Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Viktória (59 kg vs. 59 kg): „Uvedomila som si, že v mojom veku je dôležité cvičiť hlavne zo zdravotného hľadiska.“

cvičenie doma

Viky je dôkazom, že váha môže byť na začiatku aj na konci výzvy rovnaká, a pritom zmena je taká obrovská 😊.

Viky, snáď môžem aj takto familiárne 😊. Určite nás na začiatok zaujíma, ako dlho poznáte Fitshaker a či toto bola vaša prvá výzva 😊.

Fitshaker som začala sledovať v skupine na fb niekedy v lete 2023. Myslím, že do skupiny ma pozvala kolegyňa z práce. Sledovala som úžasné premeny mnohých žien. Ja som sa v tom čase venovala najmä pohybovým aktivitám spojeným s domom, so záhradou, s prechádzkami so psom a s deťmi. Popri tom som sporadicky cvičila aj na Youtube na jednom kanáli. Za kanál som však neplatila a tréningy som si vyberala náhodne, chýbala tomu hlava a päta, ako aj pravidelnosť.

S harmonickou výzvou 2023 som sa rozhodla, že idem na to a zaplatím si členstvo vo Fitshakeri. V tom období som mala za sebou 2 mesiace, keď som sa točila v chorobách, a začiatok harmonickej výzvy som takisto strávila s antibiotikami.

No Fitshaker ma ani vtedy nesklamal, počas choroby som si púšťala meditácie a snažila sa skúšať nové recepty. A tie spolu so mnou skúšala celá moja rodina 😄.

Cvičenia pilatesu a jogy mi pomohli načerpať nové sily – psychické i fyzické, a už som vedela, že pôjdem aj do novoročnej výzvy.
pomôcky na cvičenie doma

Ako túto výzvu hodnotíte? Čo sa vám na nej páčilo, boli tréningy dobre zostavené? Ako sa vám cvičilo, dozvedeli ste sa niečo nové 😊?

Výzva ma milo prekvapila. S obavami som očakávala množstvo kardio tréningov plných výskokov a dopadov, ktoré sa mi už v minulosti vypomstili. Mám totiž hypermobilné kĺby a príliš veľa „high impact“ tréningov je v tom prípade kontraindikáciou.

So smiechom si spomínam na to, ako som vo svojich 16 rokoch s nadšením začala chodiť behávať okolo bytovky a po mesiaci som skoro prišla o kolená 😄. Takže za mňa skvelé, predovšetkým funkčné tréningy na každú partiu tela. Raz do týždňa som zvládla aj HIIT bez väčšej ujmy 😊.

Ak som mala náhodou za sebou náročný deň, bez výčitiek som si nejaké cvičko vymenila za svoj po harmonickej výzve obľúbený pilates. Snažila som sa zamerať viac na cestu ako cieľ. V tom mi rozhodne pomohol skvelý pán Krause. Jeho výroky si so sebou nesiem aj naďalej.

Výživové poradenstvo bolo takisto fajn. Hoci som sa ani doteraz nestravovala vyslovene zle, niektoré informácie z videí mi doplnili chýbajúce vedomosti a predovšetkým som zaradila viac bielkovín do svojej stravy.

cvičenie doma pre ženy

Viky pred novoročnou výzvou

tipy na cvicenie doma

Viky pred novoročnou výzvou

Strava je alfa a omega, ak sa snažíme o zmenu, preto jej vo výzve venujeme nedele a tiež pripravujeme jedálničky. Dali ste sa nimi inšpirovať 😊?

Samozrejme, jedálničkami som sa rozhodne často inšpirovala, podobne ako v harmonickej výzve. Často som v obchode mala otvorené recepty z Fitshakera a podľa toho nakupovala 😄.

Niekedy už nemám energiu vymýšľať, čo budem variť, aby to nebolo nudné, bolo to zdravé, a vhodné pre všetkých členov rodiny.

V tomto mi veľmi pomohla aj podporná skupina na fb, kde sa žienky rady podelia o svoje receptíky. Keďže som pracovne dosť vyťažená, volila som najmä tie „rýchlejšie“ recepty a ponúkala ich aj manželovi a deťom. Pretože Fitshaker ponúka okrem benefitov pre moje zdravie benefity aj pre ostatných členov rodiny.

Najmä so starším synom (11), ktorý je veľký jedák (po mne 😄) a aktívne hráva tenis, sa často rozprávame o zdravej výžive a o tom, ako mať zdravý a vyvážený jedálniček. Čomu je lepšie sa vyhnúť alebo ako si nahradiť obľúbené maškrty. Ja som, žiaľ, tento luxus ako dieťa nemala, čo je veľká škoda.

cvičenie doma s vlastnou váhou

Viky po novoročnej výzve

program na cvicenie doma

Viky po novoročnej výzve

Počas výzvy vás prekvapila aj choroba. Pre mnohé žienky je to, bohužiaľ, stopka, po ktorej už do kolobehu výzvy nenaskočia, vám sa to však nestalo.

Po chorobe ste sa vrátili k výzve a cvičeniu. Ako ste sa cítili, keď ste nemohli cvičiť? Nemali ste pochybnosti, či sa dokážete opäť motivovať 😊?

Ako som už spomínala, po covide v septembri sa u mňa začali opakovať streptokokové angíny, ktoré si zakaždým vyžadovali liečbu antibiotikami. Tak ako v harmonickej výzve, i v novoročnej mi to dalo stopku v cvičení na 7 – 10 dní.

Hoci bol u mňa priebeh bez teplôt a neskôr som chodila aj do práce, mám veľký rešpekt a počas užívania antibiotík zásadne necvičím, ani ľahšie tréningy.

Žiaľ, v skupine som videla, že niektoré ženy plné výčitiek svedomia cvičia aj počas choroby, čo rozhodne neodporúčam.

Organizmus vtedy potrebuje tie sily niekde inde. Počas choroby som si však na druhej strane dávala viac záležať na vyváženom jedálničku a nemôžem povedať, že by som po tých 10 dňoch bez cvičenia o niečo prišla.

Práve naopak, v tom období (bolo to asi 2-3 týždne po začiatku výzvy) som už začala vidieť prvé zmeny na brušku. A bola som odhodlaná v cvičení pokračovať hneď po dobratí antibiotík. Prvé dva dni som si vymenila pilates a ďalej som šla podľa plánu v kalendári 😊.

videa na cvicenie doma

Viky pred harmonickou výzvou

Vieme, že vaša váha sa veľmi nepohla, no i napriek tomu je vaša zmena krásna a viditeľná hneď na prvý pohľad 😊.To len dokazuje že dôležitejšie je urobiť si fotku a pozerať na centimetre 😊.

Ako ste s centimetrami spokojná vy? Koľko ste ich stratili? Alebo ste si všimli zmenu napríklad pri obliekaní oblečenia?

Áno, na začiatku výzvy som mala cieľ vidieť na váhe číslo 57 alebo nižšie. Neviem prečo, možno z nostalgie za tým obdobím, keď som mala 19 rokov a vážila niečo medzi 55 – 57 kg. Ale ani vtedy to nebolo zadarmo a vždy bola za tým nejaká diéta či odopieranie si niečoho. Keď sa nad tým teraz po výzve zamyslím, vidím, že to bol nezmyselný cieľ v mojej hlave 😄.

Uvedomila som si, že v mojom veku je dôležité cvičiť hlavne zo zdravotného hľadiska.

Dupľom, keď mám hypermobilný pohybový aparát, ktorý potrebuje pevné svalstvo, aby mohol fungovať správne a bez bolestí. Mám aj skoliózu a výrazne krivú panvu, jedno plece vyššie ako druhé, jednu nohu kratšiu ako tú druhú 😄. A pokiaľ dlhší čas necvičím, už ma kadečo pobolieva.

Estetická stránka cvičenia je, samozrejme, tiež vítaná. Každý jeden viditeľnejší sval či napnutejšia pokožka ma veľmi tešia, hoci viem, že napríklad bruško už po dvoch tehotenstvách nikdy nebude ako predtým. Na fotke to možno nevidno, ale mám strie až vyše pupka. Pri prvom tehotenstve som pribrala 21 kg a syn vážil vyše 4 kg. Poctivo som bruško krémovala, ale posledné 3 týždne to jednoducho prasklo… Druhé tehotenstvo ukončené sekciou to len zaklincovalo a ostal mi nepekný kožný previs v spodnej časti bruška.

Preto ma nesmierne potešili komentáre žien, že zmenu vidno najmä na brušku 😊. Bola som odhodlaná nevážiť sa a nemerať počas trvania výzvy, no neodolala som a odvážila sa asi pred 2 týždňami. Vtedy ma potešilo aj číslo na váhe, ktoré bolo pod 59, no po skončení výzvy som bola opäť tam, kde na začiatku, takže to asi nebol dobrý nápad.

Centimetrovo som šla dole celkovo asi 7 cm. Najviac v oblasti spodného bruška. Zmenu som začala cítiť asi po mesiaci na pevnejších džínsoch, ktoré som síce obliekla aj predtým, ale nerada som ich nosila, lebo som sa v nich cítila ako v skafandri. Potešilo ma aj to, že v závere výzvy som si mohla kúpiť turistické nohavice vo veľkosti 36, ktoré by som asi tiež obliekla aj predtým, ale teraz mi cez ne nič neprevísa a dokonca pod ne oblečiem aj termobielizeň.

kardio cvicenie doma

Viky po novoročnej výzve

Plánujete s Fitshakerom pokračovať aj po skončení výzvy 😊? Napríklad s nejakým ďalším programom či inou výzvou 😊?

Samozrejme, Fitshaker už každému naokolo len odporúčam 😄. Je to výborný koncept za naozaj malú sumu v porovnaní s tým, koľko stoja osobní tréneri a fitnesko. Len ľutujem, že som s ním nezačala skôr a strácala som čas rôznymi inými aplikáciami či cvičeniami na Youtube.

Pretože nikdy sa mi nepodarilo dosiahnuť takéto skvelé výsledky z pohodlia domova.

Jediným obdobím, keď som sa cítila porovnateľne fit, bolo obdobie, keď som chodila 3x v týždni na kruhové tréningy do fitneska, ale bolo to časovo omnoho, omnoho náročnejšie. Ako zamestnaná matka 2 detí s domom, so záhradkou a psom viem, že čas je kľúčová premenná 😄.

Tieto dni (jarné prázdniny) sa s rodinou venujeme turistike v Tatrách, ale v kalendári mi už nabehol program Sexy body, pre ktorý som sa rozhodla. A už teraz sa teším na Výzvu do plaviek 2024.

Namiesto pôvodného cieľa 57 kg chcem radšej pracovať na budovaní svalstva a celkovom zlepšovaní kondície.

Pridaj sa aj ty k nám a poď pracovať na svojom cieli, tak ako to robí aj Viky.

cvičenie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.