Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kamilka: „Začala som si všímať signály, ktoré moje telo vysiela, a učím sa načúvať im.“

harmonická výzva

Kamilka presne takto pred rokom netrpezlivo čakala na harmonickú výzvu, na ktorú teraz čakajú mnohé z vás. Ako jej zmenila život, čo jej dala a ako sa pozerá na svet po takom dlhom čase po výzve, sme sa opýtali v rozhovore 😊.

Kamilka, spomínate si na dôvody, prečo ste sa rozhodli zapojiť do harmonickej výzvy 😊?

Bolo to v období po lete, keď som začínala pociťovať, že potrebujem spomaliť. Dynamické cvičenia mi vyhovovali čoraz menej, chvíľami som sa musela do nich nútiť. Vedela som, že niečo nie je v poriadku, ale nechcela som prestať cvičiť. Potom prišla informácia o harmonickej výzve, tak som si povedala, že do toho pôjdem. Aj keď práve v tom čase som nebola fanúšičkou jogy či pilatesu.

Predtým som si myslela, že pokiaľ sa počas cvičenia poriadne nespotím, ani to nestojí za to. Počas výzvy som si uvedomila, že aj taký pilates vie byť riadna makačka.

joga

Ako sa vám páčili hostia, zapáčila sa vám nejaká konkrétna téma 😊?

Každý jeden rozhovor bol pre mňa výživný a zasiahol ma presne v mojich slabých miestach.

Hostia boli príjemní, videá som si pustila aj v priebehu roka, keď som pociťovala, že to potrebujem.

Najviac mi utkveli v pamäti témy o hneve a komunikovaní svojich pocitov. Takisto novinkou pre mňa bola téma o štyroch podobách ženy. Dovtedy som si neuvedomovala, ako ma cyklus dokáže ovplyvňovať, vždy som to brala tak, že veď mám takú a takú náladu a hotovo.

cvičenie doma pre ženy

Ako ste znalosti z rozhovorov aplikovali v bežnom živote?

Keďže odjakživa mám „taliansku“ povahu a rýchlo dokážem vzplanúť hnevom, to bola pre mňa téma, ktorej som sa aj po skončení výzvy venovala najviac. Pracujem na tom, ako reagujem na rôzne situácie a podnety. Skrátka, snažím sa dostať svoj hnev a výbušnosť pod kontrolu.

Máme nádhernú 4-ročnú dcéru, ktorá ma skoro každý deň v tomto smere skúša (keďže je povahou po mne). Práve kvôli nej sa toto všetko učím, lebo ako môžem od nej očakávať, že nebude na podnety búrlivo reagovať, keď ja sama sa neviem ovládnuť.

Veľa do života mi dala aj téma o cyklickosti ženy a odvtedy si sledujem, prečo na tú istú vec či situáciu reagujem inak dnes a inak o týždeň. Začala som si všímať signály, ktoré moje telo vysiela, a učím sa načúvať im. V minulosti som sa „trestala“ myšlienkami, keď som 1-2 dni necvičila.

Vyčítala som si zlyhanie a lenivosť. Dnes to už nerobím, lebo viem, že lepšie je vynechať jeden deň a nabrať energiu a chuť, ako cvičiť nasilu, lebo „musím“. A to praktizujem skoro vo všetkom.
pilates cviky

Harmonická výzva je plná jogy a pilatesu. Ako ste sa zlepšili a posunuli v týchto cvičeniach 😊?

Zo začiatku, keď som vo videách videla, ako ladne a s pôvabom vykonávajú cviky, cítila som sa ako slon v porceláne, veľakrát som nestíhala, ale každý ďalší úspech ma posúval dopredu.

Začala som sito pokojné tempo užívať. Postupne som posúvala svoje hranice a dnes už nemám problém ísť aj ťažšie verzie cvikov. Najviac ma fascinuje to, keď si porovnám svoju ohybnosť, aká bola na začiatku a aká je teraz, že aj pri iných cvikoch to dokážem využiť.

Musím sa priznať, že práve joga nie je moja šálka kávy, zato pilates som si totálne zamilovala. Všetci tréneri sú skvelí, ale mne najviac vyhovujú Andrejka Peniaková a Lenka Velínska. Práve vďaka nim sa mi minulý rok tak zapáčila harmonická výzva, že tento rok ju určite nevynechám.

cvicenie joga

Komu by ste výzvu odporučili, pre koho je podľa vás vhodná 😊?

Harmonickú výzvu by som odporučila všetkým, pretože je to také ponorenie sa do seba, spomalenie a uvedomenie si toho, že cvičenie nemusí byť len rýchle či dynamické.

Dať aspoň šancu pár videám a možno si človek uvedomí, že práve to spomalenie potreboval. A keď sa vám napriek snahe pilates či joga nezapáčia, témy budú určité chytľavé a poučné.

ako sa ukludniť

Potešila vás výhra v harmonickej výzve? Boli ste prekvapená 😊?

Bola som riadne prekvapená, potešená a nadšená, keď mi prišiel email o výhre, konkrétne poukaz na barefoot topánky od značky BeLenka. Už dlhšie som sa obzerala po tomto druhu topánok, a odkedy ich mám, nosím ich nonstop. Doteraz, keď ich mám na nohách, spomeniem si na ten skvelý pocit, ktorý ma sprevádzal celou výzvou.

Chcem sa poďakovať celému tímu Fitshakera za vašu prácu, lebo vidieť, ako do toho vkladáte svoje srdce. Vďaka vám sa mi podarilo nakopnúť a schudnúť. Takisto prehodnotiť kopu vecí vo svojom živote. Ďakujem.

Dopraj si vzácny čas pre seba. Každý deň aspoň chvíľočku. Je to veľmi dôležité, aby sme lepšie spoznali samy seba, svoje potreby a cítili sa vo svojom živote spokojne. Harmonickú výzvu sme zostavili pre všetky ženy, ktoré sa chcú o seba postarať. Nielen o svoje telo, ale i o svoju myseľ ❤️.

Zaži to s nami aj ty a preži tieto jesenné dni vo väčšej radosti, láske a pohode 😊.

harmonická výzva
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.