Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Janka (-17 kg): „Jediné, čo potrebuješ, je prevziať zodpovednosť za samu seba.“

cvicenie doma

Janka sa rozhodla raz a navždy zmeniť svoj život 😊. Neboli to jednoduché začiatky, ale správne si to nastavila a momentálne sú pohyb a šport súčasťou jej každodenného života.

Janka, ako si sa dozvedela o Fitshakeri a prečo si sa rozhodla k nám pridať 😊?

O Fitshakeri som sa dozvedela už pred 2 rokmi, keď mi o vás povedala sestra, a veľmi sa mi zapáčila myšlienka – cvičím, kedy chcem ja, a môžem si vybrať program, ktorý mi vyhovuje. Ako sa však moja cesta rýchlo začala, tak sa aj pre ťažký úraz rýchlo skončila a po rekonvalescencii som sa nedokázala namotivovať.

Veľmi mi prekážalo, že som na seba nevedela nič pekne kúpiť, vadilo mi, že sa mi všetko natriasa, nepáčil sa mi pohľad na seba v zrkadle, bola som frustrovaná a nespokojná sama so sebou, nemala som sa rada taká, aká som, nechápala som, prečo by som sa mala učiť mať rada samu seba a nahovárať si niečo, čo tak necítim.

Nevedela som si dupnúť, nevedela som sa namotivovať, bála som sa zmeny, čo povedia ostatní, sabotovala som samu seba, lebo som neverila, že si to zaslúžim, že to dokážem. Všetko som to chcela zmeniť a jedného krásneho dňa som si konečne povedala – stačilo
silovy trening pre zeny

Ako sa ti s nami cvičí? Si spokojná 😊?

Cvičí sa mi s vami výborne, milujem, keď som po tréningu spotená, šťastná, keď mi je málo, pridám si bonusovku.

A či som spokojná? Nedá sa mi ani slovami opísať, ako veľmi, ale moje výsledky vyjadrujú všetko, čo nedokážem vyjadriť slovami.

kardio trening

Na svojej ceste premeny si už dlhšie, prezradíš nám, koľko kíl a cm sa ti za ten čas podarilo zhodiť?

Na svojej premene pracujem celý život, ale nikdy som necvičila. Bola som lenivá a nie je čas bola bežná výhovorka.

Na začiatku roku 2023 som vážila 93 kíl, vtedy moja váha bola strop, a keď som nechcela dôjsť k 3-cifernému číslu, musela som sa zobudiť. Podarilo sa mi zhodiť za dva mesiace 7 kíl bez cvičenia, iba s mierne upravenou stravou, ale prišla výpoveď v práci a malo to za následok emočné vyjedanie.

A opäť frustrácia, že som to znova nedokázala. Myšlienka ísť za svojím lepším a zdravším JA však bola silnejšia a začala som s vami opäť cvičiť v Plavkovej výzve 2023 s váhou 86,2 kg.

Dnes mám 76 kíl, z bokov mám dole 10 cm, zo stehien -3 cm a z pása -9 cm.

full body trening
silovy trening

Táto cesta nie je vždy jednoduchá, bolo to tak aj u teba? Stretla si sa s prekážkami, ktoré si musela prekonať? Ak áno, ako sa ti to podarilo 😊?

Zmena životného štýlu, táto nádherná cesta, nie je len o zhodených kilách či nabehaných kilometroch, ale aj o mentálnej zmene, a áno, aj ja som sa na tejto ceste stretla s problémami, ako sú extrémne nechutenstvo, prehnané zaťažovanie organizmu, vyčerpanie, únava, stagnácia na váhe.

Najprv som si musela všetko usporiadať v hlave, čo k tomu viedlo, a už záležalo na mne, ako sa postavím k problému – či ostanem ležať, alebo sa postavím a pôjdem za svojím cieľom.

Mne táto zmena uhla pohľadu a vnútorná sila pomohli vstať a pokračovať ďalej. Aj ja mám zlé dni, keď sa mi nič nechce, nevládzem, som emočne rozladená, ale to je úplne v poriadku.

hiit trening
chudnutie

Janka, povieš nám niečo aj o svojom stravovaní pred tým, ako si sa pustila do cvičenia, a čo sa zmenilo, keď si stravu začala riešiť viac do hĺbky 😊?

Stravovala som sa tak, že som si nedávala pozor na to, čo zjem a koľko, čokoláda bola na dennom poriadku, fast food alebo donášky, vyprážané jedlá či vyjedávanie chladničky neskoro večer – všetky tieto zlé návyky ma dostali tam, kde som nechcela byť.

A aj keď sa neodporúča radikálne zmeniť stravu, ja som cítila, že ju potrebujem zmeniť hneď a od základov. Zmenila som svoje jednotvárne a nezdravé taniere za farebné, zdravé a plné chuti.

Začala som pestovať mikrozeleninu, v čom som si našla obrovskú záľubu.

K zdravému životnému štýlu patrí aj pohyb, ktorý som nikdy predtým nemusela, nútila som sa a nemala žiaden pôžitok z cvičenia, neskôr prišiel návyk a z návyku láska k pohybu, k tréningom. Ten príval energie a pocit šťastia milujem.

Musím povedať, že od plavkovej výzvy do dnes som ešte nebola chorá, a to som aj v lete permanentne nachladnutá, takže táto cesta má pozitívny vplyv aj na zdravotný stav.

cvicenie doma plan

Si veľmi aktívna aj v našej skupinke, veríme, že sa tam cítiš príjemne, bezpečne, je to tak 😊?

Našu Fitshaker rodinku si neskutočne vážim, koľkokrát sa na vás obrátim s boliestkou či s utrápenou dušičkou, alebo sa chcem pochváliť s úspechmi, a žienky ma podržia.

Nikde v žiadnej komunite som sa necítila tak dobre ako v tejto skupine úžasných a silných žien.

cvičenie doma s vlastnou váhou pre ženy

Si mamička, však 😊? Aké je nájsť si popri detičkách čas aj na seba a neodstrkovať sa na druhú koľaj 😊?

Každá mamička, ktorá si dokáže nájsť čas pre seba, či už na tréning, meditáciu či len tak sa porozprávať s kamarátkou, má u mňa obrovský obdiv.

Mám dvoch úžasných energických chlapcov, ale sú takí úžasní a skvelí, že keď sa mi nepodarí vstať skôr ako oni a odcvičiť si tréning, kým spia, nechajú ma v pokoji odcvičiť a za to som im vďačná.

Koľkokrát sa mi nepodarí nájsť k nim niekoho na stráženie, aby som mohla ísť na tréning do kolektívu, vtedy ich vezmem so sebou.

Tu vám chcem ukázať drahé mamky, ženy, že to ide aj s deťmi.
pomocky na cvicenie doma

Prezradíš nám na záver, čo ťa vie najviac namotivovať? A čo by si poradila iným žienkam, aby sa nevzdávali 😊?

Najviac ma vedia namotivovať ženy z FS, ich premeny, tá krásna sila, ktorú v sebe našli, namotivovať ma dokážu vaše nádherné slová vďaky, pochvaly, vaša úprimnosť, úžasný kolektív, s ktorým cvičím, tá úžasná a silná komunita žien, kde sme sa našli, kde máme rovnaké názory, rovnaký cieľ, kde vypneme, odreagujeme sa a hlavne sa to nekončí tréningom, ale budujeme aj vzťahy mimo tréningu a za to som neskutočne vďačná.

Za túto cestu, pre ktorú som sa rozhodla, a je to moje najkrajšie rozhodnutie.

Keď začneš cvičiť a nevidíš progres hneď v prvých dňoch, budeš to chcieť vzdať, ale to, že neuvidíš zmenu hneď po prvom týždni, neznamená, že nikdy nepríde.

Vezmi život do vlastných rúk a neobviňuj druhých za svoje trápenie, nehľadaj výhovorky, ako sa to nedá, hľadaj riešenie, každý problém nazvi výzvou.

Odpoveď nájdeš v sebe, prebuď v sebe svoju silu, si jedinečná, skvelá, silná a jediné, čo potrebuješ, je prevziať zodpovednosť za samu seba.

Veríme, že ťa Jankina premena inšpirovala, nezabúdaj zvládneš všetko, čo si zaumieniš 😉.

Už 4.9. sa s nami môžeš zapojiť aj do výzvy Reštart po lete! Nielenže si v nej vyskúšaš širokú škálu pohybových cvičení a nájdeš to pravé pre seba, ale zároveň budeš mať okolo seba krásnu podporu zo strany všetkých z nás, ktoré do nej ideme tiež ❤️😊.

Tešíme sa na teba, bude to skvelá spoločná jazda za našim zdravím:

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.