Všetky

Martinka (- 2 kg): „Už prvý týždeň výzvy sa vrátil ten fantastický pocit.“

4. júl 2023
Veronika Kašická
cvičenie

Martinka sa rozhodla pre vlastnú výzvu. Cvičila len videá s Olinkou, ako zvládala jej tréningy a čo má okrem cvičenia s Fitshakerom ešte rada nám prezradila v rozhovore.

Maťka ako dlho ste už v našej Fitshaker rodinke a čo vás viedlo k tomu sa k nám pridať 😊?

Fitshaker som objavila na Facebooku niekedy v decembri 2021 a hneď som sa prihlásila do Novoročnej výzvy 2022. Chcela som opäť pravidelne cvičiť, keďže behávam, a viem, aký je silový tréning pri behu dôležitý.

Kedysi bola mojou prioritou posilňovňa a tréning s vlastnou váhou, ale narodením dcéry sa to zmenilo.

Kvôli nedostatku času som len behala a posilňovanie mi veľmi chýbalo. Občas som si spravila nejaké drepy, kliky, výpady, skracovačky, ale chýbala tomu nejaká pravidelnosť.

Napriek tomu, že váha sa mi hýbe maximálne + 3kg, aj to je na mne vidieť pri výške 164cm. Fitshaker ma vrátil späť. V neposlednom rade som potrebovala upraviť aj stravu, jedla som dosť nepravidelne.

cvičenie doma plán

Zúčastnili ste sa viacerých výziev, ako ich hodnotíte ako sa vám páčili 😊?

Tento rok som sa opäť prihlásila do novoročnej výzvy. Aj keď som si celý rok držala svoju váhu, v decembri, tesne pred Vianocami, som musela absolvovať menšiu operáciu s 2-týždňovým kľudovým režimom.

K tomu tie Vianoce. Kopec jedla a ja som sa zrazu cítila veľmi zle. Už prvý týždeň výzvy sa vrátil ten fantastický pocit, keď sa človek cíti ľahko a plný energie.

Obidve moje absolvované výzvy hodnotím maximálne pozitívne, človek sa zorientuje a nájde si to svoje, čo mu najviac vyhovuje.

tréning

Vieme že vaša posledná výzva bola o tom, že ste cvičili len s Olinkou. Olinka je, ako ju volajú naše žienky terminátor. Ako sa vám to podarilo a prečo ste sa tak rozhodli 😊?

Olinka bola láska na „prvé cvičenie“. Vždy som mala rada drinu, aj preto radšej behám kopce ako rovinky a toto cvičenie je presne to, čo ja od 30-tich minút cvičenia doma očakávam.

Maximálne úsilie, minimálny čas a maximálne výsledky. Olinku cvičím od minuloročnej novoročnej výzvy, prepla som ju len tento rok v januári, aj to sa priznám, že len kvôli súťaži.

pravidelný tréning

Vaša premena je veľmi pekná a keď ste ju zverejnili v skupine pribudli stovky nadšených reakcií 😊. Videli sme medzi nimi otázku, po akom dlhom čase ste si trúfli na videá s Olinkou a na celú výzvu len s ňou?

A ako sa vlastne zrodil tento nápad 😊?

Ako som spomínala vyššie, hneď od začiatku mi vyhovovala najviac Olinka, práve pre tú drinu.

cvicenie

Máte obľúbených aj iných trénerov? S kým si ešte rada zacvičíte 😊?

Mám rada aj Maťa Olejára a po rokoch energického cvičenia som prišla na chuť pilatesu. Andrejka Peniaková je úžasná a jej pilates je balzam na telo aj dušu.

V novoročnej výzve sa mi veľmi páčil aj pilates s Lenkou Velínskou. Lenka bola špičková aerobiková prezentérka, zažila som ju na mnohých kongresoch a keď som ju videla vo výzve, zmocnila sa ma nostalgia.

Keď mám zlý deň a chcem sa len tak uvoľniť, zapínam aj úžasného Eliera a celý čas sa pri ňom usmievam, a spievam si.

legíny na cvičenie

Veľa žienok kombinuje cvičenie doma s nejakou vonkajšou aktivitou, napríklad beh, turistika alebo bicykel. Máte aj vy rada takúto kombináciu 😊?

Celoročne behám, od jari do jesene korčuľujem, bicyklujem. Manžel je horský sprievodca, tak keď má čas, všetci niekam vyrazíme.

guma na cvičenie

Čo by ste poradili žienkam, ktoré začínajú a po pár minútach, napríklad cvičenia s Olinkou, majú pocit že to nikdy nedokážu odcvičiť celé.

Myslím, že to chce čas a asi je to už aj vyšší level. Ale aj HIIT začína s jednoduchými videami, takže sa dá k tomu postupne dopracovať.

Stále sa dá každý cvik nahradiť jednoduchším a úplne vynechať výskoky, skrátiť opakovania, prípadne série.

A určite sa to bude zlepšovať, len musia mať žienky zvládnutú techniku, aby si neublížili. Olinka to vždy detailne vysvetlí.

formovanie postavy

Poď naskočiť s nami na zdravý a udržateľný životný štýl už počas tohto leta! Máme pre teba skvelý program Fit in 15 min, vďaka ktorému si zacvičíš rýchlo a účinne s našimi trénermi a budeš na seba deň od dňa pyšnejšia! 😊

cvičenie doma
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker
Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Premenypremenafitshaker výzva