Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ivka (- 6,5 kg): „Zdravšie telo a ten pocit, že mám v stravovaní toľko potravín na výber, boli pre mňa splneným snom.“

cvičenie doma

Ahoj, Ivka, na začiatok nám povedz niečo o sebe. Čo máš rada, čo rada robíš a aký máš vzťah k športu 😊.

Ahojte, mojou najväčšou vášňou sú tanec a divadelné herectvo.

Herectvu sa už síce pár rokov nevenujem, ale tanec patrí medzi moje záľuby dodnes. Keď som bola malá, chcela som byť dokonca brušná tanečnica 😄. Venovala som sa hlavne latinskoamerickým tancom, twerku a pole dance.

Tiež od malička zbožňujem plávanie a korčuľovanie na ľade. Áno, v detstve som chcela byť aj profesionálnou krasokorčuliarkou 😄, ale keďže moji rodičia zo mňa chceli niečo iné ako herečku alebo športovkyňu, všetkým záľubám som sa venovala len tak povrchovo v rámci voľného času.

pomôcky na cvičenie doma

január 2023

cvicenie doma na chudnutie

január 2023

Keď prišla ponuka zapojiť sa do projektu premena s Fitshakerom, s akým cieľom si sa do nej prihlásila a čo si od tohto projektu očakávala 😊?

Mojím najväčším cieľom bolo zlepšenie môjho vtedajšieho zdravotného stavu, keďže po úraze nohy som s akýmkoľvek cvičením takmer prestala.

Začala som sa ľutovať a nedostatok pohybu u mňa viedol aj k rôznym tráviacim problémom, ako histamínová intolerancia, IBS. Nemohla som mnoho potravín ani len cítiť, nieto ešte jesť. Mala som strach, že mi po nich bude zase hrozne zle.

Ocitla som sa v akomsi začarovanom depresívnom kruhu, z ktorého som chcela von práve prostredníctvom projektu premeny.

Od nej som očakávala hlavne správnu motiváciu na to, aby som sa opäť začala hýbať a postupne zlepšovať svoje stravovanie.

náradie na cvičenie doma

január 2023

Bol pre teba tento projekt úspešný, podarilo sa ti splniť svoj cieľ 😊?

Tento projekt nebol pre mňa len úspešný, ale aj úžasný, pretože som za ten čas dokázala dokonalejšie spoznať svoje telo a hlavne som sa naučila správne bojovať so svojou vlastnou hlavou, čo bolo pre mňa asi najdôležitejšie.

Podarilo sa mi pridať do jedálnička desiatky a desiatky druhov potravín, ktoré som sa dlhší čas pred projektom bála konzumovať. Až keď som dokázala pridať pravidelné cvičenie do svojho života, moje telo sa naozaj začalo meniť. A tým nehovorím o chudnutí.

Chudnutie, tvarovanie tela a naberanie sily, rovnako ako naberanie na sebavedomí bol len taký bonus navyše. Zdravšie telo a ten pocit, že mám v stravovaní toľko potravín na výber, boli pre mňa splneným snom (cieľom).
tipy na cvicenie doma

január 2023

cvičenie doma s vlastnou váhou

jún 2023

Pre ľudí, ktorí nevedia, čo projekt premena je, povieš svojimi slovami, čo znamenal pre teba 😊? Zahŕňal cvičenie vo výzvach, fotenia a stretnutia s nami a mnoho iného. Tu je priestor povedať o tomto projekte viac tvojimi očami 😊.

Projekt premena pre mňa znamenal silnú motiváciu v tom, čo nás čakalo už od začiatku, ako sme sa zoznámili na prvom fotení s tímom Fitshakera a s babami Jankou a Kikou, s ktorými sme v tom boli neustále spolu.

Navzájom sme sa spoznávali a motivovali aj v tých najťažších momentoch. Veľkú podporu sme mali aj zo strany Fitshakera, kde sme sa stretli hlavne s obdivom a veľkou pochvalou aj za malé úspechy na ceste za tými väčšími.

Bolo to pre nás silne motivujúce hlavne v tom, aby sme neprestali a nevzdali sa ani počas tých najťažších dní. Počas projektu sme absolvovali novoročnú výzvu, medzivýzvové obdobie a potom plavkovú výzvu. Celý program obsahoval rôzne motivačné videá od kouča, stravovacie videá od špecialistov na stravu a rozmanité cvičenia vedené rôznymi trénermi, ktoré sme si prípadne vedeli upraviť podľa nálady, na čo sme práve mali chuť.

program na cvicenie doma

január 2023

videa na cvicenie doma

jún 2023

Strava je pri zmene hmotnosti veľmi dôležitá, ako sa zmenilo tvoje stravovanie počas premeny 😊?

Strava bola pre mňa už dlhší čas priam strašiakom. Ako som už spomínala, pre intolerancie, IBS a mnohé ďalšie ťažkosti s trávením som veľa potravín zo svojho jedálnička odstránila, a teda sa stal jednotvárny.

Počas premeny som postupne pridávala a skúšala rôzne druhy zeleniny, ovocia, semiačok, zdravých olejov alebo aj rôzne prílohy. Inšpirovala som sa stravovacími videami vo výzvach alebo aj knižkami, ktoré sú plné rôznych receptov, a experimentovanie s nimi sa stalo našou spoločnou záľubou s manželom.

Postupom času som už jedla rozmanitú stravu a ťažkosti s trávením len ubúdali a ubúdali.

Dodnes máme na chladničke vystavenú poznámku od skvelého gastroenterológa Ladislava Kuželu z plavkovej výzvy, aby nám neustále pripomínala, že nemáme zabúdať: Týždenne zjesť minimálne 40 druhov rastlinnej stravy!
kardio cvicenie doma

január 2023

cvicenie doma pre zeny

jún 2023

Ak by si mala zhodnotiť výzvu, či už novoročnú, alebo plavkovú, je podľa teba vhodná pre každého? Začiatočníka či pokročilého 😊?

Ja som sa na začiatku premeny považovala za takého pokročilého začiatočníka, keďže som nemala takmer žiadnu kondičku a mnoho cvikov mi so začiatočnými kilami veľmi nešlo. Ale aj napriek všetkému som väčšinou zvolila ťažšie cvičenie, ktoré ma motivovalo každým dňom sa zlepšovať.

Samozrejme, keď som mala krízu alebo ťažší deň, zvolila som ľahšiu verziu cvičenia. Preto si myslím, že výzvy sú tak premakane spravené, že sú vhodné pre každého. Viete si zvoliť, či chcete cvičiť ľahšiu alebo ťažšiu verziu cvičenia, alebo dokonca môžete zvoliť cvičenie bez skákania, ak s ním máte počas cvičenia problém. Aj keď verím, že všetci makači ako ja si poväčšine zvolia tú ťažšiu verziu.

Pretože niet nad ten skvelý pocit, keď sa po cvičení priam dojmeš k slzám od hrdosti sama na seba, že si to dala! Áno, presne toto sa mi stávalo v druhej polovičke premeny, plakala som po cvičení, pretože som bola šťastná a plná hrdosti samej na seba.

cvičenie doma chudnutie

jún 2023

cvicenie doma nohy

jún 2023

Nastala u teba situácia, keď si nevládala pokračovať alebo ti cvičenie skomplikovala choroba alebo iná situácia? Ako si to riešila a vytrvala?

Samozrejme, že nastali aj ťažšie chvíle. Cvičenie mi zo začiatku komplikovala častá bolesť brucha (spojená s tráviacimi problémami), potom prišli choroby. Moje telo sa prvé štyri mesiace akoby priam čistilo. Striedali sa dni, keď mi bolo fajn, s dňami, keď som si zapínala cvičenie s akousi nechuťou – ale ten odpor alebo nechcenie (vzdávanie sa) vždy prešli po rozcvičke. Vždy.

Až keď som si tento bod zlomu uvedomila, že každý ťažký deň alebo akékoľvek vzdávanie sa prejde po rozcvičke, začalo byť cvičenie pre mňa väčšou samozrejmosťou a radosťou.

Poslednú ťažkú hnisavú angínu, počas ktorej som vyše týždňa vôbec necvičila, som mala v polovici apríla, a keď som sa vyliečila, už sa začínala plavková výzva. Tú som cvičila ako znovuzrodená. Plavková výzva bola pre mňa výbuchom energie a radosti a veľakrát aj sĺz od dojatia, ako som už spomínala. A musím ešte podotknúť, že od toho apríla som už do konca roka nebola ani raz chorá, moje telo zabojovalo a vyčistilo sa. Stačilo vytrvať.

chudnutie

Na záver, ak by si mala porovnať Ivku za začiatku roka, keď sa začínala novoročná výzva, a teraz, čo je inak? Čo sa zmenilo a ako to všetko naštartovalo tvoje nové ja 😊?

Ivka zo začiatku roka bola nesebavedomá kôpka plná zdravotných problémov a depresie, že sa z nich nevie vymotkať. Zmenil sa hlavne môj pohľad samej na seba, pretože prvý odvážny krok, za ktorý som bola na seba hrdá, bolo práve prihlásenie sa do projektu premeny.

Druhým krokom, za ktorý som bola na seba hrdá, boli moja vytrvalosť a odhodlanosť, s ktorými som celú premenu absolvovala.

A v poslednom treťom kroku sa objavila tá spokojná iskra v mojich očiach a neustály úsmev na perách.

Ako hovorí môj riaditeľ v práci, „Ivka, z teba idú neskutočný pokoj a šťastie, s tebou je radosť pracovať“. A toto som presne chcela. Aby ma takto vnímalo moje blízke okolie a aby som sa vo svojom tele cítila naozaj dobre.

Dokonca som sa cítila vo svojom tele až tak dobre, že hneď mesiac po skončení premeny vo mne vznikol nový život a to je to naozajstné čaro spokojného a zdravého tela, za ktoré budem Fitshakeru vďačná už do konca života.
cvičenie

NOVOROČNÚ VÝZVU sme už odštartovali, ale stále ju stíhaš🤩!

Čaká na teba nielen nádielka nových tréningov, ale aj motivačné a stravovacie rozhovory s odborníkmi. Táto výzva ťa naozaj od začiatku roka poriadne nakopne a rozpumpuje tvoju energiu. Začni si plniť svoj sen o zdravom tele hneď na začiatku roka .😊👇

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.