Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zuzanka (- 13,6 kg): „Najlepšie bolo, že som začala pociťovať úľavu a čoraz menej bolestivých dní.“

cvicenie doma

Úžasná mamička Zuzanka, ktorá miluje svojho drobca, kočíkovanie, rýchlu chôdzu a už aj cvičko s Fitshakerom, nám prezradila, ako vyzerala jej cesta za novým zdravším ja 😊.

Zuzanka, úplne na začiatok sa vás opýtame, ako ste sa cítili predtým, ako ste objavili Fitshaker a začali s nami pravidelne cvičiť 😊.

Ahoj, volám sa Zuzana, mám 36 rokov a som mamička krásneho 10-mesačného chlapčeka. Predtým ako som úplnou náhodou objavila Fitshaker, som už bola rozhodnutá so sebou niečo robiť. Vtedy mal malý 5 mesiacov a ja neskutočne veľa kíl, ale najhoršie bolo, že som mávala veľké bolesti chrbta spojené aj s nadváhou. Chrbát som však sem-tam cítila už pred tehotenstvom.

Najviac, čo ma hnalo niečo robiť, bolo to, že som mala problém uložiť alebo zdvihnúť malého z postieľky alebo zo zeme. Preto som aj začala hľadať na YouTube rôzne videá so strečingom alebo s pilatesom, ale popravde som pri tom nevydržala.

silovy trening pre zeny

Vaša prvá výzva bola do plaviek, je to tak 😊? S akými pocitmi ste sa do nej pustili a ako si vybavujete prvé odcvičené videá 😊?

Až keď som si kvôli malému objednala Luly Chef Midi, keďže som začala s príkrmami, a v maile som dostala k faktúre aj mesiac zadarmo s Fitshakerom, to bolo nejako v apríli, začali mi vyskakovať aj vaše reklamy na FB, a teda že sa chystá výzva do plaviek.

Tak som začala sledovať najprv len hlavnú stránku a potom posledný aprílový týždeň som si uplatnila zľavu a prihlásila sa do výzvy. Nič lepšie som nemohla spraviť, ale ešte pred výzvou som začala cvičiť program Start pack.

Dodnes si pamätám prvé odcvičené video s Matejom a jeho tabatou pre začiatočníkov, kde som po polhodine myslela, že vypľujem dušu, takú som mala kondičku.

kardio trening

Čo vám výzva priniesla? Kilá dole? Lepšiu fyzičku alebo iné benefity pre vaše telo 😊?

Vraveli ste, že vám pravidelné cvičenie pomohlo s bolesťami chrbta, a to je niečo, čo trápi naozaj veľa žienok. Cvičili ste aj nejaké ďalšie videá priamo na túto partiu alebo len cvičenia z výzvy 😊?

Chytilo ma už to prvé video a aj hlavu som mala nastavenú, že proste buď teraz, alebo nikdy. Tak som si stiahla aplikáciu a cvičila som do začiatku výzvy program Start pack. Potom prišla výzva a tá ma už chytila za srdce neskutočne, už som bola aj v súkromnej skupine a sledovala tam baby a ich neuveriteľné premeny. Ako prvý rozhovor som zaregistrovala tuším Dominikinu premenu, to už som si povedala, že to musím dať aj ja.

A tak som išla každý deň, ráno som vstala a odcvičila si video, a bola na seba hrdá.

Najlepšie bolo, že som začala pociťovať úľavu a čoraz menej bolestivých dní. Cvičila som len výzvu, žiadne iné cviky na chrbát, ale tým, že sa mi telo začalo spevňovať, prichádzala úľava. Teraz už pociťujem bolesti chrbta veľmi málo. Nemám problém sa zohnúť, vybrať malého z postieľky, vložiť ho tam, zdvihnúť ho zo zeme. Dokonca ho niekedy používam ako záťaž pri cvičení. A čo mi tá výzva priniesla?

Hlavne som si zamilovala cvičenie a viem, že niektoré bolesti sa dajú odstrániť cvičením a nemusíme siahať po liekoch.
funkčný tréning

Ako sa vám vo výzvach páčili stravovacie videá? Odniesli ste si z nich niečo aj do bežného života a do jedálnička vo svojej domácnosti 😊?

Strava, no, to je trošku môj problém, nestravujem sa úplne dokonalo, ale zase to nie je až také zlé. Od začiatku výzvy do plaviek sa to oveľa zlepšilo, začala som sa stravovať lepšie, skúšať zdravšie recepty, aj keď boli zlyhania, lebo zo začiatku som chcela všetko hneď – proste aj pohyb, aj strava, aj všetko.

Musela som to však zvoľniť v strave, lebo čím viac som sa upla na to, že to nemôžem, tým viac som mala na to chuť a proste prišli stavy a dni, keď som sa objedla alebo som zjedla veľa sladkého, potom prišli výčitky. Momentálne som nastavená tak, že aj keď si ten koláčik dám, viem, že sa svet nezrúti a nepriberiem 5 kg. A presne o tom to je, že hneď ako som si uvedomila niektoré veci, ide to automaticky ľahšie a automaticky siaham po zdravších veciach.

Alebo keď už si dám to sladké, tak nie hneď celú čokoládu alebo 10 keksíkov, ale len kúsok a moje telo to zasýti a myseľ upokojí. Konečne som našla tú rovnováhu.
trening

Zuzanka, ak by ste mali poradiť žienkam, ktoré sa stále odhodlávajú začať, lebo sa boja, že to nezvládnu, čo by ste im poradili 😊?

U mňa zavážilo hlavne to, keď som si uvedomila, že to robím pre seba a pre svoje zdravie a svoj dobrý pocit, a nie pre okolie.

Prestala som sa porovnávať s druhými babami, lebo viem, že keby som stravu dodržiavala viac, aj výsledky môžu byť oveľa lepšie. Ale to je presne to, čo si musíme každá jedna uvedomiť. Že každá žena je iná, každá sme stvorená inak, a to, čo funguje pri inej, nemusí pri mne. A aj keď niekto za 5 mesiacov dokázal schudnúť viac ako ja, neznamená to, že ja to nedokážem, len na to potrebujem viac času a idem svojou cestou, ktorá mi vyhovuje. Áno, aj ja som mala dni, keď som sa postavila na váhu a videla som tam číslo také isté ako 2 týždne predtým. To ma demotivovalo a chcela som prestať. Proste vždy prídu také chvíle, ale vtedy otvorím skupinu na FB a tam len keď rolujem, nakopnem sa nanovo. Teraz posledný mesiac som si napríklad obľúbila chôdzu, všade, kde sa dá, idem pešo. Denný limit mám 12 000 krokov, čo musím splniť každý deň.

Odkedy som objavila Fitshaker, zmenilo sa veľa, preto by som aj žienkam, ktoré majú problémy s chrbtom, ako som mala ja, chcela len povedať, že určite to treba vyskúšať. Ja som momentálne v mojej druhej výzve v Reštarte po lete, ale neskutočne sa teším na harmonickú výzvu, ktorá bude pre mňa výzvou v pravom zmysle slova, lebo čím ďalej, tým viac si zamilúvam pilates a jogu. Chcela by som dosiahnuť, aby som vedela odcvičiť tie cviky, ktoré ešte nedokážem, keďže mám ešte na čom pracovať, čo sa ohybnosti týka. Ja len, že naozaj sa netreba báť, stačí to vyskúšať. Fitshaker nie sú len výzvy, ale každý si tam nájde to svoje. Má veľa programov, ktoré si zvolíte a cvičíte.

Treba len nabrať odhodlanie a ísť do toho, prekračovať svoje hranice, vyjsť zo svojej komfortnej zóny a začať makať a hlavne nevšímať si neprajníkov. Uvedomiť si, že to robíme pre seba a svoje zdravie, nie pre druhých.
tréning

Poď pracovať na svojom zdravšom tele s nami, tak ako Zuzanka 💚. Ak chceš ešte viac nakopnúť svoju motiváciu peknými kúskami športového oblečenia, môžeš navštíviť náš e-shop. Uchmatni si ten svoj obľúbený priamo tu 👇😍

cvičenie doma pre ženy
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.