Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Erika (- 13 kg): „Že sa dojčením chudne nemusí byť vždy pravidlom. Ja som tak neschudla ani kilo.“

Dnešný rozhovor nebude tak úplne rozhovorom ako ho poznáme. Erika sa rozpísala sama aj bez otázok, tak ti rovno prinášame jej príbeh. Verím, že sa ti zapáči a nájde sa v ňom mnoho mamičiek, ktoré sa snažia po pôrode vrátiť na svoju pôvodnú váhu. Hoci to nejde vždy jednoducho, Erika to dokázala. Ako, to už prezradí ona sama v riadkoch nižšie. :-)

Ako to začalo?

Som mama dvoch malých chlapčekov (3 r. a 16 m.). Pred prvým tehotenstvom som objavila Fitshaker poprvýkrát, no vtedy sme aj s manželom cvičili vo fitku s osobným trénerom. Po prvom pôrode som zistila, že to, že sa dojčením chudne nemusí byť vždy pravidlom. Ja som tak neschudla ani kilo. Počas tehotenstva som pribrala 18 kg a v pôrodnici ostalo 6.
Môj syn mal rok, keď som otehotnela druhýkrát, ešte som neschudla kilá z prvého tehotenstva, už som mala priberať opäť. Našťastie som pribrala len 6 kg a tie som potom nechala v pôrodnici všetky. Dojčením som opäť neschudla ani gram a pohľad do zrkadla mi začal čoraz viac vadiť.
ako schudnúť bez cvičenia
 

Spomenula som si na Fitshaker

V máji 2019 som sa pustila do cvičenia. Chvíľu po tom mala začať plavková výzva, do ktorej som sa prihlásila, no nedokončila som ju. Cvičenie a chudnutie stagnovali, snažila som sa chudnúť kalorickým deficitom, ale nešlo to. Príčinou bola aj nízka dávka liekov na štítnu žľazu, tú však doktorka v auguste upravila.
výzva do plaviek

Moje začiatky v máji 2019.

 
V októbri som opäť začala chudnúť bez cvičenia, len s upraveným jedálničkom. Bolel ma chrbát čoraz viac (mám problémy s hrudnou chrbticou) a tak som si povedala, že to bez cvičenia nepôjde. Na Štedrý deň som si odcvičila prvé video od Zuzky Light a neskôr som sa prihlásila do Novoročnej výzvy.
ako schudnut po porode

Prvá fotka je z mája 2019, kedy som začínala a druhá je fotená v decembri 2019.

 

Čo mi dala výzva?

Okrem toho, že ma výzva nakopla k pohybu každý deň aspoň na tú pol hodinku, naučila ma ešte dôležitejšiu vec. A to mať rada samú seba a vážiť si seba samú a tú pol hodinu si bez výčitiek dopriať. K výzve som pridala aj beh. Začala som pomaličky, najprv 2 km, teraz 5 km, ale už som zabehla aj 7.
Od mája 2019 som ľahšia o 13 kg a chudšia o 13 cm v páse, 13,5 cm v bokoch, stehná sú tenšie o 7,5 cm.

dieta na chudnutie
BMI aj telesný tuk mám konečne opäť v rámci tabuľkových noriem.
Čo sa týka stravovania, veľmi veľa som si zobrala z videí Výzvy do plaviek, začala som kváskovať a zaradila som do jedálnička viac skutočných potravín. Stále si však doprajem kvalitnú čokoládu, ale aj pizzu. Z Matúšových videí som si odniesla hlavne to, ako má byť správne postavené každé jedlo a akú dôležitú úlohu hrá pitný režim.
chudnutie strava

Kváskovanie je súčasťou môjho života aj vďaka Fitshakeru.

 
Cvičiť neprestanem ani po výzve, ostanem verná svojim top trénerom, ktorými sú Zuzka Light, Jany, Di, Olinka a Maggie. A Andrejka! Ona je balzam na dušu.
Do Výzvy do plaviek 2020 sa určite prihlásim, ešte stále mám pár kg navyše a veľmi túžim po tehličkách. Už teraz sa teším :-).
chudnutie
Erike ďakujeme, že sa s nami podelila o svoj príbeh a prajeme jej splnenie sna o tehličkách. :-)
 
Pridaj sa aj ty do novej Výzvy do plaviek 2020. Začíname už 4.mája, no prihlásiť sa odber noviniek môžeš už dnes, nech ti nič neunikne. Na novej výzve makáme a tešíme sa, keď sa budeme môcť podeliť  novinky aj s tebou:
výzva
 
Erika nie je jediná, ktorá mala odhodlanie, vyskúšala cvičiť s nami a schudla. Aj tieto kočky to dokázali:
Lenkina premena (- 30 kg): „Dokázala som niečo, o čom sa mi ani nesnívalo.“
Evička (- 40 kg): „Niekedy je ťažké skĺbiť 3 deti, domáce práce, no čas na cvičenie si vždy nájdem.“
Ľubka (- 9 kg): „Môj najväčší úspech je asi to, že sa mi začína rysovať bruško, o čom som doteraz len snívala.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.