Premena Annamarie: „Cítim sa oveľa lepšie, sebavedomejšie a mám viac energie.“

Annamaria je mladá mamička, ktorá sa zapojila do Výzvy do plaviek 2019. Aj ona sa chcela vydať na cestu za zdravým krásnym telom. A že sa jej veru darí plniť si svoj sen si môžeš prečítať v rozhovore.

Čo bolo pre vás prvým impulzom pustiť sa do cvičenia s Fitshakerom?

Vyzerať konečne dobre po dvoch pôrodoch na dovolenke, keďže do dovolenky som mala presne 2 mesiace od výzvy. Celé sa to začalo v januári tohto roku, keď mi kamarátka napísala, či sa nechcem začať zdravo stravovať, cvičiť a zhodiť pár kíl. Hneď som súhlasila a odvtedy na sebe makám.

Vtedy som mala 65 kg a verila som sama sebe, že teraz to už dám. Mala som cieľ dosiahnuť 58 kg a vyzerať tak ako pred pôrodom, alebo ešte lepšie :-D.

Do výzvy som sa prihlásila aj kvôli mamine (tiež sa už roky trápila s kilami a vedela som, že bez mojej pomoci to nepôjde), ktorej som o výzve povedala a prehovorila ju, aby sa do to ho pustila so mnou. Chcela som, aby sme sa navzájom podporovali. Ďalším dôvodom bolo tiež, že som chcela skúsiť niečo nové, niečo motivujúce a dozvedieť sa viac o stravovaní.

premena

 

Ako sa vám páčila plavková výzva? Čo vám dala a čo nové vás naučila?

Na výzve sa mi páčila pestrosť cvičení. Každý si vedel prísť na svoje. Dobre sa mi cvičilo kardio s Janym, alebo HIITká s Olinkou, brucho s úžasnou Diankou a príjemne som sa vedela zrelaxovať s Andrejkou. Taktiež som sa každú nedeľu tešila na dobré rady od Margit, ktorých sa držím.

Naučilo ma to byť trpezlivou a vytrvalou, keďže ja som to zvykla predtým veľmi rýchlo vzdávať. Zvykla som si veci vždy odkladať na neskôr a takto bolo aj s cvičením. Výzva ma naučila robiť cviky správne. Napríklad, až teraz som sa na učila robiť správne drepy a brušáky :-D.

Plavková výzva mi dala dokonalý štart k môjmu druhému JA. Cítim sa oveľa lepšie, sebavedomejšie a mám viac energie.

Na začiatku výzvy som nebola úplná začiatočníčka, keďže cvičím od januára, ale je priam neuveriteľné, ako sa vie meniť naše telo z mesiaca na mesiac a vždy sa vieme dozvedieť niečo nové.

cvicenie doma

 

Ako sa dá skĺbiť cvičenie, starostlivosť o 2 deti, domácnosť a ešte popritom byť manželkou? Ako sa to podarilo vám :-)?

Na túto otázku mám veľmi jednoduchú odpoveď: VSTÁVAM SKORO :-). Každé ráno vstávam ešte pred deťmi, takže o 5:15. Hodinku si v pokoji zacvičím v obývačke (aj keď niekedy sa už stane, že mám spoločníkov) a s veľkou energiou som pripravená riešiť deti, raňajky, domácnosť, navariť obed, ísť na prechádzky a robiť spoločné aktivity.

Od manžela mám v tomto plnú podporu, začo som mu veľmi vďačná. Keď treba, tak zabaví deti na tú chvíľočku, aby si maminka mohla nerušene pocvičiť :-).

 beh

 

Zmenil sa u vás doma aj jedálniček? Čo zvyknete variť a jesť počas dňa? Jedávate aj niečo, čo ste pred výzvou nezvykli?

Predtým som jedla aj fastfoody a iné nezdravé jedlá. Nedávala som si vôbec pozor na to, čo jem a kilá išli hore. Od januára sa to zmenilo. Mala som vypracovaný jedálniček, čo mi pripravila kamarátka. Každý deň som mala pripravený plán, čo budem jesť počas dňa. Každé dva týždne som si dávala cheat day. Začala som používať špaldovú múku, olivový olej, začala som si piecť zdravé sladkosti. Keď som mala chuť na sladké, tak som si dala kocku 75 % horkej čokolády. Ku všetkému som si dávala veľa zeleniny a jedla som aj viac ovocia.

Teraz už viem, čo môžem a nemôžem jesť, čo mi robí dobre a čo nie. Poväčšine si na raňajky robievam kaše s rastlinným mliekom a s ovocím (ovsené, pšenové, pohánkové… ).

zdrave ranajky

Na desiatu si nerobievam nič, nakoľko to nestíham. Obedy si varíme rôzne: mäsko s cuketovým gnocchi, šaláty, tvarohové guľky s marhuľkami, cestoviny na rôzne spôsoby, krémové polievky… Na čo máme práve chuť.

co na obed

Na olovrant si väčšinou dávam biely jogurt s ovocím, arašidovým maslom, kokosovým sirupom, conflakes alebo s müsli.

olovrant

Na večeru si dám buď kúsok chlebíka s vajíčkom, s avokádom a so zeleninou, studený šalát poprípade kus kus s tuniakom… Takto si to obmieňam, aby som v tom mala pestrosť. Aj manžel si zvykol, aj keď nie na všetko.

večera

 

Koľko kíl a cm sa vám podarilo počas výzvy zhodiť? Podeľte sa s nami o tieto pekné čísla :-).

Pred výzvou som vážila 61,2 kg. Pás: 73 cm. Boky: 88 cm. Stehná: 53 cm.

Môj cieľ bolo mať 58 kg. Po skončení výzvy vážim 58,5 kg, z čoho sa veľmi teším a som spokojná. Toľko som mala naposledy, keď sme sa spoznali s manželom a nemala som deti.

A po výzve v cm to vyzerá takto:

Pás: 69 cm.

Boky: 83 cm.

Stehná: 50 cm.

výzva

 

Pustíte sa s Fitshakerom aj do ďalšej výzvy? A čo by ste odkázala kočkám ktoré stále váhajú či sa majú pridať?

Určite pôjdem s vami aj do ďalšej výzvy, veľmi ma to motivuje. Už sa veľmi teším, zatiaľ pokračujem s novoročnou výzvou.

Kočky, ktoré ešte stále váhate, nebojte sa toho, nebojte sa urobiť niečo pre seba, nebojte sa vystúpiť z vašej komfortnej zóny. Uvidíte, že keď sa na to dáte tak na konci budete na seba veľmi hrdé a nebudete chcieť už nikdy prestať. Fitshaker je návykový. Držím všetkým päste.

ako schudnut

Pre Annamariu je Fitshaker návykový. V takejto závislosti radi podporíme aj teba, vyskúšaš ju? ;-)

 

V našom online fitku Fitshaker.sk môžeš cvičiť s mnohými trénermi v pohodlí svojho domova. Stačí si len vybrať program, ktorý ti bude vyhovovať:

cvičenie pre ženy

 

Prečítaj si aj ďalšie príbehy mamičiek, ktoré si dokázali nájsť čas na seba:

Janka býva ďaleko od jedných či druhých starých rodičov, ako si vie na materskej nájsť čas na cvičenie?

Aj Danielka má doma 2 malé deti a podarilo sa jej schudnúť. Toto je jej recept

Veronika je maminou 6-tich detí, no napriek tomu pre ňu nie sú výhovorkou prečo nemá čas na cvičenie

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 10/09/2019 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminkyPremeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre