Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zdravá strava nie je veda. V týchto videách sa dozvieš, ako zdravo variť!

stravovanie

Si odhodlaná cvičiť, ale nie si si istá, či dokážeš upraviť aj svoje stravovanie? Si zvyknutá na klasické slovenské jedlá a myslíš si, že bude náročné trošku svoj jedálniček odľahčiť? Máš pocit, že zdravá strava je o samých nových ingredienciách, o nákupoch v biopotravinách a že to celé vyjde dosť draho? Tak teraz zahoď všetky obavy. Koluje mnoho mýtov, ktoré robia zo zdravej výživy strašiaka. No málo z nich je naozaj pravdivých. A ver tomu, že môžeš jesť dobre a chutne, a zároveň aj chudnúť. A že ťa to vôbec nemusí stáť viac, ako platíš za svoje jedlo teraz, a bude to celé jednoduchšie, ako si myslíš. Čítaj ďalej a my ti povieme, ako na to 😊.

Návod na zdravé stravovanie, ktoré ťa bude baviť

V Novoročnej výzve 2024 venujeme veľkú pozornosť tomu, aby sme naše ženy naučili, ako si variť zdravo a chutne. Aby sme im odovzdali základy výživy, ale aj kvantum zaujímavých infošiek a cenných praktických tipov či receptov, ktoré môžu hneď skúšať vo svojej kuchyni. Každý týždeň ťa bude čakať jedno stravovacie video, v ktorom rozoberieme určitú tému, a vďaka úlohe týždňa môžeš aplikovať svoje vedomosti aj priamo do praxe.

Maličkými krôčikmi, aby si menila svoje návyky pomaly a postupne. A zmeny neboli len na pár týždňov, ale aby ťa bavili skutočne dlhodobo.

Týmito videami ťa bude sprevádzať skvelá nutričná terapeutka Mgr. Andrea Mokrejšová. Vďaka svojmu vzdelaniu a kvalifikácii pomáha ľuďom s liečebnými diétami, pracuje tiež v nemocnici na oddelení nefrológie a je lektorkou jogy. Verí, že zdravý životný štýl je veľmi dôležitý, aby sme predchádzali ochoreniam a posilňovali si nielen fyzické, ale i psychické zdravie. Sme si istí, že sa vďaka nej dozvieš hromadu nových informácií a zdravé jedlo si skutočne zamiluješ 😊.

stravovanie

Na aké stravovacie témy sa v novoročnej výzve môžeš tešiť?

Pripravili sme pre teba 7 stravovacích videí, ktoré sú skutočne nabité zaujímavosťami zo sveta výživy, a ešte k tomu bude pre teba pripravený aj živý webinár, keď bude Andrejka odpovedať priamo na vaše otázky. Pozri, aké témy ťa u nás tento rok čakajú:

1. Výživa očami nutričnej terapeutky

Stále sa strácaš v informáciách o zdravej strave? Nevieš, čo by vlastne malo tvoriť základ tvojho jedálnička, aby si dosiahla svoje ciele a cítila sa vo svojom tele dobre? Andrejka ti v prvom videjku prezradí základy, ktoré by si mala poznať na začiatok. Ukážku z neho ti však ponúkame hneď teraz:

2. Zdravie v súlade s každodennosťou

Domnievaš sa, že zdravá strava je príliš drahá? Prípadne, že je nudná a vôbec nie chutná? Tak to si na omyle. Presvedčíme ťa o tom, že zdravé jedlo si vieš jednoducho a s ľahkosťou pripraviť i ty, a to z úplne dostupných surovín. Prezradíme ti aj konkrétne tipy na recepty i to, ako urobiť jedálniček zábavnejším. Veď mrkni na malú ochutnávku z neho:

3. Dôležité živiny inak

Reč bude aj o dôležitých zložkách našej stravy, ktorými sú vláknina, probiotiká a strukoviny. Ak si v týchto pojmoch trošku stratená, nič sa neboj. Andrejka ti o nich prezradí viac. Kde ich nájdeš? Ako často ich konzumovať a aké zdravotné benefity nám vedia priniesť? Niečo o ľahšej stráviteľnosti strukovín si môžeš vypočuť hneď teraz v tejto ukážke:

4. Strava a imunita

Trápi ťa imunita? Bývaš často chorá a nevieš, čo s tým? Skúsme spoločne nakopnúť svoj imunitný systém! Nutričná terapeutka Andrea Mokrejšová ti dá návod, čo ťa v tom vie podporiť. A nie je to teda ani zďaleka len o zdravom jedle, ale tiež o potrebe spánku, o strese a ďalších dôležitostiach. A ako je to vlastne s pitím kávy hneď ráno a neskôr poobede či večer? Zistíš v tomto videjku:

5. Aby bolo chudnutie bezpečné

Ako môže byť chudnutie naozaj bezpečné a zdravé? Tak, aby netrpeli naše telo ani psychika, ale práve naopak, prinášalo nám radosť a príjemné pocity? Áno, ide to aj takto a v 5. videu ti prezradíme viac. Prečo by sme sa nemali často vážiť a ktoré ukazovatele môžu byť dôležitejšie ako ručička na váhach? Mrkni na tento kúsoček videa:

6. Mýty vo výžive

Pozrieme sa aj na to, ako pristupovať k informáciám o výžive, ktoré sa k nám dostávajú. Čomu vlastne veriť? A ako je to s populárnymi témami, ako napr.: Je nutné prijímať proteín a sacharidy po cvičení? Vyradiť sacharidy, ak chceme chudnúť? Je dobré trénovať nalačno? A ako je to vlastne s cholesterolom a vajíčkami? Ukážku z videjka si môžeš pozrieť už teraz:

7. Zmena by mala byť udržateľná

Ako zmeny nastaviť a dlhodobo pri nich aj vydržať? Ako ich zaviesť do bežného života, aby sme si zbytočne neodopierali, no zároveň mysleli aj na svoje zdravie a postavu, s ktorou budeme spokojné? Môžeš si vyskúšať sama na sebe Andrejkinu analýzu, vďaka ktorej možno lepšie pochopíš svoje potreby a nastavíš si svoj životný štýl tak, aby si s ním bola spokojná a fungoval ti dlhodobo. Ako môže taká zmena vyzerať a že nemusí byť vôbec radikálna, sa môžeš presvedčiť v tejto kratučkej ukážke:

Veríme, že v týchto riadkoch si našla veľa inšpirácie a vďaka ukážkam z videí si sa možno niečo nové naučila už teraz. No môžeš si byť istá, že v Novoročnej výzve 2024 toho bude ešte oveľa, oveľa viac. Pridaj sa i ty k tisíckam ďalších žien, ktoré do toho idú s nami. Ešte máš šancu sa prihlásiť. Veľmi sa na teba tešíme 😊!

Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktorka vo Fitshakeri

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.