Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Veronika (- 60 kg): „Každá jedna žena dokáže aj nemožné, ak to naozaj chce“

premena

Možno sa práve nachádzaš tam kde sa nachádzala Veronika, ručička na váhe ukazuje číslo nad 100 kíl a ty sa naozaj necítiš vo svojom tele dobre. Ak si sa v týchto vetách našla tak bude pre teba tento rozhovor veľkou motiváciou 😊.

Veronika sa z 138 kíl dostala na krásnych 78, vyzerá skvelo, cíti sa skvelo a ako sa jej to poradilo si môžeš prečítat aj ty 😊.

cvicenie

Veronika, musíme začať úplne od začiatku, od momentu kedy ste si povedala, že takto ďalej pokračovať nechcete a čo vás do tohto momentu vlastne priviedlo?

Keby som mala hovoriť o všetkých mojich začiatkoch, budeme tu ešte veľmi dlho.

Začínala som veľmi veľa krát, a ako mnoho iných žien , vždy som si myslela , že na to , aby som schudla musím prestať jesť a začať cvičiť.

CHYBA! Môj začiatok tentoraz posledný začínal už v roku 2020 v septembri kedy som sa dostala na hranicu 130kg a naozaj som sa nemohla sama na seba pozrieť v zrkadle oblečená , nieto ešte vyzlečená.

Mladá žena trpela zatvorená vo veľkom a škaredom tele.

chudnutie

Začiatky sú náročné, bolo to tak aj u vás? Ako si spomínate na to keď ste začala novú životnú cestu s cvičením a zdravým životným štýlom? 😊

No síce píšem, že v septembri 2020 som začínala, no je to trošičku inak, pretože ja som od septembra do januára schudla 17kg , no v januári som zistila že som 4-ty krát tehotná.

A život už v tak veľkom tele bol pre mňa náročný, o to viac to bolo náročné na vývin nového života, čiže veľa som kvôli veľkým problémom v tehotenstve preležala a tým pádom aj pribrala a po pôrode sa moja váha vyšplhala až na 138kg, no celé tehotenstvo som bola odhodlaná, že po pôrode a šestonedelí už viac túto osobu v zrkadle vidieť nechcem, takže deň po krstinách nášho Jonáša 10.10.2021 sa otočil môj život úplne naopak.

Pre mňa v tom čase bolo veľmi namáhavé vydržať vonku s mojimi deťmi či akákoľvek iná aktivita, nemohla som bez problémov a zadýchania vyjsť ani na druhé poschodie v našom dome, nemohla som postojačky ani navariť obed pre moje deti, často som pri tom musela sedieť na stoličke, prechádzka na dlhšiu trať nepripadala do úvahy a to som stále mala pred 30-tkou!

Mojou veľkou váhou trpela celá rodina, pretože s deťmi som nemohla vykonávať bežné detské hry, na kúpalisko som sa hanbila chodiť, a šaty na oslavu a svadby som si musela dávať šiť na mieru, pretože v žiadnom obchode na mňa veci neboli, a to ma ubíjalo ešte viac.

Naozaj som v tej dobe úsmev mala na perách taký falošný, psychika veľmi trpela a ja som sa čím ďalej tým viac utápala v jedle , v prejedaní sa, a často som čakala, kým manžel a deti zaspia a ja som išla vyjedať chladničku 😥.

chudnutie zdrava strava

Ako ste sa dostala k Fitshakeru? Čo vás na nás oslovilo a ako sa vám s nami cvičí?

No ale dostaneme sa k podstate. Ja som naozaj v ten deň, toho 10.10.2021 začala nový život.

A ako veľa z nás, začínala som diétami s pohybom, začínala som úplne hlúpo, objavila som nizkosacharidovu stravu, ktorá sa mi na prvý pohľad páčila, lebo všade boli fotky môžeš jesť klobásky a slaninu keď nebudeš jesť žiadne sacharidy , žiadne zemiaky, múku, ryžu.....

Vydržala som pol roka kde áno, schudla som na úroveň 104kg, ale ja som sa bála zjesť jablko, pretože z neho priberiem.... Až keď mi začali veľmi vypadávať vlasy, tvorili sa škaredé akné na tvári a lámali sa mi nechty a ubúdala energia na cvičenie som pochopila, že toto nemá nič spoločné so zdravým životným štýlom.

V tom období som veľa čítala a objavovala na internete ohľadom zdravej stravy výživy a cvičenia, kým som neobjavila KALORICKÉ TABUĽKY A moja sestra mi neukázala čaro cvičenia doma s FITSHAKER ♥️.

Môžem hrdo povedať, že za celého dodnes už viac ako rok a pol som vo fitness centre bola dokopy asi 10 krát aj to som viac menej trpela, lebo som zabíjala čas cestou tam a naspäť, plus cena permanentky..... A vo FITSHAKER mám všetko na jednom mieste!

Tu som pochopila , že zemiaky mi neublížia do rána ani ryža ma ,,nezabije". Že môžem jesť naozaj všetko s mierou, že si môžem na až musím raz za čas dopriať nejaký cheat day, kedy si doprajem aj trošku mojim obľúbených jedál. A najlepšie na FITSHAKER je to, že nemusím odchádzať od mojich detí cvičiť niekde preč, môžem kľudne celý deň fungovať s nimi a stačí mi buď ráno vstať skôr, čo sa mu veľmi nedarí 😂 alebo ich dať spinkať , a premeniť moju obývačku na fitko a v kľude cvičiť a robiť to pre seba a pre celú moju rodinu.

cvicenie doma na chudnutie

Aká je vaša aktuálna váha, na akej ste začínala a ako dlho vám trvalo dosiahnuť tento cieľ?

Moja aktuálna váha je 78kg, v čase začatia letnej výzvy som mala 80kg.

Začínala som na váhe 138kg a presne rok aj 7 mesiacov, ak to chcete na dni tak 593 😂😂😂 .

pomôcky na cvičenie doma
tipy na cvicenie doma

Jedálniček bude zaujímať veľmi veľa žienok, ako ste upravila stravu? Čo ste nadobro vyškrtla a aké potraviny a jedlá u vás pribudli 😊?

Môj jedálniček som načrtla už trošku vyššie, no poviem o ňom viac. Momentálne jem asi úplne všetko, väčšinou sa stravujem s mojou rodinou, teda čo varím im jem aj ja, občas varím dvojmo no nie je to vôbec problém, pretože jedlá ktoré som si ja veľmi obľúbila sú hotové do pol hodinky.

Jem veľmi veľa ovocia a zeleniny, objavila som kuskus a bulgur, quinou a milujem tofu, bravčové mäso konzumujem veľmi málo, väčšinou ho znamením za kuracie alebo morčacie či rybu.

Napríklad keď máme doma cez víkend trebárs sviečkovú, moji ju majú s bravčovým mäsom a knedlikom, no ja si dám omáčku s kuracím steakom a varenými zemiakmi. Ale občas si doprajem celú pizzu s kamarátkami, aj cheesecake v cukrárni s deťmi.

Snažím sa nájsť tú správnu rovnováhu ako v cvičení tak aj v strave. A hlavne pijem veľmi veľa vody.

cvičenie doma s vlastnou váhou

Ako často a aké tréningy ste cvičila? Cvičila ste aj niektorú z výziev s Fitshakerom?

No keďže moja váha bola veľmi veľká, zo začiatku bola akákoľvek aktivita typu cvičenie pre mňa veľmi náročná, tak som využívala čas obedňajšieho spánku môjho syna na prechádzky.

Ja som veľmi veľa chodila, zo začiatku normálnou chôdzou, keď odišli prvé kilá som pridala do kroku a začala robiť rýchlu chôdzu, a od januára minulého roku mám moje domáce fitko s FITSHAKER a cvičím takmer každý deň.

Buď si večer idem zabehať von, alebo si zapnem akékoľvek cvičebne video z fitshakeru, zbožňujem obzvlášť videá Honzu Kempu a Mateja Olejára, a konečne zvládnem odcvičiť aj Dianku, s odretými ušami aj Olinku 😂.

Plus od februára chodím dva krát do týždňa na jumping. A hlavne snažíme sa každý víkend ako rodina tráviť aktívne prechádzkami, bicyklom alebo vybehneme niekam na turistiku s deťmi.

program na cvicenie doma

Kríza občas doženie naozaj každého, ako ste ju riešila vy? Napríklad keď nastúpila svalovica, chuť vrátiť sa k starým zvykom a podobne? Ako ste to zvládla?

Určite kríza postretne každého, a aj ja som občas veľmi bojovala sama so sebou. No vždy, keď to preženiem, pridám si večer o tréning napríklad naviac a idem ďalej.

Mojou jednou výhodou je, že ja nemám rada sladkosti, okrem jednej arašidovej oplátky a jednej čokoládovej pečate 😂.

Naučila som sa, že čo nie je doma to nezjem, a tak nakupujem domov iba ja. No keď sú Vianoce, alebo nejaká väčšia oslava či svadba, užijem si ten deň so všetkým, čo k tomu patrí, no nezabúdam na pohyb.

Určite nebudem sedieť doma na gauči.

cvicenie doma s cinkami

Podpora okolia je taktiež veľmi dôležitá, kto bol podporou a oporou vám?

U mňa som začínala veľmi potichu, okrem mojej najbližšej rodiny nikto nevedel, že som začala so zmenou, pretože som sa bála sklamania.

Najväčšou oporou mi bol môj manžel, ktorý vždy, keď som si chcela večer zacvičiť , alebo ísť na prechádzku, dnes už na večerný beh, vždy večer uložil deti spinkať.

Neskutočne som mu vďačná za to, že má miloval aj keď som mala 138kg a miluje ma aj dnes, mám pocit že dnes je to o niečo viac 😉.

Určite ďakujem celej mojej rodine, ktorá ma nikdy nenútila jesť niečo z čo som nechcela a vždy mali a majú pochopenie pre to, čo momentálne robím.

Veľmi ďakujem nádej Ľubici za veľkú podporu ♥️ a mojej sestre Kataríne, ktorá mi ukázala FITSHAKER.

cvicenie doma brucho

Ak by ste si spomenula na svoje staré ja, povedzte nám ako sa cítite teraz oproti minulosti? Čo sa okrem váhy zmenilo?

Vždy, keď vidím moje staré fotky z čias, keď som bola morbídne obézna nechápem, ako som mohla dovoliť nechať to zájsť až tak ďaleko, a vždy mi je smutno , keď si spomeniem, o čo všetko som za tie roky prišla.

V tom čase som len žila zo dňa na deň sklamaná sama zo seba, nervózna z toho, že nič nevládzem. Veľmi by som chcela občas vrátiť čas a užiť si tie roky ešte raz ale v tomto novom tele....

Často hovorím, že mne sa 30-tymi narodeninami začal nový zdravší život. A najviac si užívam to, že mi už nemôžu v obchodoch s oblečením povedať, že som mimo konfekčnú veľkosť 🥰.

Momentálne nosím veľkosť M a asi po 12 rokoch som si opäť kúpila krásne sukne, šortky a obtiahnuté šaty, a je to nádherný pocit páčiť sa sama sebe. Síce som rozmýšľala už dlhší čas, či uverejním moju premenu, pretože viem, že reakcie budú všelijaké, ale ak by to malo pomôcť len jednej žienke, ktorá by mohla začať žiť naplno, tak budem šťastná.

cvičenie doma chudnutie
efektivne cvicenie doma

Čo by ste poradila žienkam ktoré sa chcú pustiť na rovnakú cestu ako vy ale boja sa že zlyhajú alebo že to nedokážu.

Nikto z nás nevie, čo všetko dokáže dovtedy, kým to neskúsi. A naozaj, každá jedna žena dokáže aj nemožné, ak to naozaj chce.

Každá z nás, ktorá už zažila to nádherné obdobie v živote ženy a stala sa matkou vie, že telo je schopné dokázať neuveriteľné veci ❤️.

A tak si myslím, a prajem všetkým žienkam, maminkám aj nemaminkám aby nezabúdali na to, že sú aj ženy, cítili sa krásne a išli za svojimi snami. A vždy keď budú mať pocit, že všetko ide proti nim, nech si spomenú, že aj lietadlá letia proti vetru ❤️.

cvicenie doma zeny

Už 4.9. štartujeme s výzvou Reštart po lete ! Poď sa pridať a vyformuj svoju postavu snov. Bude to spoločná, energiou nabitá jazda, ktorá ťa zaručene bude baviť. Už sa na teba tešíme ❤️!

cvičenie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.