Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Evka: „Darovala som si pokoj, čas pre seba, uvoľnenie a omnoho viac.“

cvičenie jogy doma

Lepšie by sme harmonickú výzvu nedokázali predstaviť. Evička v odpovediach na moje otázky zhrnula úplne všetko. Pokoj a pohoda, ktoré idú z jej odpovedí, ma dokonale naladili na zacvičenie si jogy či pilatesu.

S akým cieľom ste sa do harmonickej výzvy pustili 😊? Podarilo sa vám ho dosiahnuť?

Ahojte, pre mňa prišla harmonická výzva naozaj ako na zavolanie a vlastne toto bola moja prvá harmonická výzva na Fitshakeri, na ktorej som sa zúčastnila.

V októbri som mala silnú alergickú reakciu na antihistaminiká, ktorá ma vrátila do mojich detských čias, keď som bojovala s ekzémom. Musím povedať, že toto naozaj nie je návrat do detstva, ktorý by som chcela zažiť. Okrem klasickej liečby – tabletky, krémy – som sa rozhodla (už vekom poučená), že treba urobiť niečo nielen pre telo, ale aj dušu. A zrazu na mňa vyskočila informácia o harmonickej výzve. Rozhodovanie trvalo 10 sekúnd a bola som tam. A lepšie som urobiť nemohla.

Darovala som si pokoj, čas pre seba, uvoľnenie a omnoho viac.

Odcvičili ste výzvu celú 😊?

Úplne celú, dokonca podľa harmonogramu. Ja, ktorá – odkedy mám dcérku (už má 3 a pol roka) – som v ničom, čo sa mňa samej týkalo, nemala systém a čas, som si naozaj poctivo vyhradila každý jeden deň svoj čas. To bola pre mňa vlastne tiež veľká výzva a zároveň výhra, keďže sa mi to naozaj podarilo 😊.

Páčil sa vám výber tém, inštruktorov a videí 😊?

Keďže to bola moja prvá harmonická výzva, o tom, ako bude štruktúrovaný týždeň, som vopred nevedela a musím povedať, že som bola príjemne prekvapená. Páčilo sa mi, že sa každý týždeň striedala nová téma, ktorá tvorila podstatu cvičenia, rozhovorov. Priestory, kde sa videá nahrávali, boli úžasné (musím vlastne zistiť, kde to bolo, aby som si tam mohla ísť oddýchnuť 😊). Sviečky, svetielka, stromy v pozadí pocity harmónie počas cvičenia umocňovali.

A inštruktori, tak to je kapitola sama osebe. Spojenie pilates a Andrejka je naozaj niečo podľa môjho vkusu. Mám rada jej prejav a hlas a pilates je výborný na tvarovanie štíhlych svalov.

Nikol ako cvičiteľku som predtým nevyhľadávala. Musím povedať, že oproti cvičeniam spred niekoľkých rokov pre mňa osobnostne, a teda aj prejavom, pri joge vyrástla a naozaj sa mi s ňou veľmi dobre cvičilo.

Musím povedať, že moje prvé cvičenie so Zuzkou Klingrovou bolo utrpenie 😅. Ale ja sa nevzdávam a odcvičila som si s ňou aj ďalšie a viete čo, teraz neprejde týždeň, aby som si s ňou aspoň dve videá nezacvičila. Nebola to láska na prvý pohľad, ako sa vraví, ale rozhodne to je láska teraz 🥰. Naučila som sa vnímať ďalší rozmer jogy, okrem toho fyzického. Zistila som, ako málo pozornosti venujem svojmu dychu a ako veľmi vie dych ovplyvniť moju myseľ.

Pilates je moja srdcovka už roky, cvičila som ho aj pred tým, ako som objavila Fitshaker, a je mojím snom urobiť si aj inštruktorský kurz, tak verím, že rok 2022 bude v tomto tým mojím rokom. Ktovie, raz sa možno pridám do harmonickej výzvy aj na druhej strane 😊.

joga pre začiatočníkov

Čo vám táto výzva dala?

Ako som povedala, dala mi čas pre seba bez akýchkoľvek výčitiek. Dala mi pokoj, pohodu (keby sa skončila v momente, keď sa postavím z podložky, nevadí, lebo každá minúta vnútorného pokoja stojí za to). Naučila ma veľa o sebe. A určite ma motivovala k tomu, až bude čas, zúčastniť sa na kurze hormonálnej jogy (ako žena som nadobudla pocit, že toto je niečo, čo chcem svojmu telu dopriať).

A teda pre mňa benefit navyše bolo zistenie, ako často jem, lebo mnou lomcujú rôzne emócie. Nahnevanosť, nuda... ufff. Takže vďaka tomuto uvedomeniu si som prišla o 2 kilá, ani sama neviem ako. Stačilo sa zastaviť a nadýchnuť 😊.

Cvičíte s nami aj iné výzvy? Ak áno, prelínate kardio a HIIT napríklad s jogou či pilatesom? 😊

Už 3 roky cvičievam plavkovú výzvu. Pred letom ma to vždy veľmi dobre nakopne, otepľuje sa a tak aj lenivosť sa prekonáva omnoho jednoduchšie 😊.

Aktuálne fungujem na videách Six pack, povedala som si, že tejto časti tela sa bude venovať viac ako inej a uvidíme, čo sa stane. Pre mňa prekvapivo prvé výsledky už vidno, do budúceho leta to budú tehličky, ako sa patrí. A do toho občas pripojím videá z jogy alebo pilatesu.

Takže Fitshaker je so mnou niekoľkokrát týždenne.
cvičenie pilates

Plánujete sa zúčastniť aj na ďalšej harmonickej výzve?

Na toto môžem povedať len jedno veľké ÁNO 😊. Už netrpezlivo čakám a hltám informácie o tom, ako sa natáčajú nové videá.

Ak aj ty chceš napĺňať svoju dušu vnútorným pokojom a byť spokojnejšia, vyrovnanejšia, trpezlivejšia mamina, vyskúšaj 40-dňovú výzvu Harmónia tela a duše 2021:

Harmónia
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.