíte 😊?

Mám rada aj Maťa Olejára a po rokoch energického cvičenia som prišla na chuť pilatesu. Andrejka Peniaková je úžasná a jej pilates je balzam na telo aj dušu.

V novoročnej výzve sa mi veľmi páčil aj pilates s Lenkou Velínskou. Lenka bola špičková aerobiková prezentérka, zažila som ju na mnohých kongresoch a keď som ju videla vo výzve, zmocnila sa ma nostalgia.

Keď mám zlý deň a chcem sa len tak uvoľniť, zapínam aj úžasného Eliera a celý čas sa pri ňom usmievam, a spievam si.

legíny na cvičenie

Veľa žienok kombinuje cvičenie doma s nejakou vonkajšou aktivitou, napríklad beh, turistika alebo bicykel. Máte aj vy rada takúto kombináciu 😊?

Celoročne behám, od jari do jesene korčuľujem, bicyklujem. Manžel je horský sprievodca, tak keď má čas, všetci niekam vyrazíme.

guma na cvičenie

Čo by ste poradili žienkam, ktoré začínajú a po pár minútach, napríklad cvičenia s Olinkou, majú pocit že to nikdy nedokážu odcvičiť celé.

Myslím, že to chce čas a asi je to už aj vyšší level. Ale aj HIIT začína s jednoduchými videami, takže sa dá k tomu postupne dopracovať.

Stále sa dá každý cvik nahradiť jednoduchším a úplne vynechať výskoky, skrátiť opakovania, prípadne série.

A určite sa to bude zlepšovať, len musia mať žienky zvládnutú techniku, aby si neublížili. Olinka to vždy detailne vysvetlí.

formovanie postavy

Poď naskočiť s nami na zdravý a udržateľný životný štýl už počas tohto leta! Máme pre teba skvelý program Fit in 15 min, vďaka ktorému si zacvičíš rýchlo a účinne s našimi trénermi a budeš na seba deň od dňa pyšnejšia! 😊

cvičenie doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.