Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Vierkin cieľ bolo schudnúť z brucha. Aký plán zvolila?

cvičenie doma
Keď som si prečítala, že pre Vierku je Fitshaker návykový, vedela som, že toto bude parádny rozhovor. Vierkin cieľ bolo schudnúť z brucha. Pustila sa do výzvy na 100%. Neodradilo ju ani to, že pracuje na 3 zmeny, stále sa prekonala a video odcvičila. Upravila stravu a sledovala inštrukcie zo stravovacích videí. Aj to je dôvod, prečo sa jej podarilo dopracovať k vytúženému číslu na váhe.

Vierka, ako sa vám páčila Výzva do plaviek 2019? Bola to vaša prvá výzva s Fitshakerom?

Plavková výzva sa mi páčila rôznorodosťou cvičení a to, že sa striedalo v týždni pomalé a rýchle tempo. Nakoľko to bola moja prvá výzva s Fitshakerom, tešila som sa vždy na nové video.
Ako cvičiť doma
 

Ako ste objavili Fitshaker a čo vám na cvičení doma v našom online fitku vyhovuje?

Fitshaker som objavila náhodne na YouTube, keď som hľadala nejaké videá na cvičenie. Viem, že som si to vtedy len pozrela a potom mi tuším na Facebooku vyskočila reklama na Výzvu do plaviek 2019. Viem, že bol posledný deň prihlásenia. Priznám sa, že som váhala, či si mám členstvo zaplatiť. Nevedela som, či to nebude nejaký ošiaľ a či sa to oplatí. Keď som si pozrela tú super cenu, povedala som, veď vyskúšam. A dnes som vďačná chvíľke, kedy som sa tak rozhodla.
Cvičenie s Fitshakerom mi vyhovuje hlavne preto, že ja som typ človeka, ktorý sa nerád zapája do kolektívnych cvičení. Niektoré cviky nezvládam na 100%, cítim sa potom zle. Na cvičení doma je super, že vás nikto nevidí a nevidí ani nedostatky v cvikoch, ktoré robím. Ale snažím sa dať vždy do toho maximum. Pri niektorých cvikoch ma neposlúchajú kolená, pri iných neviem zapojiť ruky a nohy naraz do pohybu. Ale doma mi to je jedno. Zasmejem sa sama na sebe a idem ďalej.
Chodím do práce na 3 zmeny, takže úplná výhoda je, že si video zapnem v čase, kedy to vyhovuje mne. 
 
Treningovy plan pre zeny na doma
 

Prečo ste sa rozhodli makať na sebe? Aký bol prvý impulz, keď ste si povedali, že idete do toho?

Už veľmi dlho sa chcem zbaviť brucha. Vždy keď priberiem, tak len do brucha. Ostatné som nijako neriešila. Už som skúšala aj rôzne kokteily na chudnutie. Ono to pomohlo, ale len na chvíľku. Potom som sa opäť vrátila k normálnej strave a bola som na začiatku.
Rozhodla som sa makať na sebe, hlavne kvôli sebe.

Aby som sa cítila dobre a mala zo seba dobrý pocit.
Slovo VÝZVA v projekte Výzva do plaviek vo mne vzbudzovala akýsi neopísateľný pocit, že už to pre mňa bola výzva skúsiť to. Keď som zistila, že výzva začína už na druhý deň, tak som si povedala, že idem do toho. A to som ešte netušila, že ma to tak pohltí aj ohľadom varenia.
Schudnúť z brucha
 

Zmenil sa u vás doma aj jedálniček? Pribudli doňho aj nejaké nové jedlá a chute?

Jedálniček som zmenila od základov. Predtým som jedla nepravidelne, niekedy som vôbec neraňajkovala, inokedy nevečerala. Teraz sa snažím dodržiavať stravu minimálne 3x denne.
Po rozhodnutí dať sa do výzvy, prišlo ďalšie rozhodnutie, skúsiť zmeniť stravu. Pozorne som počúvala rady Margit a postupne som menila potraviny od základov. Zmenila som typy múk, olej, cukor aj soľ, začala som viac používať strukoviny. Objavila som toľko nových potravín, o ktorých som ani nevedela, že existujú.
Najprv som skúšala nové recepty z ebooku, ktorý sme dostali na začiatku do mailu. A postupne som hľadala nové recepty na stránke fitshaker.sk alebo jedalnicky.sk. Objednala som si aj knihy  od vás a Ivky Eľkovej. Tým, že som postupne skúšala nové recepty, som začala objavovať aj nové chute, ktoré sa mi veľmi páčia. Recepty sú veľmi jednoduché, nenáročné na prípravu. Niekedy skúšam aj svoju fantáziu.
Čo ma najviac prekvapilo je, že mi vôbec nechýba predchádzajúca strava. Jedlá veľmi chutia aj manželovi a dcére. A keď som bola pochválená, ešte viac ma to motivovalo skúšať zasa niečo nové. Syn sa nie so všetkým stotožnil, tak varím väčšinou 2 chody, aby boli spokojní všetci.
fit tiramisu
Mojim najobľúbenejším receptom na rýchlu desiatu alebo večeru do práce je Tiramisu z ovsených vločiek. To som si priam zamilovala.
A keď nestíham, najrýchlejším jedlom je kuskus, ktorý je hotový za pár minútiek, zmiešam ho s cottage syrom a zeleninou. Obedy striedam raz zeleninové, inokedy aj s mäsom. Výborný recept sú lahodné kuracie nugetky so zeleninou. Tie chutili aj synovi. :-D Zo sladkých jedál som si zamilovala makovo-tvarohový koláč so slivkovým lekvárom a mandľami.
makový koláč
Každé jedno jedlo, ktoré varím prvý raz, vo mne vzbudzuje radosť a očakávanie ako bude chutiť. Mne táto strava sadla na 100% a keby som nemusela, už ani inak nevarím. Skúsila som aj kváskovať. Zatiaľ pečiem iba chlebík, ktorý sa mi už konečne darí. Tak som šťastná, keď počujem pochvaly, aký je výborný. Viem, že robím pre rodinu niečo zdravšie, a to ma teší.
chudnutie strava
 

Čo pre vás znamenala premena v číslach? Koľko kíl sa vám podarilo zhodiť?

Moja cieľová váha bola 51 kg. Keď som to dosiahla, bola som rada, ale to ešte neznamenalo, že končím. Pretože tuk na brušku stále bol a je. Ešte stále je čo vylepšovať a ja som rada, že môžem svoje telo ešte zdokonaliť. A preto sa teraz chcem zamerať hlavne na brucho, tak som si spustila program SixPack.
Podarilo sa mi schudnúť 5 kíl, čo je veľmi pekné za 2 mesiace. To som na začiatku ani nesnívala, že sa to naozaj môže podariť.
premena
 

Mali ste aj obľúbeného trénera, s ktorým ste hneď vedeli, že to bude to pravé orechové?

Veľmi som mala rada videá Dianky. Tie mi sadli najviac. Ale Jany bol môj najobľúbenejší tréner na zlepšenie nálady.. Tie jeho vtipné poznámky mi vždy zlepšili náladu, hlavne, keď nebolo toľko chuti do cvičenia..
Ale každý tréner mal niečo do seba... Napríklad pilates bol pre mňa balzam na dušu. Andrejka ma ukludňujúci hlas. A Olinka tá ma dostávala výdržou.. Pri nej zo mňa tieklo ako z konvice.. Zuzku light som nezvládala.. Ta bola na mňa ťažká. Aj keď som sa snažila, pri jej cvikoch som to dala tak na 30%. Ale nevadí, keď mi nešla ona, dala som si iné videjko.. Priznám sa, že nie vždy bola chuť cvičiť, hlavne po nočných zmenách alebo som niekedy časovo nestíhala. Ale vždy som si tú chvíľku musela nájsť, aby som to odcvičila. Fitshaker je silno návykový. :-D
Chudnutie brucha cviky
 

Odporučili by ste niekomu Fitshaker? Pustili by ste sa s nami do ďalšej výzvy?

Program Fitshaker odporúčam každému, kto skúša veľmi dlho dostať postavu do formy a nedarí sa. Naozaj, ja som tiež neverila, že to pôjde a bola som prekvapená, keď sa mi to za 2 mesiace podarilo. Dôležité je nielen cvičiť, ale zmeniť aj stravu. Dievčatá, ktoré váhate, nemáte čo stratiť. Skúste a uvidíte, že budete milo prekvapené a vďačné za tento program.
Milujem Fitshaker a som nesmierne rada, že mi vstúpil do života. Do ďalšej výzvy pôjdem s veľkou radosťou. Ste neskutočne dobrí v tom, čo robíte pre ľudí. Fitshaker mení životy a ja som rada, že môžem byť toho súčasťou.
plan na cvicenie
Vierke veľmi pekne ďakujeme za super motivačný rozhovor. Prajeme jej veľa zdaru pri cvičení, nech sa jej darí dosahovať aj ďalšie vytýčené méty. :-)
 
Knihy Z fitka do kuchyne, ktoré Vierka spomínala, nájdeš aj v našom eshope:
zdravé recepty
 
Vierka nie je jediná, ktorá sa prihlásila do výzvy a fungovalo to. Pozri na ďalšie fantastické premeny:
Lucka, hlavná víťazka Výzvy do plaviek 2019, schudla za 2 mesiace 11 kíl
Pozri, aký rozdiel urobia "len" 3 schudnuté kilogramy
Janka namotivovala na cvičenie doma aj svojho manžela. Ako vie táto rodinka všetko skĺbiť?
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.