Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako dokáže jedna 40-dňová výzva Harmónia tela a duše 2021 zmeniť tvoj život?

harmonia tela a duše

Ako zvykne vyzerať tvoj záver roka? Vieš ho vychutnať v pohodovej atmosfére bez starostí alebo si celý december v strese, naháňaš sa za darčekmi, upratuješ ako divá, pečieš koláče pre celú námornú flotilu a si rada, keď si vieš na chvíľu vyložiť nohy a pozrieť obľúbenú rozprávku?

A ako by si zhodnotila svoju hladinu stresu, mieru sebavedomia či trpezlivosť? Dokážeš si ľahko navodiť vnútorný pokoj?

A čo napríklad tvoj chrbát? Už ťa niekedy bolel? Ak áno, čo takto skúsiť ako prevenciu cvičenie namiesto tabletiek a mastičiek?

Poď si prečítať, ako jedna výzva dokáže pomôcť so všetkými vymenovanými problémami.

fitshaker harmonicka vyzva 2020

Aj tieto benefity môžeš získať za 40 dní

Keď sme s výzvou pred 4 rokmi prišli, ani sme netušili, že má až toľko pozitívnych vedľajších účinkov. Prezradíme ti aspoň pár najčastejšie sa opakujúcich, o ktorých nám písali aj samotné absolventky minulých ročníkov harmonickej výzvy a ktoré môžeš získať aj ty.

# 1: Prestane ťa bolieť chrbát

Keďže výzva je zostavená najmä z cvičení, ako sú joga a pilates, niet sa čomu čudovať, že po absolvovaní výzvy zrazu zistili, že ich už nebolí chrbát. Nedaj sa však zmýliť. Pilates a joga nie sú len o chrbte. Vďaka rôznym polohám a cvikom precvičíš celé telo, spevníš svaly (aj také, o ktorých teraz ani netušíš, že ich máš), ale zároveň aj pomasíruješ vnútorné orgány, vďaka čomu sa ti môže zlepšiť trávenie, metabolizmus či hormonálny systém.

„Necítim vôbec bolesť vysunutej platničky. V noci spím bez bolesti chrbta a po schodoch behám ako pani. Pre mňa týchto 40 dní bolo viac ako 3-mesačné rehabky a plno predpisov na lieky proti bolesti.“ Lucka F.

# 2: Zmierniš stres

Hoci by mal byť záver roka pokojný, niekedy je opak pravdou. Tým, že sa blížia Vianoce, my ženy si zvykneme toho na seba uvaliť poriadne veľa. Upratať celú domácnosť, napiecť XY druhov koláčov, zohnať pre každého darčeky, zútulniť svoj príbytok dekoráciami atď.

Ak máš ešte aj prácu, keď koniec roka znamená uzávierky a deadliny, pridajú sa starosti bežných dní (požehliť, navariť, starostlivosť o deti, zvieratká...) a, nedajbože, vyskočí aj niečo nečakané, čo by s hladinou stresu zamávalo každému (napr. smrť blížneho, výpoveď v práci, finančné problémy...), je pravdepodobné, že máš často pocit, že ti vybuchne hlava 🤯, a ty by si najradšej zostala schovaná pod perinou a neriešila nič.

Ak sa takto cítiš, harmonická výzva je presne pre teba. Naučíš sa v nej pracovať s dychom a dostaneš kopec nástrojov na to, aby si dokázala spomaliť a navodiť si pocit vnútorného pokoja.

„Den před začátkem výzvy jsem přišla o velmi blízkého člověka, kterého jsem měla moc ráda, a nebýt výzvy, která mě dokázala přimět soustředit se nějaký čas jen na sebe a problémy hodit aspoň na chvilku stranou, nevím, jak bych tímto těžkým obdobím prošla. Dokážu se teď každý den chvilku zklidnit, zamyslet se sama nad sebou, obejmout se, usmát se, mít se ráda, cvičit…“ Markéta M.
„Ja som tak neskutočne vďačná, že ste takúto výzvu... Že ste mi dávali každý deň nástroj na to, aby som sa dokázala hrať s deťmi a venovať sa im a manželovi, a domácnosti. Že som pri vás mohla dobíjať baterky, že som si dokázala povedať ‒ áno, tak to smie byť (aj keď nie je na 100 % upratané, aj keď robím chyby).“ Dáša B.
ako sa zbaviť stresu

# 3: Zažiješ pokojnejšie Vianoce

Ak si prejdeš našou 6-týždňovou cestou, keď budeš každý deň pracovať na svojom harmonickom JA, určite sa to podpíše aj na tvojich Vianociach. Možno zistíš, že nepotrebuješ, aby bolo všetko dokonalé, alebo len jednoducho budeš vedieť lepšie predýchať tie tlaky, ktoré na teba vyvíja okolie, prípadne sa budeš vedieť pozerať na veci inak a aj tie pozitívne maličkosti v živote ti začnú pripadať ešte cennejšie. Jednoducho je viac než pravdepodobné, že znovu objavíš kúzlo Vianoc.

„Mám 77 rokov a spočiatku som mala obavy, či zvládnem všetky cviky. Ale cvičila som potiaľ, pokiaľ to moje telo dovolilo, mám dojem, že na konci som cvičenia zvládala lepšie. Pod vaším vedením aj v mojom veku prichádzam na to, čo by som mala vo svojom živote zmeniť. Harmónia tela a duše mi ukázala, ako sa pred Vianocami neplašiť a všetko zvládnuť v pohode.“ Klára P.
ako prežiť vianoce bez stresu

# 4: Podporíš imunitný systém

Pre tvoju imunitu je super aj pravidelné cvičenie jogy (ktorú budeš mať v harmonograme 3x týždenne), aj práca na zmiernení stresu, prísun vitamínov (aj v strave, zo slnka a v niektorých prípadoch i v doplnkoch), pobyt na čerstvom vzduchu. Celý prvý týždeň harmonickej výzvy zameriame práve na túto tému. Začneme rozhovorom s odborníčkou Monikou Hodásovou, kde preskúmame našu imunitu a nájdeme všetky zdroje, ktoré nám pomôžu pri jej budovaní.

ako zvýšiť imunitu

# 5: Naučíš sa upokojiť svoju myseľ (aj zvukom)

Hudba lieči. Naozaj. Veď povedz sama, necítiš sa lepšie, keď si zatancuješ na obľúbenú pesničku? Keď si zavrieš oči a vypočuješ pokojnú melódiu? Keď dokážeš vybiť nadbytočnú (prípadne aj negatívnu) energiu pri dynamických rytmoch?

Túto tému spolu preskúmame viac do hĺbky spolu s Luckou Nosko, ktorá ako jediná na Slovensku patrí celosvetovo medzi 24 oficiálnych učiteľov holistickej rezonancie.

ako odbúrať stres

Okrem toho ťa spolu s Vierkou Ayisi naučíme techniky, ako udržať svoj pokoj hlboko vnútri, aby sme priniesli viac spokojnosti do každého dňa, viac lásky k sebe aj ostatným a celkovo mali plnohodnotnejší život.

joga

# 6: Zvýšiš si sebavedomie

Cítiš sa v pohode v každej situácii? Nemáš niekedy pocit, že by si chcela vedieť lepšie odprezentovať svoj názor alebo len celkovo vyžarovať zo svojho postoja viac sebavedomia?

Aj to totiž môžeš po absolvovaní výzvy získať. V piatom týždni si povieme, ako podporiť sebavedomie v tele cez reč tela. O techniky sa s nami podelí psychologička a bodyworkerka Monika Stehlíková.

reč tela

# 7: Začneš prežívať väčšiu radosť

Do novej výzvy sme si prizvali aj hostku Janette Šimkovú, s ktorou si hneď v druhom týždni povieme viac o téme ‒ sám si strojcom svojho šťastia. Naučíme sa, ako vziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk a postaviť ho na pevných pilieroch.

janette šimková

# 8: Posilníš panvové dno

Nemusíš byť ani po pôrode, svojmu panvovému dnu by sme mali venovať pozornosť v akomkoľvek veku. Keď sa to tak vezme, vlastne je to symbol nášho ženstva, je to niečo, čím sa od mužov líšime a vďaka čomu sme výnimočné.

Zuzka Woleková, odborníčka v urogynekologickej fyzioterapii, si vezme túto tému na mušku a prevedie ťa ňou v treťom týždni výzvy.

oslabene panvove dno

# 9: Spevníš postavu, vyformuješ krivky a možno aj zhodíš nadbytočné kilá

Na to, aby si schudla, nemusíš cvičiť iba cvičenia, pri ktorých sa potíš. Niekedy ti paradoxne pomôže práve pomalšie cvičenie. Ako sme už spomínali, vďaka joge a pilatesu začneš spevňovať svaly, začne sa ti zlepšovať metabolizmus a vďaka odbúravaniu stresu a učeniu sa, ako žiť pokojnejšie, možno zistíš, že jedávaš zo stresu, z nudy alebo keď si nervózna. A zrazu začneš jesť menej. Čiže aj napriek tomu, že toto nie je primárnym cieľom výzvy, môžeš získať práve takýto benefit.

„Nemala som rada svoje telo, lebo som bola tlstá. Naučila som sa ľúbiť takú, aká som. Schudla som 3 kg a zo stehien mi zišlo 26 cm, áno, toľko, neverila som vlastným očiam, 3-krát som sa premerala. Z pásu 9 cm a zo zadku 10.“ Gabika S.
„Podarilo sa mi vďaka nej pohnúť ručičkou na váhe, ktorá stagnovala pár mesiacov. A takisto sa mi môj dlhý ženský cyklus (niekedy aj 2 mesiace) zrazu upravil na cyklus klasickej dĺžky niekoľkých dní.“ Mária P.
„Jogu som si v minulej výzve veľmi obľúbila, no tento rok som jej uuuplne prepadla ❤️. Ten pocit, že sa musím koncentrovať na dýchanie, ma nesmierne baví. A dokonca sa mi telo začalo tvarovať lepšie ako pri inom cvičení.“ Kristínka P.

#10: Obdarujeme ťa e-bookom s vianočnými receptami

Každoročne našim PREMIUM členom posielame na Mikuláša e-book s receptami na vianočné varenie a pečenie. A ty ako účastníčka harmonickej výzvy ho od nás dostaneš tiež.

Veríme, že takto načerpáš novú inšpiráciu a obohatíš svoj vianočný stôl o novú zdravú dobrotu.

recepty na vianoce

# 11: Budeš môcť vyhrať niektorú z cien v celkovej hodnote takmer 4 000 €

Ak sa zapojíš do harmonickej výzvy, splníš tým jednu z podmienok na zapojenie sa do súťaže. Tá druhá podmienka je veľmi jednoduchá. Stačí, ak po absolvovaní výzvy vyplníš dotazník, ktorý budeme odosielať e-mailom.

Pozri si, o aké skvelé ceny súťažíš:

výhra

BONUS: Urobíš dobrý skutok

Bez toho, aby si niečo musela robiť, niekam ísť, niečo posielať či niečo vypĺňať, už len tým, že sa rozhodneš zapojiť do harmonickej výzvy, pomáhaš.

Aj vďaka tebe budeme môcť časť peňazí z výzvy darovať Majke Sliviakovej, energickej mladej žene, ktorá po mozgovej cievnej príhode ostala ako ležiaca pacientka. Majka je však bojovníčka, neustále na sebe pracuje a aj láska jej manžela ju poháňa vpred a robí vďaka rehabilitáciám pokroky. Peniaze jej umožnia ešte viac rehabilitovať, aby sa takto mohla posúvať naďalej vpred a venovať sa viac tomu, čo jej robí radosť ‒ napr. takému kváskovaniu či vareniu.

dobrý skutok

Tak, už vieš, čo všetko môžeš pridaním sa do výzvy získať. Za 40 dní prestriedame 6 tém so 6 rôznymi hosťami. Bude to krásna a hlavne pokojná jazda.

fitshaker

To najlepšie na záver

Toto všetkostojí len 9,90 € za mesiac (teda 19,80 € za 2 mesiace).

Celá výzva prebieha online, nemusíš nikam chodiť, môžeš si videá púšťať vtedy, keď sama potrebuješ. Keď budeš mať aktívne členstvo, bude ti neustále k dispozícii. A takisto okrem nej si môžeš vyskúšať aj všetko ostatné, čo vo Fitshakeri ponúkame. Pokojne si pridaj aj iný druh cvičenia (v ponuke máme vyše 900 tréningov). Dostaneš sa aj do nášho archívu nielen s cvičeniami, ale aj so stravovacími videami.

A, samozrejme, inšpiráciu na zdravé varenie a pečenie vieš pravidelne načerpávať z nášho blogu, kde ti každý týždeň pridáme cca 5 nových receptov. V našej skupine na Facebooku sa navzájom motivujeme a podporujeme.

Prijmi naše pozvanie do výzvy.

Začíname už v pondelok 8. 11. 2021, pridaj sa:

pilates
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.