Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Tip na rýchly ľahký obed: bulgur s cuketou a mrkvou

15 min
2 porcie
niečo rýchle na obed

Potrebujeme: 

  • 130 g bulguru
  • 1 lyžicu oleja
  • 2 stredne veľké mrkvy
  • 1 väčšiu cuketu
  • 80 g fazuľových strukov
  • morskú/himalájsku soľ
  • mleté čierne korenie (vynecháme ak robíme recept pre deti)
  • kurkumu
  • 2 lyžice bieleho jogurtu (príp. kyslej smotany či Lučiny)
  • 40 g parmezánu (príp. pecorina)
niečo rýchle na obed

Ak nemáš čas stráviť veľa času varením zdravého jedla, no žiada sa ti niečo doma pripravené, mám pre teba tento skvelý tip. Kým sa ti uvarí bulgur, pripravíš si zeleninovú zmes, stačí zmiešať, ochutiť napr. jogurtom a syrom a super obed nielen na leto je raz-dva hotový.

Ako na to?

1

Bulgur uvaríme v osolenej vode.

2

Zatiaľ na panvici na oleji osmažíme postrúhanú mrkvu a cuketu spolu s fazuľovými strukmi (použila som rozmrazené), so soľou, s korením a kurkumou.

3

Keď je zeleninová zmes mäkká, primiešame uvarený bulgur, jogurt (Lučinu, smotanu) a pecorino.

4

Všetko spolu poriadne premiešame a jedlo je hotové 😊.

Tip: Toto jedlo je krásne variabilné – namiesto bulguru môžeme použiť akúkoľvek inú obilninu (aj bezlepkovú) a zeleninu vieme tiež striedať podľa chuti. V zimných mesiacoch skvelo chutí aj s mrazenou zeleninou.

bulgur obed

Dobrú chuť :-)!

Vedela si, že Ivka pripravila k našej knihe Z fitka do kuchyne špeciál III 2 vzorové jedálničky priamo z receptov z knihy? Dokopy si tak môžeš pozrieť 10 vzorových dní, z toho 5 vhodných aj pre vegetariánov:

fitness jedálniček
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktor vo Fitshaker

Výživa a pomoc ľuďom s nadváhou je mojou profesiou už 8 rokov, no v prvom rade je práca s ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl mojou veľkou vášňou. Svoju prácu milujem tak, že som sa jej neprestala venovať ani po narodení môjho úžasného syna, práve naopak - je mojou ďalšou motiváciou. Vďaka nemu som začala pretvárať mnoho tradičných receptov na zdravšie verzie, preto si moje jedlá obľúbilo už mnoho slovenských rodín, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Som naozaj temperamentný a priamy človek, ktorý robí všetko naplno a s vášňou. Som naozaj vďačná za to, že sa môžem venovať práci, ktorá ma baví, napĺňa a pomáha meniť ľuďom (v niektorých prípadoch doslova) životy. Snažím sa byť svojim klientkam nielen najlepšou výživovou poradkyňou, akou viem - snažím sa ich aj pochopiť, podporiť a byť im oporou, ak to potrebujú. Mojou prioritou je odborné vypracovávanie individuálnych stravovacích plánov výlučne z dostupných potravín, individuálny prístup ku každej klientke a neobmedzená podpora. Každý jedálniček píšem ručne a zohľadňujem každý detail, aby som sa ženám, ktoré sa mi zverili do rúk, prispôsobila najviac ako viem. Je to moje poslanie a životná cesta. Som hrdá na každú premenu, každú ženu, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj životný štýl. Milujem svoju prácu a robím všetko pre to, aby som pomohla zmeniť pohľad na stravovanie čo najväčšiemu počtu ľudí. Zatiaľ mám za sebou vyše 1 600 úspešných redukcií hmotnosti rôznych typov klientov. Som autorkou kníh To najlepšie pre tvoje supertelo a Moja štíhla príručka, ktoré nájdete na www.jedalnicky-obchod.sk Nájdete ma na facebooku ako jedalnicky.sk - Ivana Maheľová, na instagrame @jedalnicky.sk alebo na mojom webe www.jedalnicky.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.