Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čo vďaka Novoročnej výzve konečne Miriam (-9 kg) pochopila?

výzva na chudnutie
Tento rozhovor nepotrebuje dlhý úvod, zbytočne by ťa obral o chvíle strávené čítaním vážne skvelých odpovedí, ktoré nám poskytla naša Miriam. Veľmi sa tešíme a ešte raz gratulujeme za zaslúžené prvé miesto v kategórii žien, ktoré mali pred Novoročnou výzvou 2019 nad 70 kg. :-)

Miriama, gratulujeme! Ste našou víťazkou v kategórii žien, ktorá mali pred výzvou nad 70 kg. Veľmi sa z toho tešíme, pretože výhru ste si naozaj zaslúžili. Ako ste reagovali, keď ste zistili, že ste prvá?

Keď som od Vás dostala správu, niekoľkokrát som si ju prečítala a hneď som sa rozplakala. Pocítila som neskutočnú dávku tých najkrajších a najsilnejších emócií. Nemohla som uveriť, že práve ja som vyhrala nad tisíckami žien. Budem úprimná, samozrejme, že som si bola vedomá splnenia podmienok súťaže.
Do svojho Fitshaker profilu som si však miery a fotografiu nahrala pre vlastnú potrebu, aby som na konci výzvy videla, aký pokrok som spravila a vedela ho vyhodnotiť číselne aj vizuálne. Vyplnením dotazníka som Vám chcela vyjadriť, akí ste skvelí a aký veľký význam má všetko čo robíte. Myslím, že spätná väzba je pre Vás istý druh odmeny. Verím, že Vás posúva ďalej a myslím, že v nemalej miere určuje ďalšie smerovanie a myšlienky Fitshaker.
rozhovor

august 2018

Ako a s kým si užijete svoju výhru?

Samotná výhra je čerešničkou na torte, ktorú si veľmi rada vychutnám. Víkendový pobyt bude spoločným časom iba pre nás s manželom. Pri dvoch deťoch je ho ako šafránu.
Sme spolu 15 rokov, z toho 9 manželia. Rozhodne netreba na seba zabúdať ani keď prídu deti. Netreba prestávať randiť,  partnerský vzťah je potrebné neustále živiť a je základom spokojnej rodiny. Vzájomná komunikácia, dávka tolerancie a rešpektu sú na popredných miestach. Odmenou fungujúceho vzťahu sú spokojné deti. My máme dvoch skvelých chlapcov - 7 rokov a 1,5 roka.
 
premena

rok 2019

Prezraďte nám ako prebiehala Novoročná výzva u vás doma? Cvičili ste ráno alebo večer? Bola vždy nálada a chuť?

Od Novoročnej výzvy som nemala žiadne očakávania. Jednoducho som sa pre ňu rozhodla a v deň D začala. O svojom vytrvaní vo výzve som nepochybovala. Pevná vôľa a odhodlanie mi nikdy nechýbali. Rozhodujúce je určite aj správne nastavenie hlavy a stanovenie si reálnych cieľov. Motivovala som sa najmä sama a skvelé boli aj vaše povzbudzujúce emailové správy. Svoju účasť vo výzve som do sveta hneď nevykričala, a tak sa o tom okolie dozvedalo postupne. Vedela som, že prvé dva týždne budú náročnejšie, kým si moje telo zvykne. Nemala som dostatočnú kondíciu na to, aby som spočiatku tréningy odcvičila s prehľadom.
Približne po mesiaci som pocítila vylepšenú kondíciu, a tak som sa začala zameriavať na čo najsprávnejšie prevedenie cvikov a najmä správne dýchanie. Až vo výzve som pochopila, aké je správne dýchanie pri cvičení dôležité. Dôraz naňho vo videách dávali všetci.
Keďže som nechcela narušiť bežný chod našej rodiny a spoločne strávený čas, cvičenie počas obedného spánku nášho najmladšieho člena bola pre mňa jasná voľba. Na začiatku výzvy trval jeho spánok maximálne hodinku, a tak som sa snažila ušetriť minúty aj tým, že som ho išla uspávať už prezlečená na cvičenie. Chcela som stihnúť odcvičiť video a aspoň sa ešte naobedovať, ale to druhé sa nie vždy podarilo zrealizovať. Ale najesť sa predsa dalo aj pri drobcovi, i keď konzumovať jedlo v pokoji je pre matku vzácny jav. :-D
Nikdy som sa nezamýšľala nad tým, či sa mi chce alebo nie. Jednoducho som mala nastavený jasný plán a odcvičila som si to. Rozhodne je fajn si veci neznechucovať. O to ťažšie by sa to celé realizovalo a práve vtedy by mohli negatívne myšlienky a nechuť prichádzať. Odporúčam sa správne nastaviť a hlavne vytrvať! Po uplynutí krátkeho obdobia sa to celé začne preklápať.
Telo aj  myseľ si na režim zvyknú a všetko bude prebiehať ako bežná súčasť dňa a hlavne s úsmevom.

Jedna zo zásadných zmien u mňa nastala už v počiatku. Na Ivkine odporúčanie som sa odvážila a odmerala na začiatku výzvy a potom až o mesiac. Hlava to pochopila hneď, ale v skutočnosti som to prijala až oveľa neskôr. Vďaka tomu je koniec nezmyselne častému váženiu sa.
Konečne som skutočne pochopila, že váha je len číslo.

Myslím, že v týchto slovách sa nájde veľa žien, ktoré každé ráno stoja na váhe. Určite odporúčam, dať tomu šancu, vytrvať a verím, že väčšina to prijme aj za svoje. Každodenné alebo časté váženie sa má presne opačný efekt akoby sme si želali.
ako schudnut

apríl 2019

Zmenil sa u vás doma aj jedálničiek? Využili ste tipy od Ivky zo stravovacích videí?

Musím priznať, že nejako zásadne sa u nás jedálniček nezmenil. Vždy sme inklinovali k ľahším jedlám. My napríklad vôbec nevyprážame (iba kapra na Vianoce) a pripravujeme iba kuracie mäso, morčacie mäso a občas bravčovú panenku. Už roky si objednávame veľkého domáceho moriaka z farmy, ktorého porcujeme do mraziaceho boxu.
Určite však zmeny nastali. Začala som si napríklad viac všímať zloženie potravín, ktoré kupujem, jeme ešte viac zeleniny a stravovanie je oveľa pestrejšie. Do jedálnička som zaradila nové zdravé potraviny, ktoré sme si veľmi obľúbili. Jedlo, ktoré uvarím, chutí celej rodine, takže varím jednotne pre všetkých. Musím priznať, že ma milo prekvapuje ako veľmi chutia našim deťom zdravé koláčiky, ktoré napečiem. Sladím výlučne iba domácim medom.
Neustále skúšam nové recepty a teším sa z nových zdravých kuchárskych kníh, alebo čerpám z obľúbených internetových stránok na čele s Fitshakerom. V kuchyni ma to aj začalo viacej baviť. Ja som praktický človek, takže preferujem rýchle recepty. A musím povedať, že väčšinou sa stretávam práve s takými. Nič extra náročné na čas alebo druhy potravín a k tomu veľmi chutné.
Úprimne, Ivku som nepoznala, ale neskutočne ma prekvapila v tom najpozitívnejšom zmysle. Skvele nadávkované, veľmi užitočné informácie, čo podčiarklo jej sympatické vystupovanie. Nejaký ten základ informácií z tejto oblasti som už mala, ale mnohé som sa ešte naučila. Osvojila som si veľa Ivkiných rád, s ktorými som sa vždy stotožnila. Vďaka Ivke nahliadam na denný jedálniček ako celok. Práve túžobne očakávam zásielku s jej knihou, ktorou rozšírim svoju zbierku zdravých kníh receptov.
vyvážená strava

zeleninový quiche

Akým človekom je Miriama po výzve? Čo nové ste sa naučili? Čo sa vo vašom živote zmenilo?

Miriama sa opäť, tentokrát míľovými krokmi, posunula ďalej. Vonkajšia a vnútorná premena sú veľmi úzko prepojené. Na vnímanie, správanie sa a emócie ľudí nahliadam možno trošku inak ako ostatní. Mám vyštudovanú psychológiu. Vnútorný svet človeka je našou neoddeliteľnou súčasťou.
Vďaka výzve sa výborne cítim vo vlastnom tele (až v takejto miere to bolo pre mňa nepoznané), výhra v podobe pobytu je úplne TOP bonus, ale možnosťou ochutnať stupeň víťazov, ste nezmazateľne poznačili môj vnútorný svet a za to Vám neskutočne ďakujem!
Naučila som sa:

  • sledovať zloženie potravín a vyberať tie správne,

  • nepojedať nič mimo 5x dennej dávky,

  • pochopiť (ale že naozaj pochopiť :D), že váha je len číslo,

  • mať ešte viac pohybu, ktorý mi robí radosť,

  • správne dýchať pri cvičení,

  • dopriať si v správnom množstve, nemať výčitky a opäť nasadnúť na správne rozbehnutý vlak.


Pohyb sa stal súčasťou môjho bežného dňa. Od začiatku výzvy som začala plávať 1x do týždňa. Ako prichádzajú teplejšie dni, plávanie striedam s behom. Je to čas, ktorý venujem iba sebe, človek úplne vyvetrá hlavu na vzduchu alebo pod hladinou a potom je spokojnejší. Tanec a hudba sú mojou vášňou, ktorú si zamilovali aj obe naše deti. Aj toto je naša spoločná každodenná forma pohybu. Aktuálne som o 25 kg ľahšia oproti mojej najvyššej váhe, ktorú som mala v roku 2013. A to nehovorím o tom, že mnohé kilogramy som chudla na viackrát, keďže som väčšinou po čase opäť zo správne rozbehnutého vlaku vystúpila. Tentokrát som si zakúpila celoživotný lístok!
chudnutie

Miriam na fotke vľavo z roku 2013 a vpravo z roku 2019.

Čo by ste odkázali ženám, ktoré sa do výzvy nepustili, alebo stále váhajú nad Premium členstvom? Stojí to za to?

Ako som už spomínala vyššie, spočiatku som nemala žiadne očakávania. O to väčšie je moje nadšenie z programu Fitshaker teraz. Na začiatku som vedela, že chcem ísť cestou zdravého životného štýlu, a hlavne dlhodobo udržateľného. Fitshaker mi vyhovoval všetkými základnými podmienkami. Cvičenie v domácom prostredí, ktoré nezaťaží spoločný rodinný čas. A čo si kúpite za 9,90 €? Nie, toto nie je platená reklama. :-D

Fitshaker ponúka komplex veľmi užitočných a správne podaných informácií. Nespočetné množstvo cvičebných videí so skvelými inštruktormi. Verím, že toto je cesta. Z môjho jedálnička som nevylúčila vôbec nič, stravu mám veľmi pestrú. Vyhýbam sa cukru, ale už som si dala aj koláčik, ktorý nebol úplne fit.

Treba si uvedomiť jedno, človek žiť neprestáva a treba si aj dopriať. Ja som však svojím nastavením dospela do stavu, kedy ma jednoducho tie jedlá, ktoré nie sú vhodné, vôbec nelákajú. Zdravé jedlo môže byť aj chutné. Mnohí si myslia, že ide o jednotvárne jedlo bez chuti. Pre mňa bolo zaujímavé sledovať, ako sa mi vyčistili po dlhšom čase moje chuťové poháriky a mám pocit, akoby jedlo chutilo inak, rozhodne lepšie. Milujem sladké, takže taký cheesecake ku kávičke raz za čas neodmietnem. :-)

zdrave stravovanie

Mrkvový koláč s tvarohovou plnkou podľa receptu zo stránky Fitshaker.sk.

Plánujete v cvičení pokračovať? Zapojili ste sa aj do Výzvy do plaviek?

Prečo by som prestala robiť niečo, čo mi prináša pocit spokojnosti?! S cvičením som neprestala od začiatku výzvy a určite ani neplánujem. Endorfíny robia svoje. :-D Veľmi som sa tešila na 6.5., kedy vypukla plavková výzva. Plánovali sa do nej zapojiť aj traja ľudia z môjho blízkeho okolia. Veľmi sa teším, že som ich mohla inšpirovať.
Pred výzvou som intenzívne cvičila HIIT tréningy s Oľgou, ktorú som si zamilovala. Ale mali ste ma vidieť po jej prvom tréningu. :-D Pri cvičení s ňou cítim ako sa mi kondícia veľmi vylepšila.
Ďakujem za rozhovor!
S úsmevom zostáva
Miriam

Aj my ďakujeme Miriam za super rozhovor. Naozaj nič nepoteší dušu viac, ako to, keď vieme, že vám naša práca pomáha. :-)

Ak si chceš rovnako ako Miriam vybudovať lásku k cvičeniu, poď to vyskúšať v Reštarte po lete 2022 s nami. Veď predsa každý jeden deň je dobrý na pohyb:

cvicenie doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.