Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Miška (-5 kg): „Už tento úbytok vidieť na oblečení, ktoré mi je teraz voľné.“

chudnutie po 40

Skvelé čítanie na teplý letný večer na teraske. Motivujúci rozhovor s Miškou, ktorý určite nakopne aj teba.

Miška, vaša premena je úžasná, veľmi vám to pristane, vyzeráte naozaj skvelo 😊. Ako sa cítite v novom ja 😊?

V prvom rade vďaka za tento postreh. Napĺňa ma radosťou, že to celé malo a má zmysel. Každé jedno ocenenie mi robí veľkú radosť a dáva silu kráčať ďalej, pretože si uvedomujem, že je to stále ešte len začiatok. Rada by som došla úplne do cieľa. A tým je pre mňa váhový úbytok 10 kíl.

Cítim sa však výborne. Som skutočne rada, že som sa na to dala. Vďaka Fitshakeru a perfektnému načasovaniu nielen cvičebných videí, ale hlavne videí o strave a motivácii od Marka Dzirasu sa tá moja premena stala skutočnou. Mark ma výborne sprevádzal na tejto ceste a vrele to odporúčam každému.

Fitshaker to opäť vyšperkoval na jednotku s hviezdičkou. Povzbudzujem každú jednu z vás nielen do rozhodnutia, ale hlavne, aby ste vytrvali, lebo ten POCIT fakt STOJÍ ZA TO.

Všimlo si vašu premenu aj okolie 😊?

Áno, niektorí si to všimli. Aj keď ten úbytok váhy ešte nie je taký veľký, aby to bilo do očí, ale ľudia reagovali.

Hlavne moje deti sú úžasné, keď mi povedia: „Mami, ty si ale dobre schudla z toho brucha.“ To ma tak poteší, lebo viem, že je to úprimné a vidia to.

ako zhodit brucho

Čo pre vás znamená odcvičiť si videjko z kalendára? Je to čas pre vás, keď si dobijete baterky? Nabudíte sa dobrou náladou a urobíte niečo pre seba 😊?

Cvičiť je pre mňa už úplná samozrejmosť.

Cvičiť je pre mňa už úplná samozrejmosť. Prídu aj dni, keď sa človeku nechce, ale uvedomujem si, že len čo by ich bolo viac, cvičenie sa stane mŕtvym a ja budem unavená a bez energie.

Cvičila som poctivo každé ráno ešte pred prácou vzhľadom na to, že mi to môj pohyblivý pracovný čas dovoľuje, a to bolo pre mňa úplne fantastické.

Zapnúť si ráno Fitshaker, keď slnko ešte len vychádza, bola veľká radosť. Dodalo mi to veľa sily a energie na celý deň. Dokonca som si všimla, že záťažové situácie som zvládala s oveľa väčším prehľadom a ľahkosťou. Mala som stále dobrú náladu.

Milujem tú cvičebnú rozmanitosť videí, ktoré mi Fitshaker každý deň ponúkol. Vždy som cvičila s niekým iným a stále ma tam dakto v tých videách rozosmial.

Inak každý sme si obľúbili iných trénerov. Moje deti milovali Honzu, na ktorého som sa ja až tak veľmi netešila, a tak sa stávalo, že som sa s nimi dohadovala, že teraz si prepnem na iného cvičiaceho. Toto mi však nikdy neprešlo a bavila som sa na nich, ako sa ony bavia na ňom.

premena

Strava je veľmi dôležitá, ako ste ju upravili počas výzvy vy? Pomohli vám k tomu aj stravovacie videá 😊?

Strava je skutočne základ všetkého. Samozrejme, viem, čo by som jesť nemala, a tak som sladkosti vylúčila úplne.

Stravovala som sa presne podľa výživových usmernení Ivky. Veľmi sa mi páčil jej spôsob vysvetlenia aj tipy na jednotlivé potraviny, ktoré nám odporúčala vo videách. Vždy som dodržiavala presne to, čo odporučila.

Jedla som 3x za deň a každé jedno jedlo obsahovalo bielkoviny, sacharidy a veľa zeleniny.

Do svojej obľúbenej raňajkovej ovsenej kaše som si začala dávať lyžičku hrudkového tvarohu kvôli bielkovinám a našla som tak fantastickú obmenu jedla, ktoré mi teraz chutí ešte viac a dokonca všetkým, komu ho pripravím.

Takže aj touto cestou – vďaka, IVKA, za tvoje vedenie stravovacími princípmi, ktoré sa mi stali návykom. Odporúčam všetkým dámam pozrieť si jej videá a začať sa nimi aj riadiť.

Miška, všetkých nás veľmi zaujímajú čísla, keďže vaša premena je naozaj krásna. Prezradíte nám, koľko kíl sa vám podarilo schudnúť 😊?

Tak za tých tuším 9 týždňov sa mi podarilo zhodiť 5 kíl. Ono to nie je veľa, ale pre mňa ani málo. Samozrejme, potrebujem zhodiť oveľa viac, ale už tento úbytok vidieť na oblečení, ktoré mi je teraz voľné alebo niektoré aj veľké, a to je úžasný pocit.

Môžem povedať, že keby som bola v stravovaní 100 % striktná, mohlo to byť ešte viac.

Som však vďačná, že je to tých 5 kíl, lebo ma to neuveriteľne naštartovalo pokračovať ďalej a nevzdať to. Pred výzvou som sa totiž rútila úplne opačným smerom. Som rada, že sa mi ho vďaka výzve Fitshakera podarilo zvrtnúť

ako rychlo schudnut
ako schudnúť z brucha

Čo vás najviac motivuje a dodáva vám silu a odhodlanie v dňoch, keď by ste to chceli vzdať? Nastali vôbec takéto chvíle 😊?

Boli to určite moje deti a Markove videá.

Moje deti boli úžasné, lebo ony ma od samého začiatku podporovali v tom, či cvičím a ako sa stravujem. Boli taký môj lakmusový papierik. Fakt boli skvelé, lebo tým, ako mi verili, ma motivovali vydržať a nevzdať to.

Milujú pohyb a tak často po obede, keď som si zapínala druhé cvičebné video, cvičili so mnou. Alebo so mnou cvičili cez víkend. Takže sme cez Fitshaker kúpili 2 expandery navyše , aby sme mohli cvičiť všetci traja súčasne. Máme všetky farby. Stávalo sa totiž, že sme sa „vadili“, kto bude cvičiť s expanderom.

No a v hlave mi bežali Markove vety. Úplne TOP bolo porovnanie The bigger is Price, the bigger is Prize. Cena a ocenenie. Je to niečo v tom zmysle, že keď vidíš, aké ocenenie na konci môžeš získať, si za to ochotný zaplatiť aj cenu, ktorá je primerane veľká tomu, čo získaš.

Ja som si tam hneď dosadila to, čo získam, a tak som šla a bola ochotná tomu všetko podriadiť a prekonať aj lenivosť či únavu. Pretože cena, ktorú som chcela získať, bola pre mňa veľká. Nové telo, výborný pocit zo seba, spokojnosť so sebou, vyžarovanie spokojnosti a sebalásky.

Miška, skončilo sa to pre vás touto výzvou alebo s nami pokračujete ďalej 😊?

Určite sa to novoročnou výzvou neskončilo. Práve naopak. Tento výsledok a výhra k tomu ešte viac podporili moju túžbu dôjsť do cieľa môjho váhového sna. Takže pokračujem ďalej. Cvičím nielen cez Fitshaker, ale chodím aj na fly fit, SM-system a robím Nordic Walking. Teraz som si obľúbila videá so Zuzkou Light.

Čiže pohyb je mojou súčasťou. To, na čom potrebujem ešte viac popracovať, je strava. Jednoznačne to, aby som nevyjedala medzi jedlami, ale dodržala tri jedlá denne, pretože vidím, že to funguje a najviac vyhovuje aj môjmu telu.

Cvičiť môžeš aj v lete. Ak radšej tráviš čas vonku pri športových aktivitách, ako bicykel, korčule, plávanie a iné, doplň si tento pohyb krátkymi 15-minútovými cvičeniami. Radi ti s tým pomôžeme v programe Fit in 15 min.

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.