Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Obohať cviky na brucho o tento od Zuzky Light - VIDEOTRÉNING vo vnútri

cviky na brucho

Dochádzajú ti nápady na cviky na brucho? Čo tak dať si cvik, s ktorým precvičíš komplet všetky brušné svaly? Zamakajú i bočné brušné svaly či hlboký stabilizačný systém (core). Zacvič si ho so Zuzkou Light - jednou z najpopulárnejších fitness tréneriek sveta. Ale pozor, tento cvik je určený pre pokročilejších, ktorým nerobí problém cvik doska (plank). Ak medzi nich patríš, poď na to! :-)Tento cvik má domácky názov “Žaba na doske”. Dobre chápeš, bude zložený:
1.) Z dosky (planku),
2.) z bočnej dosky (aby sme zapojili i bočné brušné svaly),
3.) a zo “žaby”.
Čiže cvik 3 v 1.
cviky na brucho
 

Ako cvičiť tento cvik?


  1. Začíname v pozícií doska. Dlane máme pod ramenami, odtláčame sa dlaňami od podložky. Hlava v predĺžení chrbtice, nepadá nadol. Nohy máme vystreté, chodidlá takmer spojené, stiahnuté bruško i sedacie svaly.


 

  1. Z polohy dosky ideme do bočnej dosky, v ktorej si dáme ruku za hlavu a pritiahneme koleno. Pozor, boky ťaháme nahor, nepadajú nám v bočnej doske dole, opäť máme stiahnuté brušné svaly a s priťahovaním kolena sa snažíme udržať rovnováhu.


 

  1. Z bočnej dosky ideme späť do dosky a následne skočíme chodidlami vpred tak, že chodidlá nepoložíme na zem (stojíme na špičkách) a kolenami sa jemne dotýkame lakťov. Následne odskočíme späť do dosky.


ako schudnúť z brucha
 

Ako pri cviku dýchať?

V pozícií doska sa nadýchneme, pri príťahu kolena vydýchneme. V polohe doska sa nadýchneme a v skoku do žaby vydýchneme. Ak ti toto dýchanie robí problémy, dýchaj voľne, určite však nezadržiavaj dych.


 

Koľko opakovaní cvičiť?

Môžeš začať s ôsmimi opakovaniami a postupne pridať i viac. Je to úžasný funkčný cvik, ktorý môžeš cvičiť v rámci svojho tréningu na bruško, alebo ho zaradiť do svojho intervalového tréningu.


 

Chceš cvičiť so Zuzkou Light?

Teraz sa podrž! Táto celosvetová hviezda natočila exkluzívne pre nás cvičebné videá a od polovice septembra si s ňou môžeš zacvičiť aj na Fitshakeri! Videá sú v češtine a nie sú určené pre ľudí, ktorí sa boja kvapiek potu, svalovky, či efektívneho spaľovania za krátky čas. Máš sa rozhodne na čo tešiť!


A teraz si zober podložku, zahrej sa a poď si zacvičiť Žabu na doske so Zuzkou. Maj krásny spokojnosťou zo seba naplnený deň! :-)


So Zuzkou Light si môžeš zacvičiť aj v našom novom programe 21-dňová cesta za krásnym bruškom. Tak poď do toho!

cvicenie doma
 
Chceš začať radšej najprv niečím pre začiatočníkov? 
Cviky na posilnenie CORE tela od trénera Jakuba
Cviky na brucho od trénerky Jany Earl + VIDEONÁVOD
Účinné cviky na bruško s trénerkou Saškou
Cviky na brucho od trénerky Maggie, ktorú poznáš z programu SixPack
Fotka autora
Lucia Švaral
Spoluzakladateľka Fitshakera

Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.