Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Geniálny 5-minútový workout doma, ak sa chceš zbaviť tuku na bruchu

zbaviť tuku na bruchu
Dnes ti s Diankou ukážeme síce len dva, ale zato naozaj účinné cviky na tvoje krásne bruško. Ich výhodou je, že budeme pri nich ležať, no zaručujeme, že bruško ťa bude pekne páliť a s pravidelným vykonávaním týchto cvikov sa stopercentne objavia želané výsledky :-). Vyskúšaš aj ty tento 5-minútový workout na doma?

Priprav si karimatku a pohodlne si ľahni na chrbát.

# 1: Skracovačky

Prvým cvikom budú skracovačky s vystretými nohami
Nohy zdvihneme kolmo ku stropu, zaflexujeme chodidlá a ruky predpažíme. S použitím bruška dvíhame lopatky zo zeme a snažíme sa dotknúť chodidiel. So zdvihom nahor bude výdych a smerom dole nádych. Dôležité je nevykonávať tento pohyb švihom, ale naozaj nechať brušné svalstvo, nech tento pohyb vykoná.
cviky na formovanie brucha
 
Tento cvik môžeš jednoducho obmieňať aj tak, že ruky pôjdu do strán, pravá ruka sa dotkne ľavého chodidla a naopak. Zapojíš tak aj šikmé brušné svaly.
ako schudnut brucho

# 2: Dvíhanie nôh v ľahu

Uisti sa, že máš spodnú časť chrbta zatlačenú do podložky tak, aby medzi krížami a podložkou nebola žiadna medzierka. Ruky sú voľne na zemi, hneď vedľa zadku, a s výdychom pomaly spúšťaj nohy smerom na zem, avšak len do takého bodu, aby spodný chrbátik ostal „prilepený“ na zemi. Následne s nádychom vráť nohy nahor a s výdychom opäť spúšťaj dole. Čím pomalšie budeš nohy spúšťať, tým viac budú brušné svaly zaberať :-).
Mysli, prosím, na to, že po celý čas musí byť kompletne celý chrbátik prilepený na podložke.
Týmto cvikom sa zavďačíme aj nášmu spodnému brušku, kde sa nám zvykne ukladať väčšina prebytočného tuku.
cviky na spevnenie brucha
 
Odporúčame ti zacvičiť si tieto cviky v 4 opakovaniach po 30 sekúnd. Budeš tak mať rýchly, cca 5-minútový tréning. Po každom opakovaní si môžeš dať niekoľkosekundovú pauzu, pritiahnuť kolená k hrudníku a bruško si príjemne uvoľniť. 
Tento rýchly, cca 5-minútový tréning, si môžeš zaradiť napr. po svojom bežnom tréningu. Nezabúdaj, že pri chudnutí či formovaní postavy je dôležité nielen pravidelné cvičenie, ale aj zdravý vyvážený jedálniček.
 
Už vieš, čo nás čaká, pusti si video a poď si tento krátky tréning na brucho odcvičiť s nami hneď teraz. Dobre si zacvič :-)!

S trénerkou Di si môžeš online zacvičiť v našom fitku vo viacerých programoch, odporúčame Výzvu do plaviek 2023:

cvičenie na brucho
Fotka autora
Baja Amarante
Redaktorka vo Fitshakeri

Som maminou 2 malých drobcov a aj popri starostlivosti o nich je cvičenie a zdravý životný štýl mojou najväčšou láskou. Aj z tohto dôvodu som absolvovala trénersky kurz- Fitnes tréner pre I. kvalifikačný stupeň a zároveň špecializovaný kurz ako poradca pre výživu v športe a klinickú dietetiku, zameraný okrem iného aj na tvorbu a návrhy stravovacích jedálničkov :-). Milujem kvalitné domáce potraviny a zo všetkého najradšej rada varím polievky, pripravujem smoothies, zdravé koláče a domáce limonády :-).

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.