Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Irenkina premena: Ako sa jej podarilo schudnúť 13,5 kg?

Niekedy je najťažšou časťou procesu chudnutia a zmeny životného štýlu práve začiatok. Častokrát si vymýšľame rôzne výhovorky, „prekrúcame“ ich samy pred sebou a miesto toho, aby sme sa do toho pustili, strácame čas neustálym odkladaním a dúfaním v lepší zajtrajšok. Irenka Korytniaková je však verným dôkazom toho, že keď sa chce, dá sa. Táto skvelá mamina, manželka a ambiciózna žena si jedného dňa povedala, že je načase urobiť zmenu a pustila sa do výzvy spolu s Fitshakerom. Stala sa súčasťou niečoho, čo jej kompletne zmenilo postavu a postoj k sebe samej, zmenila svoje myslenie a teraz sa cíti lepšie ako kedykoľvek predtým. Inšpiruj sa Irenkiným príbehom a prečítaj si jej skúsenosť a pohľad na chudnutie spolu so zmenou stravovania.

Irenka, z celého srdca Vám gratulujem k tomu, čo ste vo výzve dokázala! Ste skvelou motiváciou pre všetky Fitshakeráčky. :-) Prezraďte nám, ako to u Vás celé začalo. Kedy ste si uvedomila, že chcete získať lepšiu postavu a skvelý pocit zo seba samej? Čo bolo po celý čas Vašou motiváciou a „hnacím motorom“?

Ďakujem veľmi pekne za gratuláciu a Fitshakeru za tento úžasný projekt. :-)
Svoju nadváhu som si uvedomovala veľmi dlho, bola som z nej nešťastná, ale nikdy som sa nedokázala dokopať k cvičeniu a zdravšiemu stravovaniu. Vždy som si hovorila, „od zajtra začnem“, ale nestalo sa tak. Jedného dňa som si len tak pozerala Facebook, kde som natrafila na PLAVKOVÚ VÝZVU 2018. Pozrela som si Vašu stránku a zbadala som medzi úspešnými príbehmi moju sesternicu, tak som sa jej povypytovala a ona mi vás odporučila. Povedala som si, že idem do toho, že teraz to dám a nevzdám to. Mojou motiváciou a „hnacím motorom“ bola hlavne túžba po lepšej postave a hlavne po zdravšom stravovaní.
jedalnicek na chudnutie
 

Koľkých kíl a centimetrov sa Vám podarilo vďaka našej výzve „zbaviť“?

Začiatok výzvy - 6. 5. 2018: váha 82,7 kg, miery: pás 99 cm, boky 104 cm, stehno 63 cm
Koniec výzvy - 6. 7. 2018: váha 74,1 kg, miery: pás 86 cm, boky 100 cm, stehno 59,5 cm
Úbytok: váha - 8,6 kg, pás - 13 cm, boky - 4 cm, stehno - 3,5 cm
Momentálne vážim 69,3 kg a moje miery sú: pás 85 cm, boky 98 cm, stehno 59 cm
ako schudnut
 

Ako vyzerali Vaše domáce tréningy? Podarilo sa Vám odcvičiť všetko, čo ste si zaumienila, alebo ste niekedy museli „bojovať“ sama so sebou?

Po prvom odcvičenom videu som mala neskutočnú svalovku, každý jeden krok bol pre mňa utrpením, ale nechcela som to vzdať. Tešila som sa na každé jedno cvičenie - aj keď sa priznám, že som veľakrát nevládala, ale vždy som si hovorila, že teraz to už musím dať.
 

Čo sa Vám na cvičeniach od Fitshakeru páči? Máte konkrétnu trénerku či trénera, ktorého ste si obľúbili najviac?

Na cvičeniach sa mi páčilo, že boli cca 30 minútové, tak som popritom stíhala aj prácu, domácnosť, deti. Obľúbila som si cvičenia s Olinkou, Jankou Jánošíkovu, Maggie, JanymZorkou. Pri Janym som sa niekoľkokrát pristihla, že cvičím s úsmevom na tvári. :-)


Poznámka redakcie: Ak si chceš zacvičiť s Olinkou, pusti si u nás program HIIT, ak chceš vyskúšať cvičiť s Jankou Jánošíkovou, Janym či Zorou, nájdi program Sexy Body. S Maggie si zacvičíš v programe SixPack.


chudnutie
 

Priblížte nám, ako vyzeral Váš jedálniček pred výzvou, počas nej a ako vyzerá teraz, keď sa Vám podarilo dosiahnuť skvelé výsledky. Bola pre Vás zmena úprava stravy náročná? Zapáčil sa Vám počas výzvy nejaký nový receptík?

Môj jedálniček pred výzvou bol jedná veľká katastrofa - samé nezdravé jedlá, sladkosti, chipsy, ktoré som jedla na kvantá, a hlavne, jedla som nepravidelne. Počas výzvy som sa snažila jesť podľa receptov Fitshakera alebo som si grilovala mäsko a spravila k tomu zeleninový šalát. Naučila som sa pravidelne jesť, z čoho sa neskutočne teším a stále to pretrváva. Zmena stravy pre mňa nebola náročná, práveže som rada, že sa to zmenilo.
Najobľúbenejším receptom z e-booku od Mirky Luberdovej, ktorý sme vo Výzve dostali ako darček, bol jednoznačne špenátový sendvič, mňam! Poprípade, keď baby v skupine výzvy dávali nejaké svoje recepty na kuracie mäsko alebo ryby, tak som ich vyskúšala. :-)
tabletky na chudnutie
 

Myslíte si, že sa v rámci chudnutia a celkovej premeny zohráva vek veľkú úlohu? Bolo pre Vás po celý čas dôležité aj vnútorné nastavenie mysle?

Nemyslím si, že pri chudnutí zohráva vek nejakú úlohu. Všetko je to podľa mňa v nastavení mysle, už som sa počas tej výzvy naprogramovala tak, že cvičím a zdravo sa stravujem pre seba, preto, aby som sa lepšie a zdravšie cítila.
 

Zohrala podpora Vášho okolia počas cesty za krajšou postavou veľkú úlohu?

Samozrejme, že podpora môjho okolia bola pre mňa veľmi dôležitá. Podporovali ma deti, manžel, rodičia, svokra. Boli pre mňa hnacím motorom za mojim krajším a zdravším telom a tešili sa z každého môjho úspechu. :-)
premena
 

Aké iné zmeny sa po schudnutí a nadobudnutí iného pohľadu na seba samú vo Vašom živote udiali?

Po schudnutí sa cítim omnoho lepšie, viac vládzem a som plná energia, nie som už taká unavená a vyčerpaná ako predtým.
 

Máte v pláne zúčastniť sa aj ďalšej výzvy? Odporučila by ste ju aj ostatným ženám, ktoré sú odhodlané urobiť vo svojom živote zmenu?

Určite mám v pláne zúčastniť sa aj ďalšej výzvy, pretože je to super projekt, baby sú tu všetky úžasné, navzájom sa dokážu podporovať a motivovať. Ja by som brala aj keby bola hneď teraz ďalšia výzva. Určite odporúčam všetkým žienkam, ktoré chcú zmeniť svoj život a nevedia sa k tomu dokopať, lebo to naozaj stojí zato.
 

Čo by ste na záver odkázala všetkým z nás, ktoré sa snažia získať krajšiu postavu a lepší pocit zo seba samých?

A na záver by som len všetkým odkázala, aby sa nevzdávali a bojovali ďalej, aby si verili, že to tentoraz zvládnu, že získajú krajšiu a lepšiu postavu a hlavne, že získajú zdravší život.
ako rychlo schudnut
Irenke veľmi pekne ďakujem za rozhovor! :-)
 
Irenkiným sprievodcom na ceste za vytúženou postavou bol aj náš Fitness diár na rok 2018. Nakoľko sa však už končí, pripravili sme jeho pokračovanie na rok 2019. Chceš ho mať aj ty doma?
fitness diar
 
Irenka nie je jediná, ktorej sa podarila parádna premena. Toto sú ďalšie kočky, ktoré to prácou na sebe tiež dokázali:
Andrejka schudla za rok 27,5 kg. Ako postupovala?
Terezka za 2 mesiace schudla krásnych 12 kg. Tak sa na to namotala, že teraz robí výpady aj počas práce.
Andrejke sa tiež podarilo schudnúť vyše 20 kg. Aká bola jej cesta za touto premenou?
Fotka autora
Dominika Hriňáková
Redaktor vo Fitshaker

Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať pred niekoľkými rokmi a môj život sa od základov zmenil. Milujem šport, slnečné dni, úsmev a pripravovanie zdravých dobrôt. Každým dňom nadobúdam nové skúsenosti a popri štúdiu pravidelne cvičím, behám a najmä relaxujem prostredníctvom yogy. Svoj jedálniček som prispôsobila mojim intoleranciám na rôzne potraviny a týmto štýlom pripravujem každé jedlo. Naučila som sa myslieť pozitívne a cítim sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Zdravý životný štýl je jednoducho cesta, na ktorej neexistujú žiadne odbočky. Rada sa o svoje znalosti z tejto oblasti podelím a inšpirujem prostredníctvom článkov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.