Lucka vďaka výzve schudla nielen z brucha popôrodné kilečká. Čo jej ešte priniesla?

Lucka je veselá mamička, ktorá sa s nami pustila do Novoročnej výzvy 2019. Ako to dopadlo a aké pocity v nej výzva zanechala sa môžeš dočítať tu a teraz. ?

Lucka, aké boli vaše dojmy, keď ste zistili, že ste sa vo výsledkoch Novoročnej výzvy ocitli spomedzi všetkých tých žien vo svojej kategórii na 4-tom mieste?

Výhra ma naozaj milo prekvapila. Nečakala som, že by som mohla niečo vyhrať, keďže sa do Novoročnej výzvy zapojilo veľa šikovných žienok. Vždy, keď nejaká baba v skupine na Facebooku zverejnila svoje úspechy vo výzve, tak som len pozerala a v duchu si vravela: „No moja, ty nemáš šancu vyhrať.” A o to bolo moje prekvapenie väčšie, že predsa sa to aj mne podarilo.

Keď ste zverejnili výsledky, tak som si ich s očakávaním pozrela, ale vôbec mi vtedy nenapadlo, že tá Lucia K. na 4. mieste môžem byť ja. Veľká radosť nastala, keď mi prišiel mail od Barborky, že som sa ocitla medzi víťazkami v Novoročnej výzve a vyhrala som 4. cenu – set zástery pre ňu a pre neho od Lallychic.

Keď som sa v januári zapojila do Novoročnej výzvy, zvažovala som, či sa zapojím aj súťažne alebo budem cvičiť len tak pre seba. Teraz som rada, že som sa nakoniec rozhodla aj súťažiť, okrem toho, že ma to viac motivovalo, posúvalo vpred, nedovolilo poľaviť, som získala aj krásnu odmenu.☺

ako schudnut

 

Ako ste zvládali výzvu? Ako vyzerali vaše začiatky? Spomeniete si ešte na svoje prvé odcvičené video?

Do výzvy som sa zapojila s odhodlaním, že to dám aj keby neviem čo bolo. Nebola som spokojná so svojou postavou po pôrode a výzvu som pokladala za niečo, čo by ma mohlo nakopnúť, aby som začala na sebe makať. A tak sa aj stalo.

Začiatky boli veru ťažké, nakoľko moja kondička bola hrozná, svaly skrátené, ale postupne sa to zlepšovalo a viac som vládala. Tešila som sa na každé nové video, páčila sa mi rozmanitosť, že každý deň bolo cvičenie zamerané na inú časť tela.

A či si pamätám na svoje prvé odcvičené video? Na to asi nikdy nezabudnem. Bolo to s Janym, vtedy som mala pocit, akoby bol so mnou v obývačke. Vždy, keď som sa vydýchavala, tak povedal nejakú hlášku, akoby ma videl, že nemakám, ale oddychujem. Neviem, či som vtedy mala svalovku na bruchu od cvičenia alebo od smiechu. ☺

 

 

Mali ste obľúbeného trénera alebo trénerku, na ktorého ste sa stále tešili?

Okrem už vyššie spomínaného Janyho sa mi veľmi dobre cvičilo s Leou Vršeckou a parádna na zrelaxovanie bola aj joga s Andrejkou.

Do špeciálnej kategórie patrilo HIITko s Olinkou. Keď som ho videla v rozvrhu, som si vždy povedala: „A jaaaj, to zas dnes bude makačka.”

Ale ten pocit po odcvičení stál vždy za to.

chudnutie

 

Ako vyzeral váš jedálniček počas výzvy? Riadili ste sa aj radami od Ivky?

Pred výzvou som sa extra nezaoberala zdravou stravou. Až videá s Ivkou a jej rady ma nakopli k tomu, že som začala nakupovať zdravšie potraviny a svoj jedálniček som upravila. Zo začiatku výzvy som si sledovala denný kalorický príjem a podľa toho som si zostavovala jedálniček. Teraz si už viem jedlo počas dňa zadeliť tak, aby som mala všetky nutrienty aj kalorický príjem v norme.

Čo sa týka samotného jedálnička, raňajky musím mať sladké, keďže sladké milujem. Takže väčšinou si robím lievance na tisíc spôsobov, grécky jogurt s ovocím a orieškami alebo smoothie. A pravdaže nesmie chýbať ranná kávička, bez tej by som nemohla fungovať. Na obed mám zvyčajne len hlavné jedlo bez polievky, tú si skôr zvyknem robiť na večeru.

Medzi najobľúbenejšie jedlá, ktoré si varím, patrí kuracie soté na mexický spôsobšpenátový prívarokcícerovo-cuketové kari, cukinové rizoto, cestoviny so syrovou omáčkou alebo grilovaný hermelín s pečeným batatom. Ale pravdaže, niekedy si dám aj rezeň, aj plnenú papriku či segedínsky guláš. Ale vtedy si dávam pozor na ostatné jedlá, ktoré počas dňa zjem, aby som sa nedostala do kalorického nadbytku.

Raz do týždňa mám cheat day, kedy si dám naozaj to, na čo mám chuť. Zvyčajne je to nejaký ten zákusok alebo čokoláda. Na večeru si najčastejšie dávam vajce na tvrdo s mozzarellou a zeleninou, cottage cheese so zeleninou, praženicu, omeletu alebo slatinský chlieb s Lučinou alebo nátierkou (vajíčkovou, cícerovou, mrkovovou). A kedže ja sa toho sladkého fakt nedokážem úplne vzdať, tak som začala piecť fit verzie koláčov a zistila som, že aj tie zdravšie alternatívy môžu chutiť skvelo, a to sa netýka len dezertov, ale všetkých zdravých jedál.

 

 

Aké boli vaše úspechy v číslach? Koľko kg a cm sa vám podarilo zhodiť? ☺

Počas výzvy sa mi podarilo schudnúť 8 kg, z bokov som dala dole 8 cm, zo stehien 6 cm, z pásu 13 cm.

výzva

 

Práve u nás prebieha plavková výzva, ste v nej zapojená a makáte s nami ďalej?

Jasnačka, že makám s vami ďalej, bez vás si už deň neviem predstaviť.☺ Po Novoročnej výzve som si zamakala na brušku s Maggie (pozn. redakcie: v programe SixPack) a od 6.mája zarezávam vo Výzve do plaviek.

ako schudnut z brucha

Lucke ďakujeme za rozhovor a držíme palce vo Výzve do plaviek. ?

 

Niektoré z menovaných receptov, ktoré si obľúbila Lucka sme zaradili aj do novej knihy Z fitka do kuchyne špeciál III:

zdrave recepty

 

A Lucka nie je jediná, ktorej výzva zmenila nielen postavu,ale celkovo vzťah k zdravému jedlu a športu. Pozri na tieto premeny:

Miriam je hlavnou víťazkou v jednej z kategórii. A čo na výzvu hovorí?

Aj Anička bola v Novoročnej výzve a podarilo sa jej schudnúť. Čo ďalšie jej výzva priniesla?

Mariannka je krásny príklad toho, že vek je len číslo. Čo všetko jej výzva vzala a naopak dala?

Dvom sa spoločne chudne ľahšie, a preto Veronika vo Výzve bojovala aj s manželom Dušanom

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 10/06/2019 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre