Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Alenka: „Skladba výzvy bola úžasná a to sa prenieslo nielen do môjho spôsobu cvičenia, ale aj do môjho pohľadu na život“

joga

poznámka redakcie: fotografie v tomto článku sú ilustračné

Alenka, začneme najjednoduchšou otázočkou – ako sa vám páčila výzva Harmónia tela a duše 2023 😊?

Odpoviem najjednoduchšie, ale pravdivo – úžasne! Úžasne! Úžasne!

Čo hovoríte na výber hostí a tém? Páčili sa vám rozhovory? Čo vám dali 😊?

Vami pozvaní hostia boli pre mňa neznámi, rada som ich prostredníctvom vás spoznala a niečo som si od nich aj napozerala.

Najviac sa mi však páčili témy výživových poradcov. Myslela som si, že mám o strave naštudované už dosť, viem, kedy si môžem dovoliť zhrešiť, ale keď som si vypočula Ivanku Maheľovú, ako prirodzene rozprávala o potravinách, ako zdravo nakupovať, motivovala ma pri nákupoch fakt rozmýšľať, či si kúpim len predpečené pečivo alebo úžasný kváskový žitný chlieb. A fakt má pravdu.

Ďakujem jej za ľudský prístup vo videách, zrozumiteľnosť vysvetlenia a hlavne za super tipy na stravovanie. Ďakujem!

Cvičenie jogy a pilatesu patrí neodmysliteľne k harmonickej výzve. Ako sa vám cvičilo? Zlepšili ste sa počas výzvy v niektorých cvikoch alebo polohách?

Pri tejto otázke sa mi zavlnili kútiky úst do úsmevu. Joga, pilates a ja sme neboli kamaráti. Mala som syndróm každej ženy, ktorá začala cvičiť s cieľom za dva dni mať o 20 kg menej. Tiež som si myslela, nie, bola som presvedčená, že pokiaľ pri cvičení zo mňa neleje pot, „necvičím“ poriadne. Ale také cvičenie ma veľmi bolelo.

Tak som sa zo zvedavosti zapojila do harmonickej výzvy. Nechápala som, ako môže niekto urobiť bojovníka 1 a bojovníka 2, ešte mu tak hovoriť, keď u mňa to bol jednoznačne tanečník bez rovnováhy. Nechápala som, ako niekto zvládne všetky tie polohy a figúry, ktoré robili Andrejka a Nikolka v joge. A potom Lenička v pilatese pri náročných cvikoch štebotala slovíčka „báječné“ a „úžasné“ a ja som bola zamotaná v nejakých gumových popruhoch a padala som z overballu.

Nevzdala som to, bola to „výzva“, po nejakom čase, proste nejakým lusknutím prstov, moje telo stuhnuté ako štolverk povolilo. Z tanečníkov sú naozaj bojovníčky, pilates mi krásne uvoľnil celé telo, narovnal chrbát, spevnil core tela, mám ladnejšiu a ľahšiu chôdzu a žiadne zadýchanie sa pri vychádzaní na štvrté poschodie. Či som sa zlepšila? Expandovala!!! A za to skutočne ďakujem len tomu, že som počúvla Andrejku, Nikolku, Leničku, aký cvik mám cvičiť, ako ho mám robiť, prečo to mám robiť tak a nie inak. A hlavne to „dýchaj“ mi neuveriteľne pomohlo nielen s dychom ako takým, ale aj v náročných situáciách. Verte mi, upokojenie mysle dýchaním robí zázraky.

Joga, pilates a ja sme neboli kamaráti, ale teraz som jogovo-pilatesová kráľovná!

Bola to vaša prvá harmonická výzva? Pridali by ste sa o rok aj do ďalšej 😊?

Áno a áno, pridám sa. Už teraz sa veľmi teším.

Pre koho myslíte, že je takáto výzva vhodná? Komu by ste ju odporučili 😊?

Jednoznačne je táto výzva vhodná pre všetky dámy a všetkých pánov, ktorí chcú začať cvičiť.

Joga a pilates by mala byť výzva číslo jeden, aby si každý najskôr uvedomil svoje telo, pripravil svaly, nadobudol určitý pocit sebaistoty, že chce svoje telo krásne, pevné, a mal čistú myseľ. So spevneným telom a svalstvom mnohí predídu frustrácii z toho, ak nebudú v iných výzvach zvládať niektoré cviky alebo ich zradí vlastný dych. Čistá myseľ so správnym dýchaním ich nezradí a budú sa tešiť na každodenné cvičenie. U mňa to tak funguje.

Pomohla vám výzva v tomto predvianočnom období naladiť sa do tej správnej pohody a atmosféry 😊?

Myslíte byť veselá od rána a tešiť sa na poobedie nielen na výzvy od FITSHAKERA? Tak to jednoznačne áno! Skladba výzvy bola úžasná a to sa prenieslo nielen do môjho spôsobu cvičenia, ale aj do môjho pohľadu na život. A za to vám veľmi, veľmi, veľmi pekne ďakujem!

O malú chvíľu štartujeme NOVOROČNÚ VÝZVU 🤩!

Čaká na teba nielen nádielka nových tréningov, ale aj motivačné a stravovacie rozhovory s odborníkmi. Táto výzva ťa naozaj od začiatku roka poriadne nakopne a rozpumpuje tvoju energiu. Nezabudni, začíname už 8. januára.

novoročná výzva
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.