Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Karin (-2 kg): „Pred výzvou som sa do zrkadla snažila pozerať na seba len oblečená.“

ako schudnem

Možno ti práve dochádza motivácia. Máš obdobie, keď už nevieš, či má zmysel pokračovať, lebo nevidíš výsledky. Máme pre teba túto motivačnú bombu v podobe Karinky, ktorá to nevzdala a vyzerá absolútne úžasne. Poď sa začítať, načerpaj sily a nevzdávaj sa :-).

Karinka, vy ste svoju premenu nazvali minimálnou, no nám sa zdá parádna :-). Vyzeráte naozaj skvelo, a i keď mnohé žienky povedia, že ste vyzerali aj predtým dobre, vy ste sa rozhodli ešte to zlepšiť. Prečo ste sa tak rozhodli? Ako skrsla vo vašej hlave myšlienka – idem cvičiť s Fitshakerom?

Moje rozhodnutie prišlo pre mňa už ako nutnosť – začať venovať čas aj sebe. Mám rada výzvy a na Facebooku som našla výzvu Fitshakeru. Bolo to pre mňa ako znamenie, a tak som to skúsila.

Som vďačná za to, že som sa do výzvy zapojila a spravila niečo pre seba.

Vedela som, že u mňa nebude taká viditeľná zmena na postave, keďže som začínala s nižšou váhou a športovala som celý život. Chcela som hlavne spevniť postavu a nabrať kondičku, ktorú veľmi potrebujem pri synčekovi :-). Ako pridaná hodnota a ďalšia motivácia pre mňa bol Fitshaker diár, ktorý bol v mojich obľúbených farbách a je v ňom všetko, čo žena podľa mňa potrebuje počas takejto zmeny vo svojom živote :-).

cvicenia na chudnutie

Poctivé cvičenie a strava idú ruka v ruke, ako sa stravujete vy? Boli pre vás prínosné aj stravovacie videá odprezentované v novoročnej výzve?

Moje stravovanie a pitný režim neboli ideálne, priznávam. Počas dňa som jedlo často vynechávala a prišlo až večer, keď som si konečne sadla po celom dni. To zohralo veľkú úlohu na mojej postave. Preto som si ešte dávnejšie dala vypracovať jedálniček, mala som aj školenia o správnom stravovaní.

Všetko som ovládala, len som sa nevedela na to nastaviť. A tu prišla ďalšia výzva, ktorú dala moja kamarátka – týždeň bez pečiva a 2 litre vody denne. Povedala som si – to musím zvládnuť. A tak spolu s novoročnou výzvou som začala priebežne aj s touto výzvou. Cítila som sa zrazu plná energie a vedela som, že som správne nastavená a zvládnem to.

Počas tohto týždňa som si zostavila jedálniček (jesť 5x denne + pitný režim), ktorý sa snažím dodržiavať stále. Boli síce aj dni, keď to proste nešlo a odbočila som z nastavenej stravy, ale potom som cítila obrovskú únavu, telo to veľmi zaťažilo. Dôležitá pri mojej zmene bola hlavne strava a prioritne vyhradiť si čas na jedlo. Stravovacie videá v novoročnej výzve som pozerala a myslím, že veľmi pomôžu ľuďom, čo začínajú s cvičením a nemajú iné vedomosti o stravovaní a chudnutí.

treningovy plan pre zeny na chudnutie

Sama ste uviedli, že vaša zmena v hmotnosti boli len dve kilá :-). No vaša premena vyzerá super! Ako sa cítite, keď sa na seba pozriete teraz, a v čom sú tie pocity iné ako pred výzvou?

Cítim sa výborne. Nešlo mi ani tak o tie kilá, pretože viem, že napríklad ak by som nabrala svaly, tá hmotnosť bude vyššia. Skôr som si sledovala centimetre (objem).

Keď sa na seba pozriem, som vďačná za eliminovanie celulitídy, za spevnenie postavy, úpravu popôrodného bruška, ktorému som 3 roky nejako nevenovala pozornosť a zaslúžilo si ju najviac.

Pred výzvou som sa do zrkadla snažila pozerať na seba len oblečená, teraz už je to iné :-).
zdravý životný štýl

Cvičíte len v online fitnesku, alebo máte aj iné športové záľuby, napríklad beh, turistiku či bicykel?

Začínala som behom a chôdzou (víkendy). Ale v tejto Covid dobe je pre mňa výhrou online fitnesko a som zaň neuveriteľne vďačná, môžem ho vykonávať počas celého týždňa a v každom počasí :-).

Mám rada lyžovanie, aerobik, bicykel aj beh – je to vždy reset pre moju myseľ. Moje športové záujmy sú rôzne, keďže som trénerkou detí a mládeže.

Vy ste mamička, však? Ako sa vám popri drobcovi darí nájsť si čas aj sama na seba? Dieťatko určite potrebuje veľa času a starostlivosti...

Áno, som mamička 3-ročného Adamka. Môj synček potrebuje veľa času a hlavne pozornosti. Od narodenia má obojstrannú stredne ťažkú poruchu sluchu, a tak veľa odzerá. Znamenám preňho zatiaľ okrem iného „komunikačný kanál“ – sluch a reč.

S načúvacími prístrojmi sme dlho bojovali a až posledného pol roka ich začal prijímať. Takže aj to bol dôvod, prečo som seba a svoje telo „zanedbávala“ :-(.

Veľa žien povie – na cvičenie nemám čas a mám toho veľa. Verte mi, ten čas sa nájsť dá a aj pri dieťati s hendikepom. Ja som si myslela, že budem cvičiť počas dňa, aj som tak začala, ibaže vždy bol pri mne aj drobec (a to potom nie je čas pre mňa, ale pre nás oboch). Takže som sa nastavila na cvičenie, keď večer zaspí (niekedy aj o 22.00). Občas to chce veľa sebazaprenia, najmä ak ten deň bol náročný, ale dá sa to zvládnuť :-).

tréningový plán

Mnoho mamičiek po pôrode trpí diastázou, je to aj váš prípad? Ako ste s ňou zvládli výzvu? Upravovali ste si cviky podľa toho, aby vám to vyhovovalo?

Áno, diastáza trápi aj mňa a rovnako aj pupočná hernia. Pred pôrodom som mala 48 kg, počas pôrodu som pribrala na 63, ale takmer všetko bolo iba bruško. Po pôrode som ešte dlho vyzerala, akoby som znova čakala bábo, to bruško sa nesťahovalo. Dva roky po pôrode som bola za fyzioterapeutkou (často ma bolel aj chrbát), ktorá mi diastázu potvrdila.

Najedla som sa a moje brucho malo 2x taký objem a vyzerala som pravidelne ako tehotná (veľakrát som nechcela ani jesť, pretože brucho vždy extrémne vystúpilo a zväčšilo objem). Bruško som necvičila tak, ako bolo vo videách, ale mala som cvičenia priamo zamerané na diastázu.

idealna vaha

Kto bol a je vaša najväčšia opora pri vašich cieľoch?

Moja opora/motivátorka počas novoročnej výzvy bola a je moja najlepšia kamarátka, ktorá mi verila po celý čas, a keď som jej napísala, že som sa zapojila do novoročnej výzvy, veľmi sa tešila a držala mi palce. Priebežne som jej posielala fotky a bola na mňa pyšná. Vždy vedela, čo napísať, aj ako povzbudiť, keď som bola unavená.

Pri mojich cieľoch v živote je mojou najväčšou oporou moja mama.

Svaly

Aké sú vaše plány do budúcna? Máte ešte nejaké športové ciele, ktoré by ste chceli dosiahnuť :-)?

Moje plány do budúcna – pokračovať ďalej v cvičení, venovať čas aj sebe (šťastná mama = šťastné dieťa). A športové ciele – uvidíme, čo život prinesie. Pred tehotenstvom som chcela absolvovať súťaž bikini fitness alebo šport model, teraz si prajem hlavne zdravie.

Vyskúšaj aj ty, aké výhody ponúka cvičenie na doma. V našom online fitnesku nájdeš cca 900 online tréningov, stačí si len vybrať, čo bude vyhovovať tebe.

posilnovanie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.