Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

VIDEOTRÉNING: Cviky na stehná a ruky so Zorou TU

Chceš mať krásne vyformované ramená v tielku či šatách? Ak áno, tak si otvorila ten najsprávnejší článok, pretože máme pre teba megaúčinné cvičenie so skvelou Zorou Czoborovou, ktorá ti ukáže cviky na krásne pevné ručičky a chrumkavé stehienka. Chceš také mať? Tak si priprav malé jednoručky či fľašky s vodou a poď makať s nami!

Čakajú ťa 3 cviky, ktoré si najprv ukážeme, vysvetlíme a následne môžeš zapnúť PLAY a pustiť sa do cvičenia. ;-)

1.CVIK: Tlaky s jednoručnými činkami nad hlavou

Postavíme sa na šírku panvy tak, aby boli nohy zarovno ramien. Následne podsadíme panvu a upažíme ruky, v ktorých držíme „jednoručky“. Dôležité je, aby bol v lakti pravý uhol a aby sme nemali zalomené zápästia. Spolu s výdychom vytláčame ruky nad hlavu, s nádychom ich zase vraciame naspäť.
cviky s činkami
 

2.CVIK: Drepy

Dáme sa do mierneho podrepu, zatiahneme zadok, zatlačíme bruško dozadu do chrbtice a ramená sú taktiež vzadu. Spolu s výdychom sa vystrieme a s nádychom ideme naspäť do drepu.
Pozor však na to, aby sme nevystierali kolená. Stehná sú stále napnuté.
cviky na stehna
 

3.CVIK: Upažovanie s jednoručnými činkami

Chodidlá sú na šírku panvy, máme jemne pokrčené kolená a podsadenú panvu. Spojíme činky pred telom, mierne pokrčíme lakte, malíčky vytočíme do strán a s výdychom upažujeme.
Pozor však, aby zápästie nebolo pri upažení vyššie ako lakeť.
cviky na ruky
 
Super, cviky sme si vysvetlili, tak poďme cvičiť:
 
POZOR!!! Páči sa ti toto videjko a chcela by si si zacvičiť so Zorou viac takýchto tréningov? Tak určite neváhaj a pridaj sa k nám na Fitshaker.sk
cviky na doma
 
Chceš pokračovať s cvičením na ruky? Ďalšie dni skús tieto tréningy:
Cvičenie s expanderom pre silné a pevné ruky, ramená aj zadok
Vyformuj si pevné ruky aj s cvičeniami Pilates
Ďalšie super cviky na ruky od trénerky Janky Jánošíkovej
Fotka autora
Simona Kollárová
Redaktor vo Fitshaker

Mojou životnou filozofiou je žiť v harmónii mysle, tela a duše. Som absolútnym milovníkom jedla, ktoré by malo byť z môjho pohľadu vždy vyvážené, nutrične bohaté a z tých najkvalitnejších surovín. Vysoká kvalita neznamená vždy aj vysokú cenu, rovnako ako vysoká cena nezaručuje kvalitu. Pohyb je mojím prostriedkom ako vypnúť. Fascinuje ma, čo telo všetko dokáže, koľko sily v sebe skrýva. Čo dáte, to sa vám vráti, a u vášho tela to platí dvojnásobne. Verím, že moje články vám budú pomáhať pri hľadaní svojich vlastných odpovedí a moje recepty obohatia vašu kuchyňu. Ak máš radšej instagram, môžeš ma sledovať ako @foodistheroot

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.