Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Katka: „Najdôležitejšou zmenou pre mňa bola väčšia psychická pohoda.“

psychická pohoda

Robí nám veľkú radosť deliť sa s vami o príbehy úžasných žien. Jednou z nich je aj Katka, ktorá sa pridala do našej harmonickej výzvy 😊.

Občas sa niečo stane práve preto, že to v danej chvíli potrebujeme a podvedome si to pritiahneme 😊. Bolo to tak aj s vami a harmonickou výzvou? Prišla práve vtedy, keď ste ju najviac potrebovali?

Áno, toto bol presne môj prípad. Jeseň, hlavne začiatok školského roka, je vždy svojím spôsobom náročné obdobie, obzvlášť teraz v čase pandémie, rôznych opatrení a s tým spojenej neistoty. Sama na sebe som vnímala, že som nervózna a podráždená, a tiež som vedela, že by mi pomohlo zapojiť nejaký pravidelný pohyb a čas pre seba, napriek tomu sa mi to nedarilo.

Presne toto mi poskytla harmonická výzva – vyhradený čas na seba, cvičenie, zaujímavé témy na zamyslenie. S harmonickou výzvou som mala skúsenosť z minulého roka, takže som sa na ňu tešila, a musím povedať, že úplne prekonala moje očakávania.

vnútorný pokoj

Stalo sa cvičenie vo výzve „vaším časom“? Keď ste boli naozaj len sama so sebou a mohli sa venovať svojim myšlienkam a vnútornému pokoju?

Nie vždy to bolo ideálne, ale postupne si aj deti zvykli, že mamina teraz cvičí, občas sa snažili pridať.

Tiež som sa učila, kedy si treba ten čas na cvičenie naozaj „vydobyť“ a kedy je to o tom, že len chcem mať zelené políčko v kalendári a robím to nasilu. Takže som prešla najskôr z poctivého cvičenia (podľa možností aj bonusových videí) k takému uvoľneniu sa a rozhodnutiu, na čo mám chuť, či si nechcem radšej vybrať iné video. Na druhej strane tie zelené políčka dávajú potrebnú disciplínu, veď vlastne preto je to „výzva“ 😊.

Na rozhovory a meditácie som sa naučila vyhradiť si svoj čas, na ktorý som sa vždy tešila.

Aké zmeny, či už psychické, alebo fyzické, vám priniesla výzva 😊?

Najdôležitejšou zmenou pre mňa bola väčšia psychická pohoda, ktorá pramenila jednak zo samotného cvičenia, ale hlavne z iného prístupu k životu.

Začala som byť viac vedomá, „vo svojom tele“, a nie stále v hlave.

Vďaka témam a úlohám týždňa som svoju pozornosť zameriavala na to, čo mi prospieva, a nie na všetku tú negativitu naokolo. Vďaka rozhovoru s Mirkou Bartošovou som sa prihlásila na kurz hormonálnej jogy (jej knižku som už mala prečítanú, ale toto bol posledný impulz, ktorý ma presvedčil to skúsiť). Z tých fyzických zmien by som spomenula asi hlavne viac energie a menej bolesti chrbta 😊.

ako nájsť vnútorný pokoj

Ako sa vám páčil výber tém a hostí v našej výzve?

Výber tém a hostí sa mi veľmi páčil, myslím, že každý si tam našiel tie „svoje témy“. Okrem spomínanej hormonálnej jogy to pre mňa boli aj témy sebaprijatia či ženskosti, rozhovor a meditácia s Kristínkou Dubajovou boli pre mňa silné a dojímavé. Veľmi som si tiež obľúbila jogu so Zuzkou Klingrovou, vďaka jej vysvetľovaniu jednotlivých asán mi joga začala dávať ešte väčší zmysel.

Nastal počas výzvy nejaký moment, keď ste si povedali, že toto cvičenie je to pravé pre vás a zaradíte ho aj do cvičenia počas roka?

Neviem, či by som to nazvala moment. Joga je súčasťou môjho života už dlhšie, ale, samozrejme, počas roka sa striedajú rôzne obdobia. Napríklad leto vždy trávime aktívne a vonku, takže na cvičenie jogy akosi nezostáva čas.

No a harmonická výzva je práve príležitosť na akýsi návrat k sebe, a to je presne to, čo v tomto predvianočnom čase potrebujeme.

ako byť šťastný

Pomohla vám výzva pripraviť sa na pokojné Vianoce?

Áno, výzva mi dala čas a priestor na rozvíjanie vnútorného pokoja. Určite ju odporúčam všetkým, ktorí sa nechcú naháňať za dokonalosťou, ale chcú sa naučiť prežívať ako dokonalý prítomný okamih 😊.

Ak si sa dostala až sem na koniec, ber to ako znamenie. Táto téma ťa zjavne zaujíma, možno práve preto, že sama túžiš po väčšom vnútornom pokoji? Iba ty sama sa vieš presvedčiť, či bude mať hamronická výzva podobné účinky aj na teba. Tak neváhaj, pridaj sa:

ako byt stastny
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.