Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Majka: „Pociťovala som ústup bolestí chrbta a zlepšenie pohyblivosti.“

ako sa zbaviť bolesti krížov

Hľadáš pokoj, pohodu a stíšenie sa v tomto hektickom období? Už viac nemusíš, pridaj sa k nám do harmonickej výzvy rovnako, ako to urobila Majka. Ako jej výzva pomohla, čo jej dala a či sa jej páčila, nám prezradila v rozhovore.

Majka, pre vás bola harmonická výzva aj akýmsi útekom alebo relaxom od pocitov, ktoré ste zažívali v nemocnici. Ako lekárka v prvej línii ste museli byť vystavená stresu – pokoj v podobe jogy, meditácie či pilatesu vám teda padol vhod?

Harmonická výzva pre mňa bolo to, čo mi v tom čase pomohlo prísť na iné myšlienky a vyčistiť si hlavu. Bolo to zároveň príjemné upokojenie na večer a určite to prispelo k väčšej psychickej pohode a lepšiemu spánku.

V čom sa vaše pocity zmenili počas cvičenia výzvy? Upokojili ste myseľ a telo?

Asi som odpovedala v predchádzajúcej otázke 😊. Nikdy predtým som meditácie neskúšala a vďaka meditáciám s Nikol som mala možnosť urobiť si predstavu, ako by to asi malo vyzerať. Najviac som pociťovala ústup bolestí chrbta a zlepšenie pohyblivosti.

psychicka pohoda

V čom vás táto výzva prekvapila? Splnila vaše očakávania?

Výzva splnila moje očakávania, šla som do nej s víziou, že sa po dlhom čase rozhýbem, a to sa mi aj podarilo. Čo som však nečakala, bolo to, že som sa na cvičenia tešila, a keď som vynechala deň, cítila som to a chýbalo mi to. Nemám totiž k pohybu prirodzene vzťah, a aby som pri niečom vydržala, musí ma to nadchnúť.

Také boli najmä hodiny so Zuzkou Klingrovou, ktoré boli asi moje najobľúbenejšie nielen kvôli dynamike cvičenia, ale aj jogovej teórii alebo filozofii cvičenia, neviem čo z toho to lepšie vystihuje, skrátka, teoretickej nadstavbe na samotné cvičenie, ktorá mne osobne pomohla lepšie pochopiť jednotlivé ásany.

Po ukončení výzvy ste pokračovali s cvičením 😊?

Nejaký čas sa mi ešte darilo pravidelne cvičiť, ale asi po mesiaci som mala zdravotné problémy a odvtedy bol pohyb s výnimkou prechádzok príležitostný.

Chystáte sa zúčastniť aj na ďalších harmonických výzvach?

Od prvých náznakov jesene som naladená na ďalšiu harmonickú výzvu, pripomenula som si cvičenia s Andrejkou a Nikol v napadanom lístí 😊, veľmi ma potešil aj StartPack, ktorému by som chcela dať šancu, keďže som za posledný polrok pribrala a citeľne sa mi aj skrátili svaly.

Chýbalo mi nejaké cvičenie pre ženy, ktoré s cvičením nemajú skúsenosti, ktoré majú nadváhu alebo prekonali nejaký úraz a nevyhovujú im dynamické cvičenia či už pre bolesti kĺbov, vysunuté platničky, alebo ťažkosti s krčnou chrbticou. Myslím, že práve to by mi mohlo pomôcť vrátiť sa k cvičeniu a spraviť si z neho každovečerný rituál psychohygieny 😊.

bolesť krížov

Majke ďakujeme za rozhovor a tešíme sa na ňu vo výzve 😊.

Ak aj ty hľadáš spomalenie, chceš zlepšiť svoj spánok, posilniť imunitu či zmierniť bolesti chrbta, skús našu harmonickú výzvu:

joga na doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.