Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Barborka (-25 kg): „Momentálne každým týždňom vyťahujem zo skrine menšie a menšie veci.“

Neuveriteľne energická a usmievavá osôbka. Presne takto by som charakterizovala Barborku. Určite ju poznáte ako skvelú motivátorku, ktorá vás v komentároch stále povzbudzuje a podporuje 😊. A takto som Barborku objavila aj ja. Všimla som si, ako motivuje ďalšie ženy, aby sa nevzdávali a vo svojej premene vytrvali. Poď načerpať aj ty troška energie a začítaj sa do tohto skvelého rozhovoru 😊.

Barborka, hneď na začiatok musím povedať, že z vás ide neuveriteľná energia. Skvelé je, že touto energiou motivujete aj ďalšie ženy k lepším výkonom a hlavne, aby to nevzdali, ale pokračovali ďalej. Odkiaľ tú energiu beriete? Dáva vám ju cvičenie, alebo ste takáto odjakživa 😊?

Ďakujem veľmi pekne. Moja energia určite súvisí so zmenou stravy a s pridaním pravidelného pohybu. Cítim sa oveľa lepšie bez ťažkých jedál a hlavne bez prejedania sa. Som šťastná, mám dve zdravé a šťastné deti a skvelého priateľa, ktorý ma podporuje a pomáha mi či už s domácnosťou, s deťmi, ale aj s cestou k zdravej životospráve a pravidelnému športu.
Momentálne som aj napriek ťažkej dobe spokojná v osobnom živote, a to je pre pohodu a energiu asi najviac.

ako schudnut
 

Novoročná výzva sa dostala na koniec. Ako sa vám páčila a aký úspech vám priniesla? Koľko kíl sa vám počas nej podarilo schudnúť?

Novoročnou výzvou som absolútne nadšená. Ďakujem za možnosť cvičiť z detskej izby a ešte aj chudnúť. Táto výzva mi určite dala veľa. Hlavne pravidelný pohyb, ktorý, verím, už zostane súčasťou môjho života. Neskutočne ma bavia videá Mateja a jeho tabaty a všetky HIIT-ka v sobotu. Každý deň sa teším na nové cvičko, čakám, kým priateľ príde z práce, aby postrážil deti a ja som sa mohla naplno polhodinu venovať sebe a svojej ceste k zdravšiemu životnému štýlu.
Keď som s výzvou začínala, povedala som si, že toto je posledná šanca, ako sa znova nakopnúť a schudnúť vytúžené kilá do našej svadby, ktorá  by sa mala konať v lete tento rok. S výzvou som začínala už o 16 kíl ľahšia, a teda s váhou 99,5 kg. Hoci sa už novoročná výzva blíži ku koncu, som si istá, že s Fitshakerom budem pokračovať aj naďalej. Takisto som vďačná za super baby v našej FB skupine, kde sa navzájom každý deň podporujeme a motivujeme. Pozdravujem vás, slečny Fitshaker-karky 😊, a ďakujem aj vám za milé a povzbudivé slová, držím vám všetkým palce, aby ste pokračovali aj naďalej a boli so sebou spokojné. S novoročnou výzvou som začala na váhe 99,5 kg a momentálne mi váha ukazuje 90 kg. (Hádam to do konca zmeníme na 89 😊.)
ako schudnúť
 

Výzva dokáže človeka zmeniť aj inak ako len úbytkom kíl. Ako sa cítite teraz, či už psychicky, alebo fyzicky, oproti obdobiu, keď ste sa rozhodli, že so svojím telom idete niečo urobiť?

Momentálne sa cítim najlepšie, ako sa dá. S výzvou mám pravidelný pohyb a „vypnutie“ od domácich prác a rodinných záležitostí. Mám neskutočnú podporu od muža aj staršej dcérky a na neposlednom mieste aj od super kamošiek. Cítim sa zdravšia a naozaj plná energie.
Keď som sa rozhodla, že od 1. 6. 2020 idem so sebou niečo robiť (s váhou 115 kg), nevedela som si predstaviť, že by som mohla schudnúť 25 kg (k dnešnému dňu). A teraz? Je to dole, a keby som to dokázala, skáčem dva metre do výšky. Hoci ešte stále nemám váhu, s ktorou by som bola spokojná, a viem, že ma čaká veľa práce a sebadisciplíny. Chcela by som schudnúť ešte určite minimálne 20 kíl.
 
ako schudnem
 

Občas nastane situácia, keď nevieme, ako ďalej, váha stojí, nehýbe sa smerom dole. To dokáže zamávať s náladou a cvičenie a zdravá strava idú bokom. Ako tieto situácie zvládate vy? Vedeli by ste poradiť ďalším žienkam, ako to zvládnuť a neopustiť sa 😊?

Tak zvládam aj nezvládam. Keď sa cítim naozaj demotivujúco, jediné, čo ma zachráni, je jedlo, na ktoré mám chuť. Napr. pizza alebo dobrý hamburger. Nie je to často, ale občas treba vypnúť a počúvať svoje telo. Riadim sa jednou múdrou vetou, ktorá znie: Tak ako z jedného zdravého jedla neschudneš, tak z jedného nezdravého jedla nepriberieš. Ale základ je mať to v hlave nastavené a vedieť, kvôli čomu to robím.
Veľmi mi pomáha, keď myslím na svoj cieľ a vidím, že každým dňom, týždňom, mesiacom sa k tomu približujem, niekedy rýchlejšie, niekedy pomalšie, ale to je v poriadku. Tie kilá som tiež nepribrala za dva týždne a ani nemôžem chcieť, aby za dva týždne zmizli. A keď si občas dám niečo nezdravé, nič sa nedeje. Každé ráno je možnosť začať odznovu.
dieta na chudnutie
 

Ako vyzerá váš jedálniček? Jedávate ako predtým, alebo ste upravili aj stravu a dávate si pozor na to, čo si dáte na tanier?

Keď som 1. 6. začala, bola som necelých 5 mesiacov po druhom pôrode, a keďže som dcéru dojčila a stále ju dojčím, nechcela som skúšať žiadne „spaľovače“ tukov, žiadny zázračný detox ani kávu. Sadla som si na internet a našla som jednu super krabičkovú diétu. Jedlo mi doniesli vždy deň vopred a v týždni som sa stravovala výlučne týmto jedlom. Mala som 5 jedál denne, chuťovo vynikajúce, a necítila som hlad. Váha išla rýchlo dole a to bolo dosť motivujúce. Prvých 15 kg som schudla iba zmeneným jedálničkom.
Cvičiť s Fitshakerom som začala od októbra 2020. Po ukončení tejto „diéty“ som sa stravovala podľa seba. Dodržujem 5 jedál denne a vynechala som sladené nápoje, slané pochutiny, pečivo a bielu múku, prílohy som vymenila za zdravšie alternatívy, ako sú bulgur, kuskus a pod. Pridala som do jedálnička viac zeleniny, ovocia a strukovín, ubrala som v jedlách mäso, ktoré nahradzujem inými surovinami.
Veľmi odporúčam jedlo si variť vopred a krabičkovať, mne osobne spomínaná „diéta“ pomohla a nasmerovala ma na veľkosť porcií a čo cez deň jesť.
Môj deň vyzerá asi takto: Raňajky: ovsená kaša s kokosovým mliekom a ovocím. Desiata: ovocie s deťmi. Obed: tempeh na šťave s hubami a so zeleninou a bulgur. Olovrant: čierne pečivo alebo suchár s hummusom a so zeleninou. Večera: hemendex, omeleta so zeleninou.
Nestravujem sa na základe žiadnych tabuliek, proste si dám to, na čo mám chuť. Snažím sa dodržiavať, aby som ovocie jedla hlavne doobeda a ku každému jedlu si dala kopec zeleniny.
ako začať chudnúť
 

Aký je váš obľúbený typ pohybu? Máte rada tabatu, HIIT alebo sa dokonalo uvoľníte pri pilatese?

Keďže som roky chodievala na thajský box do Bratislavskej boxerne, kde teda tréningy boli vždy brutálne pod vedením super trénerov a trénerky, určite najviac obľubujem tabatu a HIIT-ko. Joga a pilates mi zatiaľ nič nehovoria.
 

Kto si ako prvý všimol vašu premenu? Veľmi vám to totiž pristane a vidno to hlavne na výraze tváre. Kedy ste si to, že sa vám mení telo, všimli vy 😊?

Prvú zmenu si určite všimol môj priateľ, keďže teraz sa veľmi s ľuďmi nestretávame. Ja som si to uvedomila pri oblečení, momentálne každým týždňom vyťahujem zo skrine menšie a menšie veci. Z toho sa veľmi teším a je to neskutočná motivácia pokračovať.
 

Niekedy je najťažšie práve začať. Ako vyzeral váš začiatok, ten deň, keď ste si povedali − idem na to? Čo by ste poradili práve tým ženám, ktoré začať nevedia alebo sa stále na niečo vyhovoria?

Ja som mala a stále mám veľkú motiváciu, a to je svadba s priateľom, ktorá by sa mala konať tento rok v lete. Deň, keď sme sa zasnúbili, bol spúšťač a vtedy som si povedala, že musím so sebou niečo robiť. V neposlednom rade som sa so 115 kilami necítila zrovna najpohodlnejšie ani pri obyčajných aktivitách s deťmi. A keďže tu chcem byť pre ne a priateľa čo najdlhšie, musela som pre to niečo začať robiť.
Upravilo sa mi aj zdravie, a to mám len 25 kg dole, takže určite to za to stojí.

Poradila by som asi toľko, aby nečakali a pustili sa do toho teraz, nie v pondelok, ale hneď. Som jasný dôkaz, že to ide, ak má človek pevnú vôľu a cieľ. Bez hladovky a bez zničenia sa, keďže cvičenia s Fitshakerom sú prispôsobené aj začiatočníčkam a je tam naozaj veľký výber cvičení, kde si každá nájde to svoje. Ja som pred výzvou cvičila tabatu s Matejom a zostávam mu verná aj po novoročnej výzve.
účinné chudnutie
Ďakujem veľmi pekne za možnosť spraviť s vami rozhovor, je to pre mňa motivácia nevzdať sa a pokračovať. Ak môj príbeh pomôže čo i len jednej žene, budem nesmierne rada.
 
Ak aj ty začínaš na vyššej váhe, alebo jednoducho s cvičením ešte len začínaš, vyskúšaj náš program StartPack, ktorý je namixovaný z ľahších a mierne náročných tréningov tak, aby si postupne nabrala kondičku a mohla sa časom pustiť aj do spomínaných cvičení akými je napr. HIIT:
ako zacat s chudnutim
 
Presvedč sa sama, že aj z vyššej váhy dokážeš prácou na sebe schudnúť:
Ako začať s chudnutím? Takýto postup zvolila Katka, ktorá za rok schudla 40 kg
Valika (-24 kg): „Už mi netreba veľkosť L/XL, ale S.“
Silvia (-15 kg): „Na začiatku výzvy som si spravila fotky, ako už nikdy nechcem vyzerať.“
Silvia (-19 kg): „Môjmu starému ja by som odkázala, nech sa už nikdy v živote nevracia.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.